ویرایش فرم انتخاب رشته- محل از تاریخ 30/3/92 لغایت 31/3/92

پنج‌شنبه 30 خرداد 1392 ساعت 12:34 ب.ظ

 

http://s1.picofile.com/file/7499585806/besm230.jpg

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍ

 

مراتب ذیل جهت اطلاع کلیه داوطلبین مجاز به انتخاب رشته محل دوره چهلم آزمون پذیرش دستیار تخصصی رسانیده می شود

1- براساس آخرین مصوبات شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور، رشته تخصصی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد با ظرفیت 3 نفر در سالجاری مطابق مقررات دستیار می پذیرد.

2- از تاریخ 30/3/92 لغایت 31/3/92 کلیه افراد واجد شرایط انتخاب رشته- محل که در مواعید مقرر نسبت به انتخاب رشته – محل اقدام نموده اند مجاز به ویرایش فرم انتخاب رشته- محل مربوطه خواهند بود.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی 

 

 

 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ 
مهلت انتخاب رشته دستیاری امشب پایان می یابد
مهلت انتخاب رشته چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی برای 7 هزار و 723 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند امشب چهارشنبه 29 خردادماه پایان می یابد.................. 
===========================. 

نگاهی به گزینه‌های محتمل برای تصدی کرسی وزارت بهداشت/
سیزدهمین سکاندار نظام سلامت کشور چه کسی خواهد بود؟

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۵
 وزارت بهداشت به عنوان یکی از تخصصی‌ترین وزارتخانه‌ها که سلامت جمعیت 75 میلیونی کشور به نوعی با فعالیت‌ها وتصمیمات آن گره خورده است، همواره در طول ادوار انتخاباتی به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی مورد توجه نامزدهای انتخاباتی بوده است و اکنون با مشخص شدن تکلیف
......................... 

=========================

  

وزیر بهداشت مطرح کرد:
انتقاد از وضعیت بیمارستان های آموزشی/ دستیاران آموزشی انگیزه ندارند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت و کیفیت درمان در بیمارستان‌های آموزشی اصلا مناسب نیست، گفت: آموزش در حوزه پرستاری، انترنی و رزیدنتی با مشکل مواجه است و آموزش دهنده.............. 
================================

 

اعتراض جامعه رادیولوژی به بخشنامه وزارت بهداشت
وزارت بهداشت و درمان با صدور بخشنامه ای مجوز انجام سونوگرافی و گزارش رادیولوژی را توسط پزشکان عمومی و متخصصین غیر رادیولوژی صادر نموده است.................

 

================= 

وزیر بهداشت: وضعیت اینترن‌ها و رزیدنت‌ها در بیمارستان‌های آموزشی شرم‌آور است

وزیر بهداشت با انتقاد از اینکه گاهی آموزش مساله‌ای جدا از درمان تلقی می‌شود یا اصلا در نظر گرفته نمی‌شود، گفت: وضعیت اینترن‌ها و رزیدنت‌ها در بیمارستان‌های آموزشی واقعا شرم‌آور است..................

 

 

 

  

 

 

نگاهی به گزینه‌های محتمل برای تصدی کرسی وزارت بهداشت/
سیزدهمین سکاندار نظام سلامت کشور چه کسی خواهد بود؟

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۵
 وزارت بهداشت به عنوان یکی از تخصصی‌ترین وزارتخانه‌ها که سلامت جمعیت 75 میلیونی کشور به نوعی با فعالیت‌ها وتصمیمات آن گره خورده است، همواره در طول ادوار انتخاباتی به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی مورد توجه نامزدهای انتخاباتی بوده است و اکنون با مشخص شدن تکلیف یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و در شرایطی که شمارش معکوس برای انتخاب کابینه یازدهم آغاز شده، چشمان فعالان عرصه سلامت کشور به دستان رییس‌جمهوری منتخب است تا کلید وزارت بهداشت را به چه کسی می‌سپارد.
به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در شرایطی که تنور رایزنی و گمانه زنی‌ها برای تعیین تکلیف کرسی‌های کابینه دولت یازدهم آغاز شده، حوزه سلامت کشور نیز از این امر مستثنی نبود و از همان ابتدای پیروزی روحانی در انتخابات یازدهم، چند نام و عنوان برای سپردن کلید دولت تدبیر و امید جهت باز کردن قفل‌های بسته یکی از تخصصی‌ترین وزارتخانه‌ها به گوش رسید؛ وزارتخانه‌ای که بواسطه ارتباط آن با جان و سلامت مردم انتظار می‌رود کلید آن به دست اهل آن سپرده شود.
در هر حال در شرایطی که روحانی دولت خود را دولت اعتدال می‌نامد و بر استفاده از نیروهای توانمند فارغ از نگرش سیاسی آنها تاکید دارد، گمانه‌زنی‌ها برای سیزدهمین سکاندار وزارت بهداشت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اسامی چون دکتر رضا ملک‌زاده، دکتر علیرضا زالی، دکتر مسعود پزشکیان، دکتر سیدمحمود طباطبایی، دکتر علیرضا مرندی و دکتر صلاح‌الدین دلشاد را محتمل می‌دانند.
فارغ از آنکه هر یک از این افراد در جلب نظر و اعتماد رییس جمهور منتخب برای تصد‌ی‌گری کرسی وزارت بهداشت چقدر شانس خواهند داشت، ایسنا به معرفی و بررسی سوایق آنها می‌پردازد:


دکتر رضا ملک‌زاده که نماینده روحانی برای معرفی برنامه‌های وی در حوزه سلامت در زمان تبلیغات انتخاباتی نیز بود، متولد ۱۳۳۰ از کازرون است.
وی فوق تخصص گوارش و کبد است و پس از برکناری دکتر ایرج فاضل به عنوان وزیر بهداشت انتخاب شد و از 23 دی ماه 1369 تا مرداد ماه 1372 در وزارت بهداشت فعالیت کرد.
وی عناوینی همچون مدیر گروه داخلی دانشکده پزشکی شیراز و تهران، رییس و همچنین معاون آموزشی دانشگاه شیراز، معاون آموزشی وزیر بهداشت، رییس بیمارستان شریعتی تهران، رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های کبد و گوارش، معاون تحقیقاتی فرهنگستان علوم پزشکی ایران و سردبیر مجله Archives of Iranian Medicine را نیز در کارنامه دارد.


دکتر علیرضا زالی متولد سال 1343 و فارغ‌التحصیل جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دیگر افرادی است که نام وی برای تصدی وزارت بهداشت شنیده می‌شود.
وی فارغ‌التحصیل پزشکی در سال 1367 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فارغ‌التحصیل جراحی مغز و اعصاب از همین دانشگاه در سال 1373است.
زالی نفر نخست چهار دوره ارتقای کشوری جراحی اعصاب بوده و بورد تخصصی‌اش را نیز در سال 1377 دریافت کرده است.
وی در سال 1384 موفق به اخذ فلوشیب استریوتاکسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.
زالی که از سال 1387 و به مدت 6 سال قائم مقام سازمان نظام پزشکی بود، در ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی با کسب بالاترین رای اعتماد جامعه پزشکی به عنوان بخشی از نخبگان کشور، در صدر این سازمان قرار گرفت و رییس کل سازمان نظام پزشکی شد؛ هرچند که به دلیل برخی حواشی انتخابات مذکور حکم ریاست زالی از سوی رییس جمهور امضا نشده است.
ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضویت در شورای درمان وزارت بهداشت و همچنین عضویت هیات ممتحنه امتحانات دستیاری نیز در کارنامه زالی ثبت شده است.
عضویت شورای دانشجویی و شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سرپرست هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاون درمان و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کارشناس هیات‌های انتظامی بدوی وعالی سازمان نظام پزشکی، عضو هیات ممتحنه گواهینامه جراحی مغز و اعصاب، عضو کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت، دبیر کمیسیون جراحی مغز و اعصاب سازمان پزشکی قانونی، مشاور رییس مجلس در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و ... نیز از دیگر فعالیت‌های اجرایی زالی است.


دکتر سید محمود طباطبایی نیز دیگر گزینه‌ایست که گمانه‌زنی‌ها نام وی را برای تصدی وزارت بهداشت محتمل می‌دانند. وی متولد 1321 و استاد جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.
وی نیز ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضویت در شورایعالی پزشکی وزارت بهداشت و دبیری هیات ممتحنه رشته جراحی اعصاب را در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت کرده است.
ریاست بخش جراحی اعصاب بیمارستان شهدا، مدیر گروه جراحی اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاونت آموزشی بیمارستان شهدای تجریش، معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد بیماری‌های خاص، دادیار دادگاه‌های نظام پزشکی، عضو کمیسیون علمی آموزشی هیات بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو کمیسیون ارزشیابی مدارک علمی فارغ‌التحصیلان جراحی اعصاب خارج از کشور، مشاور وزیر بهداشت در امر سلامت، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران و ... از دیگر فعالیت‌های اجرایی دکتر سیدمحمود طباطبایی است.

دکتر مسعود پزشکیان، وزیر بهداشت دولت اصلاحات نیز از دیگر گزینه‌هایی است که نام وی برای تکیه بر کرسی وزارت بهداشت دولت اعتدال شنیده می‌شود. وی متولد 1333 و فوق تخصص قلب و عروق است و از شهریور ماه 1380 تا شهریور ماه 1384 به عنوان وزیر در وزارت بهداشت فعالیت داشت.
وی در سال 1373 از طرف دکتر علیرضا مرندی، وزیر وقت بهداشت دولت سازندگی به ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز منصوب شد و شش سال در این سمت فعالیت کرد تا اینکه دکتر فرهادی، وزیر بهداشت دوره اول دولت اصلاحات در اواخر دوران وزارت خود از پزشکیان دعوت کرد که به عنوان معاون سلامت به تهران برود. به این ترتیب بود که پزشکیان عازم تهران شد و شش ماه معاونت سلامت وزارت بهداشت را بر عهده داشت و نهایتا در دور دوم دولت اصلاحات جهت تصدی مقام وزارت بهداشت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و از مجلس رای اعتماد گرفت.

پزشکیان در دوره وزارت خود با مشکلات عدیده‌ای از جمله طرح جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت و ادغام آن در وزارت علوم مواجه شد که البته توانست مانع انجام این کار شود. همچنین با وجود مخالفت پزشکیان، طرح جدایی وزارت رفاه و تامین اجتماعی از وزارت بهداشت در دوره وزارت وی اتفاق افتاد که این موضوع به طرح استیضاحِ وی در مجلس منتهی شد.
پزشکیان پس از پایان دوران وزارتش به تبریز بازگشت و به عنوان جراح قلب در بیمارستان شهید مدنی تبریز به فعالیت پرداخت و پس از آن نیز با ثبت نام در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تبریز به خانه ملت راه یافت و از آن زمان تا کنون در مجلس فعالیت دارد.

دکتر سیدعلیرضا مرندی متولد ۱۳۱۸ از اصفهان و فوق تخصص اطفال از دیگر گزینه‌های احتمالی برای تصدی کرسی وزارت بهداشت به شمار می‌رود.
وی چهارمین وزیر بهداشت پس از پیروزی انقلاب و تنها وزیری است که دو دوره سکاندار وزارت بهداشت بود. دور اول وزارت مرندی از مرداد ماه 1363 تا شهریور ماه 1368 بود و دوره دوم وی نیز مربوط می‌شود به مرداد ماه 1372 تا شهریور ماه 1376.
وی استاد دانشگاه، رییس فعلی فرهنگستان علوم پزشکی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (از دوره هشتم تا کنون) است.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رییس ستاد برنامه‌ریزی سیاست داروئی کشور در وزارت بهداری سابق، معاون آموزشی و پژوهشی و معاون امور درمان در وزارت بهداری سابق، قائم مقام وزیر و عضو ستاد هماهنگی، نظارت بر گسترش و ایجاد شبکه بهداشتی - درمانی کشور و عضویت در شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز بخشی از فعالیت‌های اجرایی مرندی در داخل کشور بوده است.
وی همچنین از حامیان اصلی قانون ترویج تغذیه با شیر مادر است و در تالیف کتبی نظیر تغذیه با شیر مادر، راهنمای ایمن سازی، راهی به سوی تغذیه و رشد بهتر کودکان و ... مشارکت داشته است.
دکتر صلاح الدین دلشاد، فوق تخصص جراحی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز از دیگر گزینه‌های مطرح برای تصدی کرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم است.
حال باید منتظر ماند و دید رییس جمهور منتخب مردم که در حوزه سلامت با شعار «تحقق عدالت در سلامت» و «گسترش بیمه‌های دولتی و غیردولتی» به میدان آمد، کلید وزارت بهداشت را به چه کسی می‌سپارد تا مشکلات درمانی و خدمات بهداشتی کشور رفع و کیفیت این خدمات به درجات عالی ارتقا یابد تا همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرموده‌اند: اگر کسی در یک خانواده مریض شد بیش از رنج‌ مریض‌داری، رنج دیگری نداشته باشد 

============================ 

وزیر بهداشت مطرح کرد:
انتقاد از وضعیت بیمارستان های آموزشی/ دستیاران آموزشی انگیزه ندارند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت و کیفیت درمان در بیمارستان‌های آموزشی اصلا مناسب نیست، گفت: آموزش در حوزه پرستاری، انترنی و رزیدنتی با مشکل مواجه است و آموزش دهنده به طور کامل در کنار آموزش گیرنده حضور ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدحسن طریقت منفرد در همایش روسای بیمارستان های آموزشی با بیان این مطلب افزود: اصلی ترین مشکل ما در حوزه آموزشی این است که دستیاران آموزشی انگیزه لازم را ندارند که در کنار بیماران باشند و نداشتن قانون و منابع از علت های این بی انگیزگی است.

طریقت منفرد گفت: عملکرد بیمارستان های آموزشی باید در شأن مردم و با رعایت کرامات انسانی باشد. خدمات درمانی مطلوب به بیمار حاصل آموزش است و آموزش خوب از مسیر درمان خوب به وجود می آید. در دنیا بیمارستان های آموزشی از نظر علمی، اخلاقی، رعایت کرامات انسانی و اقتصادی سرآمد تمام بیمارستان ها هستند.

نقش اصلی روسای بیمارستان ها در اصلاح سیستم آموزشی

وزیر بهداشت با تأکید بر این که سیستم آموزشی قابل اصلاح است و اصلاح آن از دست مردم و حاکمیت خارج است، گفت: رئیس بیمارستان می تواند نقش اصلی را در اصلاح سیستم آموزشی داشته باشد. اگر بتوانیم به تمام بیمارستان های آموزشی اعتماد کنیم آن وقت می توانیم بگوییم سیستم آموزشی بالینی در شأن مردم است و کرامات انسانی رعایت می شود. 

وی با بیان اینکه بعضا به دلیل استفاده ناصحیح نیروی متخصص درگیر گرفتاری هزینه‌های مازاد می‌شویم، گفت: به طور مثال در کشورهای توسعه یافته بیمارستان‌هایی که بالای 400 تختخواب دارند، اگر آموزشی نباشند به لحاظ اقتصادی به صرفه محسوب نمی‌شوند.

طریقت منفرد اضافه کرد: اصولا در مراکز بهداشتی درمانی مهمترین معضل هزینه نیروی انسانی است و هر چه این نیروها متخصص تر باشند هزینه ها نیز بالاتر می رود در حالی که در بیمارستانهای آموزشی ما نیروهای متخصص زیادی داریم که هزینه درمان در این بیمارستانها بسیار کم است.

ضرورت ارتقا جایگاه طب عمومی در کشور

وزیر بهداشت با بیان اینکه جایگاه طب عمومی باید در کشور ارتقا یابد، افزود: طب عمومی بدنه طب است و در دنیا در مراقبت های اولیه، اصل، طب عمومی است که در کشور ما نیز باید این الگو استفاده شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ هزار پزشک عمومی در کشور وجود دارد، افزود: به دلایل فرهنگی که ایجاد شده و در اثر تخصص و فوق تخصص گرایی، این افراد مورد پذیرش عمومی افراد جامعه نیستند و از لحاظ اقتصادی نیز یک صدم درآمد متخصصین را ندارند و به لحاظ آموزشی هم طوری تربیت می شوند که خودشان را باور ندارند.

احیای طب عمومی، تغییر اساسی نظام آموزشی اصلی ترین وظیفه روسای بیمارستان ها

وزیر بهداشت افزود: طی این مدت ۴۲ هزار تخت بیمارستانی با امکانات و تجهیزات لازم در دست ساخت و راه اندازی است که بخش قابل توجهی از آن انجام شده و ۱۰ هزار تخت بیمارستانی دیگر نیز مصوبه هیات دولت داریم که به زودی عملیات اجرایی آنان آغاز می شود. احیای طب عمومی، تغییر اساسی نظام آموزشی و تربیت نیروی انسانی متناسب با نیازهای کشور از اصلی‌ترین وظایف روسای بیمارستان‌های آموزشی در کشور است.

وی با تاکید بر احیای جایگاه طب عمومی در کشور، گفت: به دلیل پایین بودن تعرفه‌های پزشکی، پزشکان عمومی از برخی از وظایف خود سر باز می‌زنند و آن را به جراحان ارجاع می‌دهند، جراحان نیز برخی از وظایف خود را به فوق تخصص ارجاع می‌دهند، در حالی که این وظایف در دنیا توسط تکنسین‌ها و پرستارها نیز انجام می‌شود.

طریقت منفرد از روسای بیمارستان های آموزشی خواست احیای جایگاه طب عمومی را به عنوان مهمترین اولویت کاری خود قرار دهند و با بیان اینکه در بخش درمان بیشترین امکان ساماندهی و پاسخگویی به مردم را داریم، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امکانات بهداشتی و درمانی مناسب و مطلوبی در این حوزه راه اندازی شده است.

تخصیص اعتبار برای حوزه سلامت سرمایه گذاری است نه هزینه

وی با تاکید بر اینکه هر مقدار اعتبار برای حوزه سلامت در نظر گرفته شود هزینه نیست و در واقع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، اظهار کرد: در سال 90 گردش مالی بخش بهداشت و درمان 40 هزار میلیارد تومان بوده است که 15هزار میلیارد تومان از آن را دولت و بیمه‌ها پرداخت کردند و 25 هزار میلیارد‌ تومان از آن بر دوش مردم تحمیل شده است.  

====================

اعتراض جامعه رادیولوژی به بخشنامه وزارت بهداشت
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۰
وزارت بهداشت و درمان با صدور بخشنامه ای مجوز انجام سونوگرافی و گزارش رادیولوژی را توسط پزشکان عمومی و متخصصین غیر رادیولوژی صادر نموده است.
عرش نیوز:دکتر عبدالرسول صداقت عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه موضوع انجام سونوگرافی توسط متخصصین غیر رادیولوژی در سال های گذشته پیوسته مورد کشمکش بین رادیولوژیست ها و وزارت بهداشت بوده است به  خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران گفت: متخصصین غیر رادیولوژی و پزشکان عمومی هیچ دوره ویژه ای برای حفاظت در برابر اشعه و فیزیک سونوگرافی و رادیولوژی را نگذرانده اند.

وی افزود: این دستور العمل غیر علمی و غیر کارشناسی می تواند علاوه بر به خطر انداختن شغل رادیولوژیست ها زیان های جبران ناپذیری برای بیماران به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر لغو این دستور العمل اذعان داشت: باید این موضوع توسط مراجع مربوطه در وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی به طریق علمی حل و فصل گردد.

عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به تماس های مکرر دستیاران رشته رادیولوژی با این  انجمن اظهار داشت: تمامی دستیاران رشته رادیولوژی در تماس با انجمن رادیولوژی ایران اعلام کردند در صورتی که این بخشنامه لغو نگردد به صورت دسته جمعی  تقاضای تغییر رشته خواهند داد.

وی تصریح کرد: در آستانه شروع به کار دولت جدید این امر می تواند به یک بحران جدی در بخش  سلامت کشور و دانشگاه های علوم پزشکی منجر شود.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: در این بخشنامه میزان دریافت تعرفه برای پزشکان عمومی 50 درصد و پزشکان متخصص رادیولوژیست 80 درصد اعلام شده است. 

 

 

مهلت انتخاب رشته دستیاری امشب پایان می یابد
مهلت انتخاب رشته چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی برای 7 هزار و 723 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند امشب چهارشنبه 29 خردادماه پایان می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیش از 15 هزار داوطلب در این دوره از آزمون شرکت کردند که در نهایت بیش از 7 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. این افراد تا ساعت 24 امشب فرصت دارند نسبت به انتخاب 100 کد رشته - محل در فرم های اعلامی اقدام کنند.

داوطلبان باید در تکمیل فرم انتخاب رشته – محل دقت کافی داشته باشند زیرا پس از ارسال اطلاعات امکان تغییر یا تبدیل و ویرایش و ابطال فرم وجود ندارد. همچنین مهلت اعلام شده قابل تمدید نبوده و عدم تکمیل فرم انتخاب رشته – محل به منزله انصراف از شرکت در مراحل پذیرش دستیار تخصصی این دوره است.

بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی چنانچه هریک از داوطلبان چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیاری در یکی از رشته های تخصصی پذیرفته شوند اما ثبت نام نکنند و یا پس از ثبت نام انصراف دهند مجاز به شرکت در آزمون دوره بعد نخواهند بود.

پذیرش نهایی در 35 دانشگاه علوم پزشکی و 27 رشته تخصصی پزشکی و بیش از 2 هزار و 400 نفر ظرفیت صورت می گیرد. همچنین ظرفیت پذیرش در دو دانشگاه علوم پزشکی یزد و بقیة الله نیز به ظرفیت های قبلی اضافه شد.

بر این اساس رشته تخصصی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با ظرفیت 3 نفر در سالجاری مطابق مقررات دستیار می پذیرد و کلیه افراد واجد شرایط پذیرش کادر ثابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنابر اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی بقیه اله(عج) می توانند در 25 ظرفیت رشته های جراحی عمومی، بیماریهای داخلی، بیهوشی، ارتوپدی، طب فیزیکی و توانبخشی، بیماریهای قلب و عروق، ENT، ارولوژی، چشم پزشکی و طب اورژانس شرکت کنند.

چهلمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز پنجم اردیبهشت ماه با رقابت میان پانزده هزار و 500 نفر داوطلب در 19 حوزه و 18 شهر برگزار شد 

 

 

 

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
(چهارشنبه 29 خرداد 1392)
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری آزمون دکترای تخصصی داروسازی در روز سه شنبه 6 تیر ماه خبر داد.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo