X
تبلیغات
زولا

دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز دوره آموزشی از اول شهریور

جمعه 30 تیر 1391 ساعت 12:43 ب.ظ

 

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

............... ........................ 

نتایج نهایی آزمون دستیاری 16 مرداد اعلام می‌شود

دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان از اول شهریور

جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۵

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از اعلام نتایج نهایی سی‌ و نهمین دوره آزمون دستیاری در 16 مرداد ماه خبر داد.

دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری در 16 مرداد ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir، گفت: حداکثر حدود دو هزار و 400 داوطلب در آزمون دستیاری دوره سی‌ ونهم پذیرفته می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری سی و نهمین دوره آزمون دستیاری با رقابت 15 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصی و 350 رشته محل در 31 فروردین ماه سال جاری، اظهارکرد: از این تعداد 8 هزار داوطلب در این دوره از آزمون دستیاری برای انتخاب رشته مجاز شدند.

ضیایی در خصوص تقویم آموزشی دوره دستیاری، گفت: دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون دستیاری اول شهریور ماه آغاز می‌شود.  

-------------

نتایج نهایی آزمون دستیاری 16 مرداد اعلام می‌شود
دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان از اول شهریور
  

جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۵
  دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از اعلام نتایج نهایی سی‌ و نهمین دوره آزمون دستیاری در 16 مرداد ماه خبر داد.

دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری در 16 مرداد ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir گفت: حداکثر حدود دو هزار و 400 داوطلب در آزمون دستیاری دوره سی‌ ونهم پذیرفته می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری سی و نهمین دوره آزمون دستیاری با رقابت 15 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصی و 350 رشته محل در 31 فروردین ماه سال جاری، اظهارکرد: از این تعداد 8 هزار داوطلب در این دوره از آزمون دستیاری برای انتخاب رشته مجاز شدند.
ضیایی در خصوص تقویم آموزشی دوره دستیاری، گفت: دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون دستیاری اول شهریور ماه آغاز می‌شود.  

-----------------

 چرا این همه تفاوت زمانی در اعلام نتایج دو ازمون از سوی یک وزارتخانه وجود دارد!! 
خودتان حدس بزنید؟!
کلید اولیه سوالات آزمون دستیاری دندانپزشکی فردا منتشر می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد: اعلام نتایج اولیه آزمون در
11 مرداد
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۴ 
 آزمون دستیاری دندانپزشکی روز گذشته با رقابت 2000 داوطلب در تهران و 9 حوزه امتحانی برگزار شد.
جبرائیل نسل سراجی رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با بیان اینکه کلید اولیه سوالات این آزمون فردا شنبه 31 تیر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی
www.sanjeshp.ir، اعلام می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان می‌توانند پس از مشاهده کلید سوالات در صورت داشتن سوال، اعتراضات خود را تا دوم مرداد ماه به صورت اینترنتی ارسال کنند.
وی با اشاره به انتشار کلید نهایی سوالات در روز شنبه هفتم مرداد ماه، گفت: کارنامه اولیه داوطلبان 11 مرداد ماه منتشر می‌شود که همزمان با آن، انتخاب رشته نیز آغاز می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه از اعلام نتایج نهایی آزمون در هفتم شهریورماه خبر داد و افزود: اسامی داوطلبان در نتایج اولیه به صورت سه برابر ظرفیت پذیرش اعلام می‌شود.  
 ......................... 
رئیس دانشگاه عنوان کرد:
 موفقیت دانش آموختگان طرح ریفرم پزشکی در آزمون دستیاری پزشکی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اجرای طرح ریفرم پزشکی(اصلاحات) در این دانشگاه گفت: باید قبول کرد هنگام اجرای طرح ریفرم مشکلات زیادی داشتیم اما مشکلات را اصلاح کردیم تا حدی که 7 نفر از دانش آموختگان این طرح توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند ............... 
 ----------------------------------------------
برگزاری آزمون ارتقای دستیاری برای یک داوطلب در بستر بیماری
آزمون ارتقای دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی پنجشنبه، 29 تیرماه با حضور دستیاران تخصصی پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر،‌ آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی پس از واگذاری به 8 دانشگاه علوم پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان به عنوان قطب کشوری ...........
---------------------------------------------- 
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۱   
  اعلام زودهنگام نتایج آزمون دستیاری
دبیر شورای آموزش پزشکی:
نتایج نهایی آزمون دستیاری اوایل هفته آینده اعلام می‌شود
   دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از اعلام نتایج نهایی سی‌‌و‌نهمین دوره آزمون دستیاری تا اوایل هفته آینده خبر داد و گفت‌: پیش از این قرار بود نتایج تا 16 مرداد اعلام شود.
دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی «www.sanjeshp.ir»، گفت: حداکثر حدود دو هزار و 500 داوطلب در آزمون دستیاری دوره سی‌‌ونهم پذیرفته می‌شوند.
وی با بیان این که در گذشته اعلام شده بود که حداکثر تا 16 مرداد ماه نتایج اعلام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به سرعت دادن به کارهای دستی تمام سعی مجموعه به کار گرفته شده است که تا قبل از روز دوشنبه، 9 مرداد نتایج آزمون دستیاری اعلام شود.
وی با اشاره به برگزاری سی‌و‌نهمین دوره آزمون دستیاری با رقابت 15 هزار داوطلب در 25 رشته تخصصی و 350 رشته‌محل در 31 فروردین ماه سال جاری، اظهار کرد: از این تعداد 8 هزار داوطلب در این دوره از آزمون دستیاری برای انتخاب رشته مجاز شدند.
ضیایی در خصوص تقویم آموزشی دوره دستیاری، گفت: دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون دستیاری، اول شهریور ماه آغاز می‌شود.  

 ------------------------

با تشکر از سارا! ۱۳۹۱/۰۵/۰۴   معاون وزیر بهداشت :  

نتایج آزمون دستیاری پزشکی 7 مرداد اعلام می شود
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی گفت: نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی 7 مرداد اعلام می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدعلی محققی با اعلام این خبر افزود: نتایج سی و نهمین آزمون پذیرش دستیاری تخصصی عصر روز شنبه 7 مرداد ماه از طریق سایت سنجش پزشکی به آدرس
www.sanjeshp.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
سی و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی فروردین ماه 91 برگزار شد و حدود 15 هزار داوطلب در آن شرکت کردند که حدود 2 هزار و 500 نفر در این دوره پذیرفته می شوند.

 

نتایح آزمون دستیاری 

دبیر شورای آموزش پزشکی: ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان 15 مرداد آغاز می‌شود.

 

برگزاری آزمون ارتقای دستیاری برای یک داوطلب در بستر بیماری
آزمون ارتقای دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی پنجشنبه، 29 تیرماه با حضور دستیاران تخصصی پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر،‌ آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی پس از واگذاری به 8 دانشگاه علوم پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان به عنوان قطب کشوری مناطق برگزار شده است.
همچنین آزمون کتبی ارتقای دستیاری پزشکی به طور همزمان در دانشگاههای علوم پزشکی تربیت کننده دستیار برگزار شد. هر دستیار تخصصی پزشکی برای ارتقا به سال بالاتر باید در آزمون ارتقا شرکت کند و برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره ارزیابی درون بخشی، حداقل نمره کتبی و حداقل نمره کل را بدست آورد و در غیر اینصورت مردود یا مشروط شناخته می شود.
شرط قبولی در آزمون گواهینامه تخصصی دستیاران نیز کسب حدنصاب نمره قبولی آزمون های ارزیابی درون بخشی با حداقل نمره 105، آزمون کتبی با حداقل نمره 95 و نمره کل با حداقل نمره 215 است.
از حاشیه های این آزمون می توان به شرکت یک داوطلب آزمون ارتقای دستیاری در بستر بیماری اشاره کرد. دکتر ناصر مظفری معاون آموزشی دستیاری و تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی با اشاره به شرکت این داوطلب در آزمون گفت: یک داوطلب آزمون ارتقای دستیاری که خود دستیار تخصصی رشته قلب بود و به دلیل بیماری ریوی در بخش ریه بیمارستان مسیح دانشوری بستری بود با موافقت وزارت بهداشت در بستر بیماری آزمون داد.
وی اضافه کرد: با موافقت دکتر ضیایی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی و مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و حضور نماینده وزارت بهداشت، نماینده حراست دانشگاه و نماینده گروه تخصصی مربوطه، آزمون این داوطلب در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد.

مظفری افزود: یک هزار و 273 نفر در آزمون ارتقای دستیاری در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی شرکت کردند. 

 

۱۳۹۱/۰۴/۲۸  در 8 قطب کشوری؛
آزمون ارتقای دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی فردا برگزار می شود
امتحانات ارتقای دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی فردا پنجشنبه 29 تیرماه به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، امتحانات ارتقای دستیاری در 29 تیرماه به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی که به ترتیب دستیار اشتغال دارند، برگزار می شود و آزمون گواهینامه تخصصی نیز منحصراً در 8 دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان برگزار خواهد شد.

آزمون گواهینامه تخصصی در 8 دانشگاه به عنوان قطب کشوری برگزار می شود و هر دانشگاه متولی برگزاری آزمون گواهینامه دستیاران سایر دانشگاهها زیر مجموعه اعلام شده است.

همچنین آزمون های ارتقای دستیاری تخصصی شامل دو بخش ارزیابی درون بخشی و آزمون کتبی است که آزمون کتبی 150 نمره دارد و دارای دو بخش است. بر اساس مصوبه شصت و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی ملاک مقایسه برای آزمون های ارتقاء دستیاری از میانگین نمره 20 درصد شرکت کنندگان برتر هر رشته در هر دانشگاه که بالاترین نمرات را کسب کرده اند، تعیین می شود.

هر دستیار تخصصی پزشکی برای ارتقاء به سال بالاتر باید در آزمون ارتقاء شرکت کند و برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره ارزیابی درون بخشی، حداقل نمره کتبی و حداقل نمره کل را بدست آورد و در غیر اینصورت مردود یا مشروط شناخته می شود.

کلیه دستیارانی که حداکثر تا پایان آبان 91 دوره دستیاری آنها به اتمام می رسد و تا تاریخ 31 تیرماه حداقل مدت 11 ماه از زمان کسب قبولی در مقطع ماقبل گواهینامه آنها گذشته و در این مدت در بخش حضور داشته و مشغول به طی دوره آموزشی بوده اند مجاز به شرکت در آزمون کتبی گواهینامه تخصصی پزشکی هستند.

با توجه به مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی شرط قبولی در آزمون گواهینامه تخصصی دستیاران کسب حدنصاب نمره قبولی آزمون های ارزیابی درون بخشی با حداقل نمره 105، آزمون کتبی با حداقل نمره 95 و نمره کل با حداقل نمره 215 است.

آزمون کتبی سالیانه ارتقاء و گواهینامه تخصصی در کلیه رشته های تخصصی دارای یک دفترچه واحد با 150 سئوال است و نتایج نهایی باید از سوی دانشگاهها در مردادماه به وزارت بهداشت اعلام شود. هر دستیار تخصصی پس از قبولی در آزمون گواهینامه می تواند به عنوان متخصص پزشکی فعالیت خود را آغاز کند. 

  .......................

رئیس دانشگاه عنوان کرد:
 موفقیت دانش آموختگان طرح ریفرم پزشکی در آزمون دستیاری پزشکی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اجرای طرح ریفرم پزشکی(اصلاحات) در این دانشگاه گفت: باید قبول کرد هنگام اجرای طرح ریفرم مشکلات زیادی داشتیم اما مشکلات را اصلاح کردیم تا حدی که 7 نفر از دانش آموختگان این طرح توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند .
 
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسن ابوالقاسمی در جشن دانش آموختگی 100 دانشجوی پزشکی طرح ریفرم در تالار امام علی دانشگاه شهید بهشتی، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اولین دانشگاه کشور بود که طرح ریفرم را از 7 سال پیش اجرا کرده است و امروز بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا، این طرح را انتخاب کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ریفرم به معنای تغییر و تحول در نظام و محتوای آموزشی است، عنوان کرد: باید قبول کرد که هنگام اجرای آن مشکلات زیادی داشتیم که بعد از مواجهه با آن، این مشکلات را اصلاح کردیم.

وی افزود:  با وجود اینکه دانشجویان ورودی 83 پزشکی اولین گروه از دانشجویان بودند که با این برنامه تحصیل کرده اند اما 7 نفر از آنها توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند و نفر اول این آزمون از جمع همین دانشجویان بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ویژگی های طرح ریفرم ادغام همه جانبه در محتوی آموزشی، توجه به جامعیت فکری، توجه به عرصه های واقعی، انعطاف پذیری و دانشجو محوری است.

وی با اشاره به اینکه پزشکی ایران از 7 هزار سال قبل از میلاد، وجود داشته و حرف اول را می زده، گفت: بعد از ایران، پزشکی یونان و بعد چین وارد عرصه شده که این یک افتخاری برای ایران است. اگر امروز علم پزشکی را از غرب فرا می گیریم نباید فکر کنیم که این مسئله از اول این طور بوده است ما تولید کننده علم بودیم این را مدیون بزرگانمان هستیم.

ابوالقاسمی اظهار داشت: امروزه در بخش های مختلف درمانی پیشرفت زیادی داشتیم و تشخیص، درمان و استفاده از داروها به صورت دقیق انجام می شود اما باید مسائل پیشگیرانه و سلامت محور را سرلوحه کار خود قرار دهیم. چرا که بیماری های غیر واگیر تهدیدی برای سلامت بشر هستند و طب پیشگیری از رموز موفقیت پزشکی آینده کشور است.

جشن دانش آموختگی 100 دانشجو پزشکی با قرائت سوگند نامه پزشکی وارد عرصه پزشکی کشور شدند. طرح ریفرم یا اصلاحات در آموزش پزشکی از سال 83 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان تنها دانشگاه پایلوت این طرح اجرا شد.

نتایج آزمون دستیاری پزشکی شنبه اعلام می‌شود

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۰

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز شنبه هفتم مرداد ماه اعلام می شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمدعلی محققی در این باره افزود: نتایج سی و نهمین آزمون پذیرش دستیاری تخصصی عصر روز شنبه ازطریق سایت سنجش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir دراختیار داوطلبان قرار می گیرد.

در سی و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی که برای نخستین بار در سال های اخیر به جای بهمن ماه، فروردین ماه 91 برگزار شد حدود 15 هزار داوطلب شرکت کردند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo