نتایج آزمون دستیاری نیمه دوم مرداد اعلام می‌شود

دوشنبه 5 تیر 1391 ساعت 06:44 ب.ظ

 

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

تهران:۰۹:۰۴ ,  ۱۳۹۱/۰۴/۲۵
ضیایی به مهر خبر داد؛  

اعلام نتایج نهایی دستیاری پزشکی در 15مرداد/ آغاز دوره از اول شهریور
دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی گفت: نتایج نهایی پذیرش در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال 91 نیمه مردادماه اعلام می شود.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی با حضور حدود 15 هزار داوطلب پنجشنبه 31 فروردین 91 در 18 شهر برگزار شد و نتایج نهایی آن 15 مرداد اعلام می شود.

وی افزود: ظرفیت پذیرش در این دوره 2 هزار و 500 نفر است که ظرفیت تعیین شده برای سهمیه های مازاد هم به صورت قانونی تعریف شده است.

ضیایی خاطرنشان کرد: شروع دوره برای دستیاران پذیرفته شده در این آزمون از اول شهریورماه 91 است و تنها افرادی که در زمان شرکت در آزمون با استفاده از شرایط و ضوابط لازم دانشجو بوده اند، دوره آموزش خود را از اول مهرماه 91 آغاز می کنند.

به گزارش مهر، سی و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی پزشکی با حضور حدود 15 هزار داوطلب در روز پنجشنبه 31 فروردین ماه 91 در 18 شهر برگزار شد. از این تعداد 7 هزار و 927 نفر از داوطلبان را مردان و 6 هزار و 880 نفر از داوطلبان را زنان تشکیل دادند. 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ 

   رییس مرکز سنجش پزشکی خبر داد:
نتایج سی و نهمین آزمون دستیاری 16 مرداد اعلام می‌شود

کد خبر: 91042716307
سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۰
 

 رییس مرکز سنجش پزشکی از اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی در 16 مرداد ماه خبر داد.

دکتر جبراییل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی 16 مرداد ماه بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی به آدرسwww.sanjeshp.ir قرار می‌گیرد.

وی گفت: حداکثر پذیرش دانشجوی دستیاری امسال 2400 نفر خواهد بود.
شایان ذکر است در سی و نهمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی که فروردین ماه برگزار شد، حدود 15000 داوطلب شرکت کردند.

سرانه پزشک خانواده 2100 تومان شد

رئیس ستاد اجرایی پزشک خانواده از افزایش سرانه پزشک خانواده خبر داد و گفت: طبق مصوبه دولت، میزان سرانه پزشک خانواده و دستیارش با 20 درصد رشد نسبت به سرانه تعیین شده در سال گذشته، 2100 تومان برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد شریعتی افزود: به دلیل افزایش سرانه پزشکان، تعداد ثبت نام پزشکان خانواده از مرز 29 هزار نفر گذشته و خوشبختانه شرایط خوبی در سطح کشور برقرار است.

وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده با سرعت خوبی در مناطق شهری در حال اجرا است،‌ گفت:  هر استانی که ثبت نام پزشکان در آن استان به حد قابل قبولی برسد برای ثبت نام مردم اعلام می شود و استان های سیستان و بلوچستان، مازندارن و کردستان در نوبت افتتاح هستند.

قائم مقام معاونت بهداشتی وزارت بهداشت تصریح کرد: سقفی برای ثبت نام پزشکان در نظر گرفته نشده و هر چه تعداد بیشتر باشد گزینه های انتخاب مردم بیشتر می شود.

شریعتی اظهار داشت: ثبت نام مردم به دو صورت مراجعه حضوری به مطب پزشکان و یا از طریق سایت پزشک خانواده صورت می گیرد و از هر زمانی که برنامه در شهر آغاز شود سه ماه فرصت دارند که پزشک خانواده خود را انتخاب کنند.


  

نتایج آزمون دستیاری نیمه دوم مرداد اعلام می‌شود/ پذیرش نهایی 2500 تن

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشی
سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۶

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته مجازین آزمون دستیاری گفت: از 8000 داوطلب مجاز آزمون دستیاری حدود 7000 داوطلب نسبت به تکمیل و ارسال فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

دکتر جبراییل سراجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به منطقی بودن توزیع نمرات داوطلبان سی و نهمین دوره آزمون دستیاری، اظهار کرد:‌ 8000 نفر در این دوره از آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

وی همچنین با بیان اینکه در این دوره از آزمون دستیاری 2500 داوطلب به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی می‌شوند، گفت: نتایج نهایی آزمون دستیاری نیمه دوم مرداد ماه اعلام می‌شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo