X
تبلیغات
رایتل

دستیاران پزشکی خواستار ممنوعیت حضور دانشجویان ایرانی خارج ازکشور

سه‌شنبه 7 خرداد 1387 ساعت 08:30 ب.ظ
در نامه ای به وزارت بهداشت؛
دستیاران پزشکی خواستار ممنوعیت حضور دانشجویان ایرانی خارج از کشور شدند
دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حمایت از دستیاران رشته رادیولوژی بر لزوم ممنوع شدن حضور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در دوره های دستیاری در داخل کشور تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز که از حرکت اعتراض آمیز دستیاران رشته رادیولوژی حمایت کرده اند، در نامه ای به وزارت بهداشت بر لزوم توجه این وزارتخانه به دور زدن آزمون دستیاری از سوی برخی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور با ثبت نام در دانشگاههای خارجی هشدار دادند..... ...

در نامه ای به وزارت بهداشت؛
دستیاران پزشکی خواستار ممنوعیت حضور دانشجویان ایرانی خارج از کشور شدند
دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حمایت از دستیاران رشته رادیولوژی بر لزوم ممنوع شدن حضور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در دوره های دستیاری در داخل کشور تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز که از حرکت اعتراض آمیز دستیاران رشته رادیولوژی حمایت کرده اند، در نامه ای به وزارت بهداشت بر لزوم توجه این وزارتخانه به دور زدن آزمون دستیاری از سوی برخی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور با ثبت نام در دانشگاههای خارجی هشدار دادند.

این دستیاران اعلام کرده اند: بارها اعتراض خود را به طور مکتوب به وزارت بهداشت منعکس کردیم و علیرغم تجمع در وزارتخانه صدای ما را به آن نزدیکی نشنیدند حال چگونه انتظار داشته باشیم آن گونه که مسئولین وزارتخانه مدعی شده اند از طریق مکاتبه حرفهای ما را بشنوند.

این افراد در نامه خود یادآوری کرده اند: ما مسایل مختلفی از جمله دور زدن آزمون دستیاری از طریق ثبت نام در دانشگاههای خارج از کشور و سپس انتقال به دانشگاههای داخل را مورد اعتراض قرار دادیم. به راستی چرا پس از برگزاری مراحل مختلف آزمون دستیاری ظرفیتهای پذیرش برای برخی از ما بهتران (کش می آید) افزوده می شود.

این دستیاران تأکید کردند: بهتر است اگر ظرفیت اضافه ای در دوره دستیاری وجود دارد به داوطلبان آزمون دستیاری که توانایهای علمی بهتری دارند اختصاص داده شود و هر گونه آئین نامه ای که در تضاد با قانون اساسی است حذف شود چرا که بر اساس قانون اساسی نمی توان حقی را برای عده ای قایل شد که دیگران را از ان محروم کرد.

این افراد اظهار داشته اند: مسئله مهم آن که وزارت بهداشت اخذ پذیرش از دانشگاهها را به عهده دستیاران گذشته، از میان صدها نفر چه کسانی و با چه ابزاری قادر به اخذ پذیرش هستند که نتیجه این عملکردهای سراسر ابهام آمیز چیست. با این حال در مورد مشکلات کنونی دوره دستیاری رادیولوژی تبریز حتی این قوانین مورد اعتراض نیز زیر پا گذاشته شد.

دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این نامه خاطرنشان کرده اند: انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاههای علوم پزشکی کشور تیپ یک شامل تبریز ممنوع است و علیرغم تصمیم گروه رادیولوژی تبریز مبنی بر عدم امکان پذیرش انتقال دانشجوی خارجی به دلیل کمبود امکانات و تنها پذیرش این افراد به شکل مشاهده گر (ابزرور)، دانشکده پزشکی اصرار به انجام این کار داشته و بر خلاف همه قوانین اقدام به صدور کارت شرکت در آزمون معرفی به ارتقاء کرد.

این افراد اضافه کرده اند: این در حالی است که حتی دستیاران قانونی در صورت شروع دیر هنگام دوره دستیاری و گذشت سه ماه از شروع  دوره اجازه شرکت در آزمون را نداشته و کارت برای ایشان صادر نمی شود، حال چگونه است  برای دستیاری که به ادعای دانشکده پزشکی از اول اسفند دستیار قانونی است (که این ادعا هم کذب محض است، با توجه به مدارک موجود و نامه مدیر محترم گروه رادیولوژی به دانشکده مبنی بر ابزرور بودن نامبرده) برای وی کارت ورود به آزمون صادر می شود.

این دستیاران از حمایت اکثریت مدیران گروههای آموزشی در جلسه شورای آموزشی دانشگاه از دستیاران رادیولوژی تشکر کرده و تأکید کرده اند : اگر با استثمار پزشکان امکان دستیابی به استانداردهای سلامت وجود داشت کشورهای سرمایه داری غربی خیلی بهتر از ما این کار را بلد بودند.

به گزارش مهر، تصویر نامه دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حمایت از دستیاران رشته رادیولوژی این دانشگاه در اعتراض به نحوه پذیرش چند دانشجوی ایرانی دانشگاه های خارج از کشور در دوره دستیاری رادیولوژی در خبرگزاری مهر موجود است

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo