آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی برگزار شد

شنبه 13 اسفند 1390 ساعت 03:27 ب.ظ

  اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی برگزار شد  

آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به همراه آزمون پیش کارورزی با حضور 6 هزار و 551 نفر در روز پنجشنبه 11 اسفند ماه در 40 دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی - رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این آزمون ها بدون مشکلی در دانشگاههای علوم پزشکی مربوطه برگزار شدند.
وی اضافه کرد: نتایج نهایی این آزمون ها در دهه سوم اسفندماه از سوی مرکز سنجش به دانشگاههای علوم پزشکی اعلام می شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تعداد دانشجویان شرکت کننده در این دوره از آزمون ها یادآور شد:  2 هزار و 448 دانشجوی پزشکی سال آخر در آزمون پیش کارورزی و 3 هزار و 57 دانشجوی پزشکی در آزمون جامع علوم پایه پزشکی شرکت کردند.
وی افزود: 649 نفر در آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی و 397 نفر نیز در آزمون جامع علوم پایه داروسازی شرکت داشتند.
به گزارش مهر، بر اساس مصوبه شورایعالی برنامه ریزی دانشگاه‌های علوم پزشکی شرط قبولی در آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و پیش کارورزی از شهریور سال 90 به بعد، کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون است.
آزمون پیش کارورزی برای دانشجویان رشته پزشکی که می خواهند وارد دوره کارورزی شوند و آزمون های جامع در سه رشته دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با هدف ارتقاء سطح علمی هماهنگی و یکنواختی کیفیت آموزش در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود.
 

  کلید اولیه آزمون پیش کارورزی اسفند ماه 1390 گروه الف

 

 اعتراض به سوالات اسفندماه 1390

 

 کلید اولیه آزمون پیش کارورزی اسفند ماه 1390 گروه ب   

  

...........

  سوالات آزمون پیش کارورزی اسفند ماه 1390 

در وبلاگ

یادداشت های یک دانشجوی پزشکی 

با تشکر ویژه از زحماتشان

   

داونلود سوالات آزمون پیش کارورزی اسفند ماه 1390 بصورت فایل PDF  

+++++++

  معاون آموزشی وزارت بهداشت:
دانشگاه علوم پزشکی تهران مجری برگزاری دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت از واگذاری ارائه دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی به دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد..........  

+++++++ 

با تقدیر از 47 برگزیده
رتبه اولی های آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی گردهم می آیند  

مراسم تقدیر از دانشجویان رتبه های اول آزمون دوره دکتری رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت در سه سال تحصیلی گذشته ...........
  

  +++++++

اعلام فرصت بررسی مدارک برای داوطلبان آزمون دستیاری سال91  
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اعلام فرصت به داوطلبان دستیاری خبر داد و گفت: داوطلبان سی و نهمین دوره پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی می توانند از 20 تا 23 اسفند ..................

+++++++

دبیر شورای آموزش پزشکی:
نتایج بررسی مدارک اولیه داوطلبان آزمون دستیاری شنبه منتشر می‌شود  

 دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به بررسی مدارک اولیه متقاضیان سی ‌و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی، گفت: نتایج بررسی مدارک اولیه ........................ 

 +++++++

اینجا خانه پزشک است نه خانه دستیاری! پس همه همکاران و دانشجویان پزشکی میتوانند در مورد پزشکی و درس خواندن و موفقیت و راهنمایی های درخواستی و مشکلات تحصیلی و صنفی  خود نظر دهند. 

                                                                                 ارادتمند بابا بزرگ!  

+++++++ 

آغاز ثبت نام دوره تکمیلی تخصصی در پزشکی/ اعلام ظرفیت پذیرش
ثبت نام در آزمون پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال تحصیلی 91 به صورت غیر متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی از امروز آغاز شد و تا 29 اسفند
................. 

آغاز ثبت نام دوره تکمیلی تخصصی در پزشکی/ اعلام ظرفیت پذیرش
ثبت نام در آزمون پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال تحصیلی 91 به صورت غیر متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی از امروز آغاز شد و تا 29 اسفند ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، این آزمون برای پذیرش در دانشگاههای علوم پزشکی که دارای مجوز آموزشی دوره های تکمیلی تخصصی هستند در 28 اردیبهشت ماه 91 برگزار می شود.
آزمون کتبی در 28 اردیبهشت ماه و آزمون شفاهی پذیرش در این دوره در روزهای 29 و 30 اردیبهشت برگزار خواهد شد و پذیرفته شدگان دوره خود را از مهرماه سال 91 آغاز می کنند. پذیرش نهایی از طریق معدل گیری آزمون کتبی شامل یکصد سوال با ضریب دو و آزمون شفاهی (بصورت آسکی) با ضریب یک انجام می پذیرد.
بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و شرکت در آزمون شامل تصویر حکم استادیاری متقاضیان عضو هیأت علمی دانشگاههای علوم پزشکی، تکمیل فرم مربوط به اعضای هیأت علمی، تصویر دانشنامه تخصصی و یا گواهی موفقیت در آزمون دانشنامه، تصویر برگ پایان خدمت نظام وظیفه و یا معافی، ارائه گواهی برای پزشکان متقاضی از سوی معاونت درمان، ارائه 2 قطعه عکس، ارائه تصویر شناسنامه و کارت ملی است.
ظرفیت پذیرش در دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) پزشکی در سال تحصیلی 91 در 13 دانشگاه علوم پزشکی 251 نفر تعیین شده است.
بالاترین ظرفیت پذیرش در این دوره با 14 نفر ظرفیت به دوره تکمیلی تخصصی "مداخله ای قلب و عروق" (اینترونشنال کاردیولوژی) زیر مجموعه بیماریهای قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی تهران اختصاص دارد. 37 دوره تکمیلی تخصصی در این مرحله دارای ظرفیت یک نفر پذیرش است.
بنا به مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی در این دوره حداقل 50 درصد ظرفیت هر رشته/محل به اعضای هیأت علمی رسمی و پیمانی دانشگاههای علوم پزشکی کشور تعلق خواهد گرفت. اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی آزاد اسلامی مشمول استفاده از مزایای فوق شناخته نمی شوند و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت اعضای هیأت علمی و یا عدم احراز حدنصاب، ظرفیت پذیرش از بین داوطلبان آزاد واجد شرایط تکمیل می شود و در بین داوطلبان آزاد در شرایط مساوی اولویت با اعضای غیرهیأت علمی شاغل در دانشگاههای علوم پزشکی خواهد بود. 


 +++++++ 
 

اعلام فرصت بررسی مدارک برای داوطلبان آزمون دستیاری سال91  


دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اعلام فرصت به داوطلبان دستیاری خبر داد و گفت: داوطلبان سی و نهمین دوره پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی می توانند از 20 تا 23 اسفند از نتایج بررسی مدارک خود مطلع شوند.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نتایج بررسی مدارک اولیه متقاضیان و داوطلبان پذیرش دستیاری سال 91 از تاریخ 20 تا 23 اسفند بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل مشاهده است.
وی افزود: کلیه داوطلبانی که طبق بررسی های انجام شده دارای نقص مدارک جهت شرکت در آزمون هستند، باید در مهلت اعلام شده با استفاده از کد رهگیری وارد سایت مرکز سنجش شوند و پس از مشاهده پرونده شخصی خود نسبت به رفع نقص و تکمیل مدارک ارسالی اقدام کنند.
ضیایی تاکید کرد: عدم تکمیل مدارک در مهلت مقرر به منزله انصراف از آزمون دستیاری سال 91 است.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی یادآور شد: در این مرحله از بررسی مدارک، مستندات مربوطه به سهمیه های داوطلبان دستیاری مورد بررسی قرار نگرفته است و داوطلبان نسبت به صحت مدارک ارسالی مسئولیت دارند و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در صحت مدارک بر عهده داوطلبان است.
ضیایی تاکید کرد: افرادی که در آزمون دستیاری سال 91 ثبت نام نکرده اند نمی توانند در مهلت بررسی مدارک در آزمون ثبت نام کنند.
به گزارش مهر، سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی در تاریخ پنجشنبه 31 فروردین ماه سال 91 در 18 شهر و 26 رشته برگزار می شود. 

 
 +++++++ 
 

دبیر شورای آموزش پزشکی:
نتایج بررسی مدارک اولیه داوطلبان آزمون دستیاری شنبه منتشر می‌شود  

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به بررسی مدارک اولیه متقاضیان سی ‌و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی، گفت: نتایج بررسی مدارک اولیه متقاضیان از روز شنبه 20 اسفند ماه منتشر می‌شود.
سید امیر محسن ضیائی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه مدارک اولیه متقاضیان آزمون دستیاری بررسی شده است، اظهارکرد: نتایج بررسی این مدارک طی روزهای 20 تا 23 اسفند ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir  منتشر می‌شود.
وی با بیان اینکه داوطلبان می‌توانند با درج کد رهگیری به پرونده شخصی خود مراجعه کنند، تصریح کرد: در صورتی که پس از بررسی انجام شده مدارک داوطلبی ناقص باشد، باید در این مهلت نسبت به تکمیل آن اقدام کند.
ضیائی با تاکید بر اینکه عدم تکمیل مدارک در مهلت مذکور به منزله انصراف داوطلب از شرکت در آزمون دستیاری است، گفت: در این مرحله بررسی مدارک داوطلبان مربوط به سهمیه‌های درخواستی مورد بررسی قرار نگرفته است.
 

 +++++++ 

 

با تقدیر از 47 برگزیده
رتبه اولی های آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی گردهم می آیند  

مراسم تقدیر از دانشجویان رتبه های اول آزمون دوره دکتری رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت در سه سال تحصیلی گذشته از سوی وزارت بهداشت برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، در این گردهمایی از رتبه های اول آزمون دوره دکتری سال تحصیلی 89-88 و 90-89 و 91-90 در رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت تقدیر می شود.
مراسم تقدیر از این دانشجویان روز دوشنبه 22 اسفند ماه در سالن همایش های رازی واقع در پردیس همت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و رتبه های اول که اسامی آنها در سایت وزارت بهداشت ذکر شده می توانند در این مراسم شرکت کنند. 

بدینوسیله به اطلاع رتبه های اول آزمون دوره دکترای سال تحصیلی 89-88 و 90-89 و 91-90 رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت می رساند،‌ مراسم گردهمایی و تقدیر از دانشجویان روز دوشنبه مورخ 22/12/90 از ساعت 12-9 صبح
در سالن همایش های رازی واقع درپردیس همت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد.

لذا از کلیه رتبه های اول که اسامی آنها ذکر گردیده است، دعوت می گردد در این مراسم شرکت نمایند.

ضمنا درهنگام حضور کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند.

ردیف

نام و نام خانوادگی

رشته

1

لیلا جانانی

آمار زیستی

2

مریم خزائی پول

آموزش بهداشت

3

آیت احمدی سرائیلانی

اپیدمیولوژی

4

امیراحمد شجاعی

اخلاق پزشکی

5

مختار عراضپور

اعضای مصنوعی و وسایل کمکی

6

رضا اسماعیلی

اقتصاد سلامت

7

سید هادی قاسمی

انفورماتیک پزشکی

8

علی جلودار

انگل شناسی پزشکی

9

ناصر قلی جانی

ایمنی شناسی پزشکی

10

مهدی روحانی

باکتری شناسی پزشکی

11

شیرین شهبازی صیقلده

بهداشت باروری

12

حمیدرضا حیدری

بهداشت حرفه ای

13

غلامحسین صفری

بهداشت محیط

14

مهرنوش شانکی باورصاد

بیوشیمی بالینی

15

ساناز علائی جهرمی

بیولوژی تولیدمثل

16

مریم اسماعیلی

پرستاری

17

سعید حیدری کشل

پروتئومیکس کاربردی

18

ابوالفضل اکبری

پزشکی مولکولی

19

ناصح ملکی راواسان

حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین

20

مهدیه تویسرکانی راوری

روانشناسی بالینی

21

فهیمه قاسمی

زیست فناوری پزشکی

22

الهام داوودی دهاقانی

ژنتیک پزشکی

23

شهرزاد حبیبی قهفرخی

سالمندشناسی

24

جواد مقری

سیاستگزاری سلامت

25

ریحانه توفان

شنوایی شناسی

26

طاهره قدیری گرجان

علوم اعصاب

27

رفیعه علیزاده میران

علوم تشریحی

28

زینب نیک نیاز

علوم تغذیه

29

مهناز طبیبی آذر

علوم و صنایع غذایی

30

ساسان زائری

فارماکولوژی

31

علیرضا منتظر ابدی

فیزیک پزشکی

32

امین نوروزی فشخامی

فیزیوتراپی

33

غلامحسین مفتاحی

فیزیولوژی

34

سیمین ریاحی

فیزیولوژی ورزش

35

روح اله فاتح

قارچ شناسی پزشکی

36

فرانک علی آبادی

کاردرمانی

37

ریحانه محمدی

گفتاردرمانی

38

فردین علی پور گراوند

مددکاری اجتماعی

39

مریم جهانبخش

مدیریت اطلاعات بهداشتی درمانی

40

روح اله عسگری

مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

41

علیرضا نوروزی

مطالعات اعتیاد

42

علی اکبر علیزاده

مهندسی بافت

43

اسماعیل میرزایی

نانوفناوری پزشکی

44

رضا طاهرخانی

ویروس شناسی پزشکی

45

اسمردیس حاجتی

هماتولوژی

46

ریحانه معینی

طب سنتی

47

راحله کافیه

مهندسی پزشکی

 

 +++++++

 

 معاون آموزشی وزارت بهداشت:
دانشگاه علوم پزشکی تهران مجری برگزاری دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت از واگذاری ارائه دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی به دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد.
محمد علی محققی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه نخستین دوره پذیرش دانشجو در دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی به صورت آزمایشی با تعداد محدود دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی تهران اجرا می‌شود، اظهار کرد: برنامه آموزشی این دوره در دانشگاه مجری تدوین می‌شود.
وی با اشاره به واگذاری شرایط پذیرش به دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: قرار است دانشگاه نتایج نظرسنجی شرایط و ضوابط را به وزارت بهداشت ارائه دهد.
محققی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش در این دوره حداکثر 15 نفر است، اظهار کرد: اگرچه پیش‌بینی می‌شود که داوطلبان زیادی متقاضی ورود به این دوره باشند ولی به هرحال هرچه ظرفیت محدودتر باشد بهتر می‌توان این دوره را برگزار کرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون برای دوره دکترای حرفهای فیزیوتراپی خبر داد و افزود: البته نحوه برگزاری و چگونگی آزمون ورودی این دوره توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی می‌شود.

 

 
 +++++++
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo