X
تبلیغات
رایتل

طرح عدالت آموزشی به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار می‌شود

چهارشنبه 26 اسفند 1388 ساعت 07:30 ب.ظ

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ  

 =============================================

اختیاری به مهر خبر داد:
طرح عدالت آموزشی به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار می‌شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با رد طرح عدالت آموزشی توسط شورای نگهبان هیچ تغییری در کمیسیون آموزش صورت نمی گیرد و در صورت رد دوباره توسط شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار می شود.
اسفندیار اختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: طرح برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی هرگونه ایجاد سهمیه ‌بندی را ملزم به تصویب مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است.
وی ادامه داد: در حالیکه شورای نگهبان معتقد است شورای عالی انقلاب فرهنگی مستقل از تصمیم مجلس می تواند به تصمیمگیری و تصویب سهمیه بندی برای گروه خاص بپردازد و طرح عدالت آموزشی را مغایر با قانون اساسی دانسته و رد کرده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: طرح عدالت آموزشی به کمیسیون آموزش برگردانده شده است که مورد پافشاری نمایندگان قرار گرفت و در نتیجه بار دیگر تایید شد و در حال حاضر منتظریم باز هم در صحن علنی مجلس بررسی شود.
اختیاری افزود: طرح عدالت آموزشی با رد در شورای نگهبان توسط کمیسیون آموزش هیچ تغییری نکرد و برای بررسی به صحن علنی ارائه شد. اگر بار دیگر این طرح توسط شورای نگهبان رد شود برای بررسی و تصویب نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار می شود.
بر اساس طرح عدالت آموزش هرگونه سهمیه بندی به‌ استثنای سهمیه رزمندگان و خانواده معظم شهدا، مصوبات مربوط به نخبگان و استعدادهای برتر  در پذیرش دانشجو برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری ممنوع بوده وعلاوه ‌بر آن صددرصد ظرفیت پذیرش در دوره تخصصی رشته زنان و زایمان به خانم‌های پزشک اختصاص داده شده است که این طرح با تغییراتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات  و صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما در شورای نگهبان رد شد. 


============================================ 


آخرین اخبار از پرونده آزمون دستیاری
وزیر بهداشت: پرونده در حال تکمیل شدن است
تاکنون 10 نفر زندانی شده و 30 نفر مورد سوال قرار گرفته‌اند
وزیر بهداشت گفت: پرونده متخلفان آزمون دستیاری در حال تکمیل است.............

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دکتر مرضیه وحید دستجردی روز چهارشنبه در حاشیه‌ آخرین جلسه‌ هیات دولت در سال 89 در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره پرونده‌ آزمون دستیاری افزود: پرونده در حال تکمیل شدن است و در این باره تاکنون 10 نفر زندانی شده‌اند و 30 نفر مورد سوال قرار گرفته‌اند.  
============================================== 

دستجردی: 10 متخلف آزمون دستیاری در زندان هستند
خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت و آموزش پزشکی در خصوص دستگیر شدگان آزمون دستیاری گفت: حدود 10 نفر زندانی هستند و 30 نفر نیز مورد سئوال قرار گرفته‌اند که پرونده آنها در حال تکمیل شدن است.
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال 88 در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از وی در خصوص دستگیر شدگان آزمون دستیاری جویا شده بود، اظهار داشت: حدود 10 نفر زندانی هستند و 30 نفر نیز مورد سئوال قرار گرفته‌اند اما پرونده آنها در حال تکمیل شدن است.
وی در ادامه در خصوص دستگیر شدگان علوم پزشکی در حوادث پس از انتخابات گفت: ظاهرا کسی در زندان نیست.  

============================================ 

رضایی کوچی به مهر خبر داد:
تشکیل پرونده قضایی برای متهمان دستیاری/ طیف مختلف متهمان
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری پرونده تخلفات دستیاری گفت: پرونده قضایی برای افراد متعددی که در تخلفات آزمون دستیاری سال 88 نقش داشته اند تشکیل شده است.
محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برای افراد متعددی که درگیر پرونده تخلفات آزمون دستیاری سال 88 بوده اند پرونده قضایی تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر افرادی که متعلق به وزارت بهداشت بودند، افرادی خارج از وزارت بهداشت و آنهایی که سئوال خریده اند و یا در رد و بدل سئوالات آزمون دستیاری نقش داشته اند شناسایی شده اند و پرونده های آنها تشکیل شده است اما به دلیل رعایت مسائل قضایی امکان نام بردن و تعداد آنها وجود ندارد.
رضایی کوچی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر نهادهای امنیتی و قضایی در حال پیگیری موضوع هستند تا با دقت بیشتر اگر احیاناً افرادی از قلم افتاده باشند هم مورد پرسش قرار گیرند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آزمون مجدد دستیاری در روز 13 اسفند 88 نیز خوشبختانه به خوبی برگزار شد و گزارشی در مورد مشکل در آزمون مجدد به کمیسیون ارائه نشده است.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد. آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.  

از سوی مرکز سنجش پزشکی:
کلید نهایی آزمون مجدد دستیاری منتشر شد
مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت کلید نهایی آزمون مجدد دستیاری دوره سی و هفتم که در روز 13 اسفند برگزار شده بود، را منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، کلید نهایی آزمون مجدد دستیاری در قالب کلید چهار دفترچه A و B و C و D منتشر شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش به این کلید دسترسی پیدا کنند.
پیش از این دکتر محمدعلی محققی - دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در گفتگو با مهر اضافه کرد: همان طور که در مرحله طراحی سئوال پیش بینی شده بود سطح آزمون بالاتر از آزمون 29 بهمن بود و اعتراضات نیز کیفی تر از دوره گذشته بود و تغییرات عمده ای در کلید نهایی انجام نمی شود.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.


 ============================================ 
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo