جزئیات برگزاری و پاسخگویی سئوالات آزمون دستیاری

یکشنبه 24 بهمن 1389 ساعت 02:02 ب.ظ

 اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ 

 

   شب امتحان   

.

   ««««««««««««««   

 

 جزئیات برگزاری و پاسخگویی سئوالات آزمون دستیاری/ کاهش حوزه‌های امتحانی
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تشریح نحوه برگزاری آزمون از کاهش تعداد حوزه های امتحانی خبر داد و گفت: .......................................................

 

   ««««««««««««««  

 

 ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری اعلام شد ................... 
دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:
توزیع کارت آزمون دستیاری از فردا .........................
تستی بودن کلیه سوالات آزمون ...........

 

  جزییات توزیع کارت آزمون دستیاری اعلام شد
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
سهمیه بر روی کارت ورود به جلسه درج نشده است 1389/11/25
رییس مرکز .................................... 

  

   ««««««««««««««  

 

   رقابت15هزار نفر در دستیاری
جزئیات برگزاری آزمون دستیاری 89 ; عدم صدور کارت برای برخی داوطلبان
رئیس مرکز سنجش آموزش ............................................................... 

   ««««««««««««««  

 

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
کلیه تدابیر امنیتی و حفاظتی برای برگزاری آزمون دستیاری اندیشیده شده است
تا کنون هیچ مشکلی نبوده است 1389/11/25

رییس مرکز سنجش ...............................................

......................................................... 

 

   ««««««««««««««   

 رقابت15هزار نفر در دستیاری
جزئیات برگزاری آزمون دستیاری 89 ; عدم صدور کارت برای برخی داوطلبان
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری تخصصی پزشکی گفت: داوطلبان از امروز می توانند پرینت کارت خود را دریافت کنند و افرادی که به دلیل نقص مدارک برای آنها کارت صادر نشده است باید به وزارت بهداشت مراجعه کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جبرائیل نسل سراجی روز دوشنبه در نشست خبری آزمونهای وزارت بهداشت، با اعلام این خبر افزود: آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 28 بهمن برگزار می شود و داوطلبان از امروز 25 بهمن امکان دریافت کارت ورود به جلسه را دارند.
وی افزود: افرادی که به دلیل نقص مدارک ثبت نام برای آنها کارت صادر نشده است باید به صورت حضوری به مرکز سنجش آموزش پزشکی در وزارت بهداشت مراجعه کنند.
نسل سراجی از شرکت 15 هزار و 182 نفر در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی خبر داد و گفت: از این تعداد 8 هزار و 391 نفر مرد و 6 هزار و 791 نفر زن هستند.
وی یادآور شد: برای عده ای از افراد کارت ورود به جلسه آزمون صادر نشده که دلیل آن نیز تکمیل نکردن فرآیند ثبت نام بوده است. به افرادی که نقص مدارک داشتند با SMS اعلام شد که مدارک خود را تکمیل کنند اما برخی از افراد هنوز مدارک اولیه از جمله عکس و تصاویر شناسنامه و کارت ملی را تکمیل نکرده اند که طبعاً برای این افراد کارت آزمون صادر نمی شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: آزمون در 18 شهر و 26 رشته تخصصی برگزار می شود و در شهر تهران نیز زنان در حوزه امتحانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و مردان در حوزه امتحانی دانشگاه تهران حضور می یابند.
وی در خصوص مشکلاتی که در آزمون دستیاری سال گذشته وجود داشت، گفت: در آزمون امسال تمام تمهیدات امنیتی و حفاظتی لازم را بکار گرفته ایم و امیدواریم در کمال آرامش آزمون برگزار شود.
نسل سراجی افزود: پس از ابطال آزمون دستیاری در سال 88 مسئولیت مرکز سنجش را پذیرفتم و پس از آن آزمون دوم را برگزار کردیم که خوشبختانه با توجه به اینکه ارگان های متعددی بر آن نظارت کردند، این آزمون تخلفی نداشت و تنها نقطه نظرات متفاوت بود.
   

   ««««««««««««««  

 


رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
کلیه تدابیر امنیتی و حفاظتی برای برگزاری آزمون دستیاری اندیشیده شده است
تا کنون هیچ مشکلی نبوده است 1389/11/25

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه کلیه تدابیر امنیتی و حفاظتی برای برگزاری آزمون در محیط امن اندیشیده شده است و تا کنون هیچگونه مشکلی نبوده است، خاطر نشان کرد: با آنالیزی که مجلس شورای اسلامی بر نتایج آزمون دوم دستیاری انجام داد هیچگونه تخلفی مشاهده نشد.
به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر جبرائیل نسل سراجی روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به آغاز توزیع کارت سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، گفت: داوطلبان می‌توانند تا روز چهارشنبه با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir  نسبت به دریافت پرینت کارت آزمون اقدام کنند.
وی با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری با رقابت 15 هزار و 182 داوطلب در روز پنجشنبه 28 بهمن ماه، اظهار کرد: از این تعداد هشت هزار و 391 داوطلب مرد و شش هزار و 891 داوطلب زن هستند.
وی با اشاره به کاهش شمار حوزه‌های آزمون در تهران، گفت: حوزه تهران به دو حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی کاهش یافته است که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حوزه خانم‌ها و دانشگاه علوم پزشکی تهران حوزه آقایان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه تعدادی از داوطلبان همچنان مدارک مورد نیاز را ارسال نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: به داوطلبانی که مدارک آنان ناقص بوده است پیامک ارسال شده است که برخی از آنان باز تکمیل نکرده‌اند و برای دومین بار هم به آنان پیامک ارسال شد که متاسفانه فایده‌ای نداشت، بنابراین از نظر ما تعدادی از داوطلبان فاقد شرایط شرکت در امتحان شناخته شده اند.
وی با بیان اینکه تا هویت داوطلبی مشخص و تایید نشود اجازه شرکت به وی در این آزمون مهم داده نخواهد شد، اظهار کرد: به عنوان مثال یک داوطلب بدون مدرک پزشکی خواستار شرکت در آزمون دستیاری است و یا اینکه برخی داطلبان مدارکی همچون کارت ملی، عکس و شناسنامه را ارسال نکرده‌اند، مسلما این افراد از شرکت در آزمون حذف خواهند شد.
سراجی با تاکید بر اینکه با سختگیری‌های انجام شده فرایند ثبت‌نام و تکمیل مدارک خیلی بهتر از گذشته بوده است، گفت: به هر حال امیدواریم روز برگزاری آزمون داوطلبی با نقص مدرک نداشته باشیم و اگر داوطلبی هم اکنون هم به صورت حضوری برای رفع نقص مدرک مراجعه کند برای آن کارت شرکت در آزمون صادر خواهد شد.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه ما بسیار شفاف در مرکز سنجش آموزش پزشکی عمل می‌کنیم، تصریح کرد: پاسخنامه هر داوطلب به صورت اسکن شده بر روی سایت قرار می‌گیرد بنابراین هیچ جای مبهمی وجود ندارد.

  

 »«««««««««»

 

جزییات توزیع کارت آزمون دستیاری اعلام شد
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
سهمیه بر روی کارت ورود به جلسه درج نشده است 1389/11/25
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت جزییات توزیع کارت سی وهشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی را اعلام کرد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری از امروز از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
http://sanjeshp.ir ، گفت: مهلت توزیع کارت ورود به جلسه تا روز پنجشنبه 28 بهمن ماه ادامه دارد، بنابراین داوطلبان می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری از کارت آزمون پرینت بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه کلیه داوطلبان باید برای شرکت در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه یک کارت شناسایی معتبر عکس دار دیگر نیز به همراه داشته باشند، اظهارکرد: محل شرکت در آزمون متقاضیان شهر تهران،‌ در روی کارت درج شده است.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه بر روی کارت ورود به جلسه سهمیه درج نشده است، تصریح کرد: سهمیه قطعی پس از انجام مراحل بررسی مدارک، برروی کارنامه شما قابل مشاهده است.
سراجی افزود: همراه داشتن هرگونه حافظه جانبی، جزوه، کتاب، گوشی تلفن همراه و کیف در جلسه آزمون ممنوع است و امکان نگهداری لوازم مذکور در محل برگزاری آزمون موجود نیست.

 


 

   ««««««««««««««  

 

 ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری اعلام شد
دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:
توزیع کارت آزمون دستیاری از فردا
تستی بودن کلیه سوالات آزمون

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز توزیع کارت ورود به جلسه سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی از ساعت 8 صبح فردا دوشنبه 25 بهمن ماه از پذیرش حدود 2 هزار داوطلب در این آزمون خبر داد.
دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت توزیع اینترنتی کارت آزمون تا روز چهارشنبه 27 بهمن ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
http://sanjeshp.ir ، اظهارکرد: آزمون دستیاری ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 28 بهمن ماه با رقابت 15 هزار و 250 داوطلب در25 رشته تخصصی و در 18 حوزه در سطح کشور برگزار می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه روند اجرایی آزمون نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است، خاطرنشان کرد: داوطلبان باید با آسودگی خاطر در فرصت باقی مانده به مطالعه بپردازند تا با آمادگی کامل بر سر جلسه آزمون حاضر شوند.
ضیایی با اشاره به تقلیل حوزه‌های امتحانی از 33 حوزه در سال گذشته به 18 حوزه در سال جاری، گفت: کاهش تعداد حوزه‌ها یکی از تغییرات اجرایی آزمون این دوره است و برای تمرکز بیشتر به امنیت حوزه‌ها تعداد حوزه‌ها در این دوره از آزمون کاهش یافته است، همچنین در نظر داریم در صورت امکان حوزه‌های تهران را به یک حوزه کاهش دهیم فردا کارت ها  را میدهند ولی هنوز نمی دانند محل آزمون کجاست! یک جا باشد و یا چند جا   عجب خنگولستانیه این وزارتخانه ما. داوطلبان گرامی  در تهران اصلا نگران نباشند محل امتحان حداکثر تا یک ساعت مانده به برگزاری ازمون مشخص خواهد شد همه فکر و ذکر مسئولین وزارتخانه شما سوال نخر ها هستید!   

ضیایی افزود: افرادیکه به دلیل نقص مدارک و روند اجرایی ثبت‌نام در زمان‌های مقرر، موفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نشده‌اند مجاز به حضور در جلسه آزمون نیستند.
وی با اشاره به تستی بودن کلیه سوالات آزمون دستیاری، اظهارکرد: تعداد سوالات این دوره آزمون 200 سوال است و داوطلبان باید توجه داشته باشند که به هر پاسخ اشتباه نمره منفی تعلق می‌گیرد.
  

 

   ««««««««««««««  

 

جزئیات برگزاری و پاسخگویی سئوالات آزمون دستیاری/ کاهش حوزه‌های امتحانی
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تشریح نحوه برگزاری آزمون از کاهش تعداد حوزه های امتحانی خبر داد و گفت: کاهش حوزه های آزمون به منظور امنیت بیشتر است و دانشگاهها با داوطلبان همکاری خواهند داشت.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حوزه های آزمون امسال از 34 به 18 حوزه کاهش یافته است که این تغییر در راستای امنیت بیشتر آزمون است و داوطلبان نیز در زمان انتخاب محل حوزه امتحانی به این موضوع توجه کرده اند و از مکان آزمون خود مطلع هستند.

آزمون‌ کتبی‌ پنجشنبه‌ 28 بهمن؛ اعلام کلید اولیه جمعه 29 بهمن
وی اضافه کرد: آزمون‌ کتبی‌ رأس‌ ساعت‌ 9 صبح‌ روز پنجشنبه‌ 28 بهمن به طور همزمان‌ در 19 دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌ برگزار می‌شود کلید اولیه آزمون نیز بعدازظهر روز جمعه 29 بهمن بر روی سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.
ضیایی یادآور شد: آزمون در دانشگاههای‌ علوم‌ پزشکی اردبیل، مشهد، زاهدان، ارومیه‌، مازندران، اصفهان، شهیدصدوقی یزد، اهواز، شهر تهران، همدان، شیراز، تبریز، گیلان، بندرعباس، کرمانشاه، کرمان، لرستان، بوشهر برگزار خواهد شد.

تعداد سئوالات آزمون‌ 200 سئوال تستی‌ چهار گزینه‌ای‌
وی درباره نمره‌دهی‌ آزمون‌ دستیاری در این دوره گفت: تعداد سئوالات آزمون‌ 200 سئوال تستی‌ چهار گزینه‌ای‌ است که دو سئوال به منابع درس اخلاق پزشکی تعلق دارد. برای‌ هر سئوال باید تنها یک‌ گزینه‌ که‌ در میان‌ گزینه‌های‌ ارائه‌ شده‌ بهترین‌ پاسخ‌ ممکن‌ است‌ انتخاب‌ شود و به‌ هر سئوال با پاسخ‌ صحیح‌ 3 نمره‌ مثبت‌ و هر سئوال با پاسخ‌ اشتباه‌ یک‌ نمره‌ منفی‌ تعلق‌ می‌گیرد. البته به سئوالات‌ بدون‌ پاسخ‌ نمره‌ای‌ تعلق‌ نمی‌گیرد.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی اظهار داشت: به‌ هر سئوال که‌ بیش‌ از یک‌ گزینه‌ پاسخ‌ داده‌ شده‌ باشد یک‌ نمره‌ منفی‌ تعلق‌ می‌گیرد و روش‌ آزمون‌ و نمره‌دهی‌ براساس‌ مقررات‌ کلی‌ آزمون‌ها است.
وی درباره رسیدگی به اعتراضات سئوالات تاکید کرد: اعتراضات تنها به صورت اینترنتی و در فرم های مربوطه قابل پذیرش است و برای این دوره از آزمون داوطلبان می توانند پس از اعلام کلید آزمون حداکثر تا ساعت 23 روز دوشنبه سوم اسفند ماه 89 نسبت به ارسال اعتراض به سئوالات آزمون تنها از طریق سایت اینترنتی
http://sanjeshp.ir اقدام کنند.

توزیع کارت آزمون دوره سی و هشتم دستیاری پزشکی از روز دوشنبه 25 بهمن
ضیایی درباره دریافت کارت آزمون سی و هشتم گفت: داوطلبان برای دریافت کارت آزمون دوره سی و هشتم دستیاری پزشکی می توانند از روز دوشنبه 25 بهمن با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی
http://sanjeshp.ir از کارت آزمون خود پرینت دریافت کنند. کارت ورود به جلسه تنها از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دریافت است و هیچ مرجع دیگری برای صدور کارت آزمون دستیاری تعیین نشده است.
سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 28 بهمن ماه 89 برگزار می شود و بیش از 15 هزار داوطلب در 18 حوزه امتحانی و در 26 رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند.

   ««««««««««««««   

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo