داوطلبان نگران امنیت آزمونها نباشند! <امیدواریم مثل همیشه نباشد>

دوشنبه 23 بهمن 1391 ساعت 03:13 ب.ظ

 

دبیر شورای آموزش پزشکی: داوطلبان نگران امنیت آزمون‌ها نباشند
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

  

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه داوطلبان فقط به آزمون‌ها فکر کنند و نگران امنیت آن نباشند، گفت: ما سیستم حفاظت و طراحی آزمون را ارتقاء می‌دهیم، البته سیستم‌های فعلی خوب است ولی سعی می‌کنیم این امنیت محکم‌تر شود.
به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهرام عین‌اللهی با تاکید بر اینکه داوطلبان اطمینان داشته باشند که آزمون‌ها با امنیت بالا برگزار شود، اظهارکرد: به همه آنها توصیه می‌کنیم که هیچ فکری غیر از امتحان دادن نداشته باشند.
وی افزود: از نظر رشد کمی و کیفی رشته‌ها تلاش می‌کنیم رشته‌های موجود را از لحاظ کیفی ارتقا داده و رشته‌هایی که نیست یا کم داریم را گسترش دهیم، البته برنامه‌های جدید علمی در نظر داریم که با کمک همه صاحبنتظران اجرایی خواهیم کرد.
 عین‌اللهی در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش رشته‌ها، گفت: مسلم است در این زمینه همه رشته‌ها یک وضعیت ندارند، چرا که با توجه به آمار موجود، در رابطه ظرفیت برخی از رشته‌ها افزایش و برخی نیز کاهس می‌یابد.
وی با تاکید بر ارتقا آزمون‌های بورد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر افرادی داریم که PHD آموزش پزشکی دارند که از آنها برای ارتقای آزمون‌ها بهره خواهیم برد.

دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون دستیاری در اردیبهشت 92، گفت: این آزمون با کیفیت علمی خوب و در شرایط حفاظت و امنیت قابل قبول که به راحتی تامین خواهد شد، برگزار می‌شود. 

-------------------------

 دریافت کمترین حقوق دستیاری پزشکی در ایران

در حال حاضر حقوق یک دستیار پزشکی حدود 700 هزار تومان است که علت اصلی پایین بودن ........

....................... 

رییس مرکز سنجش پزشکی:

ظرفیت های جدید دستیاری هنگام تعیین رشته داوطلبان اعلام می شود 
رییس مرکز سنجش پزشکی از اعلام ظرفیت های جدید دستیاری ..........

.................................. 

 

سیستم حفاظتی آزمون دستیاری احیا می‌شود

خبرگزاری فارس: دبیر جدید شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت اولویت‌های این دبیرخانه را در زمینه امنیت برگزاری امتحانات، ارتقاء کیفی آنها، توزیع عدالت آموزشی،ارتقای معیشتی دستیاران و تسهیل قوانین آموزشی اعلام کرد.

بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: چند اولویت مهم را در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی در نظر گرفته‌ایم که یکی از آنها برقراری امنیت امتحانات است..................

دبیر شواری آموزش پزشکی تخصصی:

نتایج آزمون دستیاری فوق تخصصی 30 بهمن اعلام می شود

دبیر شورای آموزش پزشکی،تخصصی گفت: نتایج آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی 30 بهمن ماه روی سایت سازمان سجش پزشکی قرار می گیرد.

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار وب­دا اظهار داشت: نتایج آزمون فوق تخصصی دستیاری فردا صبح (30 بهمن ماه) روی سایت سازمان سجش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir قرار می گیرد.

به گفته وی در آزمون امسال پذیرش دستیار پزشکی فوق تخصصی 486 داوطلب در 24 رشته فوق تخصصی پزشکی شرکت کردند که 281 نفر پذیرفته شدند.

دکتر عین اللهی افزود: آزمون سال گذشته پذیرش دستیار پزشکی فوق تخصصی نیز با حضور 450 داوطلب برگزار شد که 269 داوطلب قبول شدند./

....................... 

در این چند ماه باقی مانده :  
دکتر محققی هم برکنار شد! 
احتمالا جناب سرپرست وزارتخانه در این دو ماه باقی مانده به آزمون دستیاری؛ خود امتحان دستیاری را هم برکنار خواهند کرد! 
فقط دعا کنید در این دو ماه احمدی نژاد وزیر به مجلس معرفی نکند که اگر معرفی بشود و رای اعتماد نیاورد(و احتمال زیاد رای نخواهد اورد همان جریان لاریجانی ها!) دوباره سرپرستی وزارت بهداشت را باید به نیکزاد وزیر راه و ... بسپارد! 
  !کی به کیه!
البته نگران نباشید هنوز دو ماه تا امتحان مونده و تا اون موقع کی مرده و کی زنده!

با حکم سرپرست وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی؛

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر محمد حسن طرقت منفرد، سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر بهرام عین اللهی یه عنوان معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصصی منصوب شد.

به گزارش وب دا، متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر بهرام عین الهی

سلام علیکم

باتوجه به سوابق علمی و تجربیات ارزنده و مفید جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب می شوید تا با اتکال به ذات باریتعالی و رعایت جوانب شرعی و قانونی با بهره گیری از تجارب کلیه صاحب نظران و تعامل مناسب با حوزه های آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، زمینه های تحول در آموزش سلامت و کاربردی نمودن آموزش های علوم پزشکی و نیل به خودکفایی در نیروی انسانی گروه پزشکی را فراهم آورید.

توفیق روز افزون جنابعالی را از ایزد منان خواستارم.  

                     احتمالا چند روز بعد : 

  دکتر بهرام عین اللهی یه عنوان معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصصی  و رئیس سازمان سنجش آموزش پزشکی منصوب شد

ضمنا دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی که همش بیکاره و حقوق مفت میگیره و معاون اموزشی وزیر هم  فبها  بیکاره پس چه بهتر این دو شغل را به یک نفر بدهیم و صد البته همه معاونین بیکارند  شاید همه را برکنار کنیم و یک دکتر عین الهی به کل وزارتخانه کافی باشد!

      

 

سیستم حفاظتی آزمون دستیاری احیا می‌شود

خبرگزاری فارس: دبیر جدید شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت اولویت‌های این دبیرخانه را در زمینه امنیت برگزاری امتحانات، ارتقاء کیفی آنها، توزیع عدالت آموزشی،ارتقای معیشتی دستیاران و تسهیل قوانین آموزشی اعلام کرد. بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: چند اولویت مهم را در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی در نظر گرفته‌ایم که یکی از آنها برقراری امنیت امتحانات است.

وی ادامه داد: در سال 83 مشکلات در امنیت امتحانات رشته‌های پزشکی وجود داشت مانند آزمون دستیاری و سایر امتحانات، به همین دلیل با توجه به اهمیت آنها سیستم حفاظتی قوی را ایجاد کردیم.

عین‌اللهی گفت: در حال حاضر مجدداً باید این سیستم حفاظتی احیا شود تا افرادی که در امتحانات شرکت می‌کند با قوت قلب بیشتری از امنیت آزمون‌های خود برخوردار شود.

دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت تصریح کرد: آزمون دستیاری از دو جهت امنیت و کیفیت باید برگزار شود به طوری که سؤالات منطقی و مناسبی که افراد باسواد با پاسخگویی به آنها بتوانند به رشته‌های تخصصی راه پیدا کنند باید طراحی شوند و این مسئله از اولویت‌های دیگر این دبیرخانه هستند.

وی ادامه داد: همچنین ارتقاء وضعیت دستیاران پزشکی از دیگر برنامه‌های این دبیرخانه است چرا که در حال حاضر دستیاران تخصصی از نظر معیشتی وضعیت مناسبی ندارند در حالی که عمده فعالیت‌های درمانی توسط دستیاران انجام می‌شود.

عین‌اللهی گفت: سومین اولویت جدید دبیرخانه تخصصی وزارت بهداشت، گسترش رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی است تا عدالت آموزشی در تمام استان‌ها و مناطق دور دست که نیاز به رشته‌های فوق تخصص و متخصص دارند تأمین شوند.

دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت گفت: با برقراری عدالت آموزشی تمام مناطق از رشته‌های فوق تخصصی و امکانات آنها برخوردار می‌شوند چرا که هرجایی که سطح آموزشی را بالا برده‌ایم درمان ارتقاء یافته است و این به دلیل حضور پزشکان متخصص و سیستم آموزشی مناسب است.

وی افزود: با گسترش این رشته‌ها مباحثه در درمان افزایش یافته و درصد خطای پزشکی با مداخله یک تیم تخصصی کاهش می‌یابد.

عین‌اللهی گفت: اولویت دیگر این دبیرخانه در رابطه با قوانین و مقررات آموزشی و امتحانات است که باید تسهیل شود.

تقلب و لو رفتن سوالات آزمون دستیاری تخصصی پزشکی که طی آن پزشکان عمومی برای ورود به رشته های تخصصی رقابت می‌کنند همواره یکی از مباحث چالش برانگیز وزارت بهداشت بوده است به طوری که در سال ۱۳۸۸، مرضیه وحید دستجردی، وزیر وقت بهداشت و درمان به ابطال این آزمون در اسفند ‌آن سال و برگزاری مجدد آن در اردیبهشت سال ۸۹ مجبور شد.

 ================

 رییس مرکز سنجش پزشکی:

ظرفیت های جدید دستیاری هنگام تعیین رشته داوطلبان اعلام می شود

رییس مرکز سنجش پزشکی از اعلام ظرفیت های جدید دستیاری هنگام تعیین رشته داوطلبان خبر داد.

 دکتر جبراییل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار وب­دا گفت: ظرفیت های آزمون دستیاری هر سال درصدی افزایش می یابد و ما هر سال قبل از اعلام نتایج در زمان انتخاب رشته ها ظرفیت ها را اعلام می کنیم.

وی افزود: دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی نیز به دنبال استخراج ظرفیت ها و جمع بندی و اعلام آن است.

وی ادامه داد: تقویم آزمون های سال 92 را روی سایت سنجش پزشکی و وب­دا گذاشته ایم و بحث آماده سازی برگزاری آزمون ها را با هماهنگی دبیرخانه ذیربط در دست اقدام داریم.

وی گفت: امسال دو سه آزمون قبل از نوروز داریم از جمله آزمون mhl و آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی داریم که نتایج آن پیش از نوروز اعلام می شود.

دکتر سراجی اضافه کرد: اولین آزمون ما در سال 92 آزمون دستیاری تخصصی پزشکی است که 5 اردیبهشت ماه 92 برگزار می شود و تمام داوطلبان آن طی دو مرحله ثبت نام کرده اند.

وی افزود: هم اکنون تمام کارهای اجرایی این آزمون از دیدگاه مرکز سنجش پزشکی انجام شده است و امیدوارم آزمون را راس زمان مقرر برگزار شود

 

-------------------------------- 

 کمبود اعتبارات دانشگاه های علوم پزشکی موجب شد؛
 دریافت کمترین حقوق دستیاری پزشکی در ایران

در حال حاضر حقوق یک دستیار پزشکی حدود 700 هزار تومان است که علت اصلی پایین بودن این حقوق کمبود اعتبارات دانشگاه های علوم پزشکی است.

دکتر علی رضا زالی، معاون سازمان و نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  در حال حاضر دستیاران پزشکی کشور با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند علی رغم این که 10 هزار دستیار مشغول ارائه خدمت در سطح یک به خصوص در بیمارستان های دولتی هستند هنوز تولیت حرفه ای ، آموزشی و پژوهشی برای این افراد در نظام سلامت نهادینه نشده است.
وی گفت: در حال تلاش هستیم که با نمایندگان دستیاران، وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت و اجتماعی مجلس و سازمان نظام پزشکی کانون دستیاری برای دستیاران کشور تشکیل شود باید توجه داشت که مهم ترین هدف تشکیل این کانون ساماندهی وضعیت عمومی، معیشتی و آموزشی این افراد است.
زالی ادامه داد: در حال حاضر حقوق دستیار چیزی حدود 600 تا 700 هزار تومان است که طی سال های اخیر رشدی در آن صورت نگرفته است چرا که دانشگاه های علوم پزشکی با کمبود اعتبارات مواجه هستند و همین امر باعث شده که میزان حقوق پرداختی دستیاران کم باشد.
وی با بیان این که حدود 60 برابر دستیاران پزشکی متاهل هستند تصریح کرد: این مبلغ کفاف هزینه های زندگی را نمی دهد و این 4 تا 5 سال تحصیل که دوران بسیار سختی است حق کار در جایی را هم ندارند.
معاون سازمان نظام پزشکی با بیان این که کمترین حقوق دستیاران دنیا مربوط به ایران است تاکید کرد: در خارج حقوق دستیاران پاسخگو هزینه های زندگی افراد است ولی در کشور ما این حقوق ناچیز قابل قبول برای تامین زندگی نیست.
وی خاطر نشان کرد: در 2 ماه اخیر با وزارت بهداشت جلساتی داشتیم تا بتوانیم از ظرفیت این وزارت خانه برای حل مشکلات استفاده  کنیم.
   

---------------------------

 

 دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی:
داوطلبان فقط به آزمون ها فکر کنند و نگران امنیت آن نباشند

دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی گفت: داوطلبان فقط به آزمون ها فکر کنند و نگران امنیت آن ها نباشند.

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار وب­دا اظهار داشت: ما سیستم حافظت و طراحی آزمون را ارتقا می دهیم، البته سیستم های فعلی خوب است ولی سعی می کنیم این امنیت محکم تر شود.

وی افزود: به داوطلبان اطمینان می دهیم آزمون هایی مطمئن و با امنیت بالا اجرا شود و به همه آنها توصیه می کنیم که هیچ فکری غیر از امتحان دادن نداشته باشند.

وی با اعلام اینکه از نظر رشد کمی و کیفی رشته ها نیز تلاش می کنیم رشته هایی که هست را از لحاظ کیفی ارتقا داده و رشته هایی که نیست یا کم داریم را گسترش دهیم، گفت: برنامه های جدید علمی داریم که با کمک همه صاحبنتظران آن ها را اجرایی می کنیم.

وی در خصوص افزایش ظرفیت رشته ها نیز اظهار داشت: در کل درباره افزایش ظرفیت رشته ها باید بگویم همه رشته ها یک وضعیت ندارند، با توجه به آماری که هست رشته هایی که کمبود داریم را ارتقا می دهیم و در رشته هایی که ظرفیت ها زیاد است نیز ظرفیت را کاهش می دهیم.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: آزمون های بورد را هم ارتقا می دهیم، الان افرادی داریم که PHD آموزش پزشکی دارند که از آنها برای ارتقای آزمون ها بهره می بریم.

وی در خصوص آمزون دستیاری که اردیبهشت 92 برگزار می شود نیز تاکید کرد: این آزمون انشاالله با کیفیت علمی خوب و در شرایط حفاظت و امنیت قابل قبول که براحتی تامین خواهد شد برگزار می شود./

 

 

.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo