دستور وزیر بهداشت برای افزایش حقوق دستیاران پزشکی

دوشنبه 11 شهریور 1392 ساعت 11:51 ق.ظ

http://s1.picofile.com/file/7499585806/besm230.jpg

 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍوَآلِ مُحَمَّدٍ 

 =====================


دستور وزیر بهداشت برای افزایش حقوق دستیاران پزشکی/ هیات امنای دانشگاهها همکاری کنند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره گشایش در حقوق دستیاران پزشکی گفت: گشایش حقوق دستیاران با افزایش حقوق آنها انجام می گیرد و هیات امنای دانشگاهها حتما به این موضوع توجه خواهند کرد.

دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص همکاری هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی برای افزایش حقوق دستیاران افزود: نمی توان حق جذب را در دانشگاه ها عملیاتی کنند و هزینه سرباری را برای کل دانشگاه ها ایجاد کنند اما به حقوق بقیه گروه های حاضر در بهداشت و درمان از جمله دستیاران پزشکی بی تفاوت باشند.

وی افزود: هیات امنای دانشگاهها حتما به این موضوع توجه می کنند و ما هم کمک شان خواهیم کرد.

همچنین در این زمینه دکتر بهرام عین اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر یادآور شد: به دستور وزیر بهداشت تامین اعتبار مربوطه افزایش کمک هزینه تحصیلی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی به کلیه دانشگاههای علوم پزشکی عملیاتی شد.

وی افزود: یکی از مصوبات هفتاد و ششمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی که 26 اسفندماه سال 91 برگزار شده بود موضوع افزایش کمک هزینه تحصیلی دستیاران شاغل به تحصیل در مقاطع تخصصی و فوق تخصصی به میزان 50 درصد ارقام موجود بود که متاسفانه اجرای آن تاکنون به تعویق افتاده بود.

==========================

برگزاری آزمون زبان وزارت بهداشت برای داوطلبان دکتری تخصصی
یک نوبت آزمون زبان وزارت بهداشت به منظور ارایه فرصت به داوطلبان آزمون دکتری تخصصی پزشکی در مهرماه 92 برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی با توجه به درخواست های مکرر داوطلبان، اقدام به برگزاری یک نوبت آزمون زبان MHLE در مهر ماه سال جاری می کند.

فرصت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی در 12 مهر ماه پایان می یابد و داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند ثبت نام خود را در مهلت مقرر انجام داده و مدرک زبان خود را در فرصتی که برای تکمیل مدارک دکتری در نظر گرفته و اعلام خواهد شد، ارسال کنند.

ثبت نام نوزدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت از ساعت 18 روز دوشنبه اول مهر آغاز و به محض تکمیل ظرفیت متوقف خواهد شد. این آزمون مشتمل بر 100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (شامل درک مطلب شنیداری، واژگان، ساختار و دستور زبان و درک مطلب نوشتاری) و دارای 100 نمره (بدون نمره منفی) است.

کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه شنبه 16 مهر ماه 92 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دریافت خواهد بود و آزمون در روز پنجشنبه 18 مهر ماه 1392 برگزار می شود. 

کارنامه اینترنتی از ساعت 18 روز سه شنبه 23 مهر ماه 1392 از طریق همین سایت قابل دریافت است.

======================

وزیر بهداشت بخشنامه جدید شرایط صدور پروانه مطب را ابلاغ کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل جدید صدور پروانه مطب پزشکان را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد. 

به گزارش وب دا؛ متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:

رئیس / سرپرست محترم دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی....

سلام علیکم

به اطلاع می‌رساند براساس بند «ب» ماده 36 قانون برنامه پنجم توسعه و با در نظر گرفتن ماده 62 همان قانون مبنی بر حذف مجوزهای غیر ضروری و نیز بند «ن» ماده 3 قانون سازمان نظام پزشکی و با توجه به بازبینی کلیه قوانین و دستورالعمل‌های موجود درخصوص صدور پروانه‌ها و تائیدیه دفتر امور حقوقی در این خصوص برنامه «صدور پروانه دائم و موقت» برای آن دسته از فارغ‌التحصیلان گروه پزشکی که تاکنون این پروانه‌ها را دریافت می‌کرده‌اند ملغی شده و پروانه دائم و موقت صادر نخواهد شد. لذا از این پس لازمه صدور پروانه مطب، مجوز دفتر کار و اشتغال، ارائه پروانه دائم و یا موقت نمی‌باشد بلکه ارائه مدارک حسب مورد شامل : دانشنامه یا گواهینامه پایان تحصیلات، تسویه حساب صندوق رفاه دانشجویان، پایان طرح و یا معافیت از آن و اعلام وضعیت خدمات سربازی کافی خواهد بود. لازم به ذکر است ایجاد سامانه الکترونیکی برای ورود اطلاعات کلیه فارغ‌التحصیلان گروه پزشکی دردست اقدام می‌باشد. بدیهی است از این پس، مدارک مورد تائید وزارت متبوع و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهت فعالیت فارغ‌التحصیلان گروه پزشکی به صورت مستقل و یا در موسسات پزشکی و اعطای هرگونه تسهیلات به این گروه، پروانه مطب و یا مجوز دفتر کار، اشتغال و یا مدارک اعلام شده فوق‌الذکر خواهد بود. مقتضی است دستور فرمایید از زمان ابلاغ این بخشنامه، از ارسال مدارک مرتبط در این زمینه به معاونت درمان وزارت متبوع اکیداً خودداری فرمایند.

                                                                                                    دکتر سیدحسن هاشمی

                                                                                                                        وزیر

======================

آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی فردا برگزار می‌شود/جدول زمانبندی آزمون


معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری شصتمین دوره دانشنامه رشته‌های تخصصی و بیست‌وهفتمین دوره دانشنامه فوق تخصصی بالینی پزشکی در روز پنجشنبه 14 شهریور ماه، گفت: داوطلبان برای دریافت کارت آزمون تا امشب مهلت دارند.

بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت توزیع کارت آزمون دانشنامه رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی تا امشب از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir، گفت: این آزمون در کلیه رشته‌ها ساعت 9 صبح فردا پنجشنبه 14 شهریور 92 در با رقابت 2627 داوطلب در آزمون دانشنامه تخصصی و 262 نفر در آزمون دانشنامه فوق تخصصی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره ویژگی این دوره از آزمون نسبت به دوره‌های قبل، اظهارکرد: در این دوره بر خلاف گذشته طراحی سوالات دوره‌های تخصص و فوق تخصص در 52 گروه انجام شده است و بر خلاف سال‌های گذشته که مشارکت اساتید کم بود، امسال به دلیل اینکه هر استاد فقط می‌توانست در یک بورد شرکت کند حدود 650 نفر در گروه‌های بورد مشارکت وجود داشت.

وی با اشاره به انتشار کلید سوالات از ساعت 14 فردا پنجشنبه، پس از برگزاری آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، گفت: به هر گونه اعتراض به سوال در زمان برگزاری آزمون پاسخ داده نخواهد شد، بنابراین داوطلبان می‌توانند پس از برگزاری آزمون اعتراضات خود را از ساعت 14 تا 18 بعد از ظهر روز پنج شنبه 14 شهریور و از ساعت 9 تا 23 روز جمعه 15 شهریور از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش ارسال کنند.

به گفته عین‌اللهی نتایج آزمون کتبی تمامی رشته‌ها از ساعت 23 روز شنبه 16 شهریور در سایت اعلام خواهد شد و آزمون شفاهی در روزهای 17،16 و 18 شهریور ماه برگزار می‌شود.

وی همچنین اظهارکرد: اعلام نتایج نهایی آزمون ساعت 23 روز دوشنبه مورخ 18 شهریور از طریق سایت مرکز سنجش قابل مشاهده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo