3 متهم در ارتباط با مرگ بانوی پزشک در همدان

یکشنبه 9 دی 1386 ساعت 12:28 ق.ظ

 

 

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۹ - ۰۴ دی ۱۳۸۶ تعداد بازدید: ۸۳۹۶

قوه قضائیه ایران برای رسیدگی به مرگ سؤال برانگیز یک پزشک زن جوان در بازداشت نیروهای بسیجی در شهر همدان پرونده‌ای تشکیل داده است.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه، بنا بر شکایت خانواده زهرا بنی یعقوب، سه نفر در ارتباط با مرگ وی متهم شناخته شده‌اند و برایشان قرار وثیقه صادر شده است.

خانواده زهرا بنی‌یعقوب از ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان به مراجع قضائی شکایت کرده‌اند، اما سخنگوی قوه قضائیه درباره هویت و مسئولیت افرادی که بر پایه این شکایت متهم شده‌اند هیچ اطلاعاتی نداده است.

زهرا بنی‌یعقوب که در یکی از روستاهای همدان، دوران طرح خدمت پزشکان در مناطق محروم را می‌گذراند، روز جمعه پیش از عیدفطر گذشته (بیستم مهر) هنگامی که در لوناپارک همدان همراه نامزد خود بود، دستگیر و به بازداشتگاه انتقال داده شد.

دو روز بعد، مأموران بازداشتگاه اعلام کردند که زهرا خود را در راهرو ‏طبقه دوم بازداشتگاه، با استفاده از پارچه پلاکارد تبلیغاتی حلق‌آویز کرده و جان باخته است.‏

پزشک قانونی نیز مرگ وی را ‎فشار بر عناصر حیاتی گردن توسط جسم رشته‏‎ ‎مانند و قابل انعطاف و عوارض ناشی از آن دانست و زمان مرگ را حدود ساعت نه شنبه شب (بیست و یکم مهر) اعلام کرد.

زهرا هنگام مرگ در آستانه 27 سالگی قرار داشت. وکیل و خانواده زهرا احتمال خودکشی او را رد می‌کنند.

روحش شاد باد

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo