ثبت نام پذیرفته شدگان دستیاری آغاز شد

شنبه 18 تیر 1390 ساعت 11:42 ب.ظ

اوست عادل 

لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

  لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

{{{{{{

 مهلت ثبت نام تا 29 تیر
ثبت نام پذیرفته شدگان دستیاری آغاز شد/ مهلت انصراف در هفته اول مرداد 

 پذیرفته شدگان سی و هشتمین دوره پذیرش دستیاری سال 89 از امروز تا 29 تیرماه فرصت دارند با مراجعه به دانشگاههای علوم پزشکی نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، کلیه پذیرفته شدگان سی و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی موظف به مراجعه به دانشگاه محل پذیرش و انجام مراحل ثبت نام از تاریخ 18 تا 29 تیرماه هستند.
کلیه پذیرفته شدگان، در هنگام ثبت نام باید با توجه به سهمیه پذیرش خود اصل مدارک لازم جهت استفاده از سهمیه مربوطه را براساس مندرجات راهنماها و دستورالعمل های مرتبط به دانشگاه محل پذیرش ارائه کنند. نوع سهمیه پذیرش به دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش اعلام می شود.
شروع به آموزش کلیه پذیرفته شدگان مرحله اصلی آزمون پذیرش دستیار تخصصی در تاریخ اول شهریورماه سال 90 خواهد بود و تنها شروع به آموزش دانشجویان پزشکی که با استفاده از مقررات رتبه های برتر، استعدادهای درخشان، قانون تسهیل ازدواج جوانان و ....، مشروط به اتمام دوره آموزش پزشکی عمومی تا تاریخ 31 شهریورماه 90، مجاز به شرکت و پذیرش در آزمون مذکور شده اند، در تاریخ اول مهرماه 90 است.
عدم ثبت نام در موعد مقرر و یا عدم شروع به آموزش در مواعید اعلام شده در بند 3 به منزله انصراف قطعی پذیرفته شده محسوب می شود و کلیه شرکت کنندگان در آزمون که انتخاب رشته کرده اند و در مرحله اصلی پذیرش پذیرفته نشده اند در صورت عدم تمایل به شرکت در مراحل جایگزین باید مراتب را از طریق سایت اینترنتی  
از تاریخ اول مرداد تا 12 مرداد ماه سال جاری اعلام کنند ................................

 {{{{

  

 مرکز سنجش اعلام کرد:
آغاز ثبت نام آزمون دانشنامه تخصصی از 8مرداد/ برگزاری آزمون در 24شهریور .......

 

با اعلام جزییات نمره‌ قبولی در آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی
دبیر شورای آموزش پزشکی: آزمون 6 مرداد برگزار می‌شود .........................

 

 با اعلام نحوه شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی
دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز ثبت‌نام در آزمون از 8 مرداد ........................

  مرکز سنجش اعلام کرد:
آزمون دانشنامه فوق تخصصی 24 شهریور برگزار می شود ...............................

 با حکم وزیر بهداشت صورت گرفت؛
تغییرات جدید در حوزه آموزش پزشکی/ انتصاب دبیر شورای آموزش پزشکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی را منصوب .................................. 

 

 آغاز برگزاری آزمون از 6مرداد
آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی بالینی فردا افتتاح!!! می شود
مراسم افتتاح !!! آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی بالینی فردا در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود. .............................

 ..........................................

آزمون 6 مردادبرگزارمی شود؛
شرکت هزار و 800نفر در آزمون ارتقا و گواهینامه/ واگذاری آزمون به 8دانشگاه
آزمون های ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 6 مرداد به طور همزمان در 8 دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و بیش از یک هزار و 800 نفر در آن شرکت دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، یک هزار و 739 نفر در آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی شرکت کرده اند که بیشترین شرکت کننده در رشته داخلی با 260 نفر و کمترین شرکت کننده در رشته طب هسته‌ای با 10 نفر است.

.......................................................

  

 آزمون گواهینامه ششم مرداد برگزار می‌شود
دبیر شورای آموزش پزشکی:
برگزاری آزمون به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود ......... . 

 ...................

{{{{{

دو نظر سنجی جدید در مورد تغییرات ازمون دستیاری: 

     نظر شما در مورد محدود کردن تعداد انتخاب رشته شهر در ازمون دستیاری(از 100 رشته محل به 5 رشته) چیست 
   نظر شما در مورد اعمال ضریبهای مختلف برای دروس در دستیاری بر اساس رشته های تخصصی چیست

 

آزمون 6 مردادبرگزارمی شود؛
شرکت هزار و 800نفر در آزمون ارتقا و گواهینامه/ واگذاری آزمون به 8دانشگاه
آزمون های ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی روز پنجشنبه 6 مرداد به طور همزمان در 8 دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و بیش از یک هزار و 800 نفر در آن شرکت دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، یک هزار و 739 نفر در آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی شرکت کرده اند که بیشترین شرکت کننده در رشته داخلی با 260 نفر و کمترین شرکت کننده در رشته طب هسته‌ای با 10 نفر است.
دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، تبریز، شیراز، اهواز،‌ مشهد، کرمان و اصفهان از جمله دانشگاههای برگزار کننده آزمون گواهینامه هستند. برای اولین بار آزمون گواهینامه از سال 90 به 8 دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مجری سپرده شده است.
همچنین آزمون ارتقای دستیاری در دانشگاههای علوم پزشکی تربیت کننده دستیار همزمان با آزمون گواهینامه در روز پنجشنبه 6 مرداد برگزار می شود.
آزمون ارتقای دستیاری هر ساله به منظور ارتقای دستیاران تخصصی پزشکی از سال اول به سال دوم، سال دوم به سال سوم و سال سوم به سال چهارم برگزار می شود. آزمون گواهینامه نیز به منظور اعطای گواهینامه پایان تحصیلات دستیاری برگزار می شود.
امتحان گواهینامه شامل دو بخش است یکی امتحان کتبی که در 8 دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود و پس از آن امتحانات شفاهی است که به صورت OSCE خواهد بود.
    

 آزمون گواهینامه ششم مرداد برگزار می‌شود
دبیر شورای آموزش پزشکی:
برگزاری آزمون به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری سی‌امین دوره آزمون ارتقا و اولین دوره واگذاری آزمون گواهینامه تخصصی به دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: آزمون کتبی گواهینامه ششم مرداد ماه در 9 دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.
سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: حدود 1740 داوطلب امسال در آزمون گواهینامه تخصصی شرکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه آزمون دارای دو مرحله کتبی و شفاهی است، اظهار کرد: امسال برای اولین‌بار برگزاری آزمون کتبی به 9 دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، مشهد، اهواز، تبریز، کرمان، اصفهان واگذار شده است.
وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شورای آموزش پزشکی بر نحوه برگزاری آزمون نظارت کامل دارد، اظهار کرد: در حال حاضر طراحی سوال در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزارکننده این آزمون آغاز شده است.
وی با اشاره به برگزاری آزمون شفاهی گواهینامه در هفتم و هشتم مردادماه، گفت: آزمون شفاهی که به صورت آسکی برگزار می‌شود در کلیه دانشگاه‌های تربیت‌کننده دستیار برگزار خواهد شد.
دبیر شورای آموزش پزشکی با تاکید بر نظارت وزارت بهداشت و برگزاری آزمون در حفاظت کامل از اعلام نتایج آزمون در اواسط مردادماه خبر داد.
ضیایی با اشاره به واگذاری برگزاری این آزمون به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی در جهت استقلال دانشگاه‌ها و پذیرش مسوولیت، خاطرنشان کرد: در نظر داریم با ارتقابخشی دانشگاه‌ها در سال‌های آینده به تدریج برگزاری این آزمون به کلیه دانشگاه‌های تربیت‌کننده دستیار واگذار شود.

 

آغاز برگزاری آزمون از 6مرداد
آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی بالینی فردا افتتاح می شود
مراسم افتتاح آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی بالینی فردا در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون های کتبی ارتقاء و گواهینامه تخصصی 9 صبح روز 6 مرداد در دانشگاههای علوم پزشکی مجری تربیت دستیار برگزار می شود و آزمون کتبی گواهینامه منحصراً در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان برگزار می شود.
آزمون ارتقاء شامل دو بخش ارزیابی درون بخشی و آزمون کتبی است ارزیابی درون بخشی با 150 نمره از سوی گروه‌های آموزشی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است، انجام می‌شود.
آزمون کتبی نیز با 150 نمره شامل دو بخش است که 60 نمره آن مربوط به آزمون‌های کتبی دوره‌ای بوده و در طول دوره برگزار می‌شود و مابقی نمره مربوط به آزمون کتبی سالیانه است که تحت نظارت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، توسط دانشگاه‌های مجری برنامه‌های دستیاری برگزار می‌شود.
با توجه به مصوبه شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت، آزمون گواهینامه در دو مرحله کتبی با حد نصاب قبولی 95 از 150 برای رشته‌های سه و چهار ساله و حد نصاب قبولی 100 از 150 برای رشته‌های پنج ساله و در مرحله آزمون‌های مهارتهای عملی با حد نصاب قبولی 105 از 150 برای کلیه رشته‌های تخصصی برگزار می‌شود.
حد نصاب نمره قبولی برای آزمون گواهینامه تخصصی نمره کل 210 از مجموع نمره 300 آزمون کتبی و مهارتهای عملی است و رتبه گیری و اعلام نتایج نهایی در این آزمون بر اساس نمره کل داوطلب است.
 

با حکم وزیر بهداشت صورت گرفت؛
تغییرات جدید در حوزه آموزش پزشکی/ انتصاب دبیر شورای آموزش پزشکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی را منصوب کرد و با این انتصاب حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت با تغییراتی مواجه شد.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس حکم دکتر مرضیه وحید دستجردی، دکتر سیدامیرمحسن ضیایی، به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب شد.
بر اساس این حکم دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی که مسئولیت آموزشی را در حوزه رشته های تخصصی و فوق تخصصی بالینی و دستیاری را برعهده دارد، زیر نظر مستقیم وزیر قرار می گیرد.
در این حکم آمده است: "با توجه به سوابق علمی و تجربیات ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب می‌شوید تا با اتکال به ذات باری تعالی و رعایت جوانب شرعی با جلب مشارکت صاحبنظران، مدیران، اساتید ارجمند، دبیران و اعضای بورد و نهادهای علمی ذیربط در راستای ایجاد تحول با رویکردهای علمی و فناوری جدید جهت دستیابی به آرمان سند چشم‌انداز، نقشه جامع علمی و برنامه‌های توسعه‌ای کشور و انجام امور محوله که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد، اقدام کنید. امید است با اتکال به ذات باری تعالی در انجام این مسئولیت خطیر موفق و مؤید باشید."
همچنین در این تغییرات اداره کل گسترش و ارزیابی آموزش پزشکی و دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی نیز از هم تفکیک شد.
بر اساس حکم دکتر محمدعلی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر شهربانو نخعی به سمت دبیر شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی منصوب شد. دکتر نخعی در حال حاضر ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را نیز بر عهده دارد.
همچنین به گزارش مهر، سیدمنصور رضوی نیز به سمت دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی منصوب شده است. پیش از این دکتر ضیایی مسئولیت این دو حوزه را برعهده داشت.

 مرکز سنجش اعلام کرد:
آزمون دانشنامه فوق تخصصی 24 شهریور برگزار می شود
ثبت نام بیست و پنجمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی از 8 مرداد در دانشگاههای علوم پزشکی آغاز می شود و واجدین شرایط می توانند تا 26 مرداد در این آزمون ثبت نام کنند.
زمان برگزاری آزمون دانشنامه فوق تخصصی
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کتبی دانشنامه فوق تخصصی پزشکی همزمان با آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی در ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 24 شهریور ماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود.
کارت ورود به جلسه آزمون کتبی و شفاهی دانشنامه تخصصی پزشکی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 شهریور در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توزیع می شود.
کلیه دستیارانی که تا 15 آذر ماه سال 90 دوره دستیاری آنها به پایان می رسد و کلیه دستیاران رشته های فوق تخصصی باید حداکثر ظرف مدت یکسال پس از اتمام دوره آموزش خود در آزمون دانشنامه رشته مربوطه شرکت کنند و در صورت عدم شرکت یک دوره مردودی محاسبه خواهد شد.
اعتبار قبولی آزمون نهایی کتبی فوق تخصصی 5 سال است و در صورت عدم شرکت و یا عدم موفقیت در آزمون شفاهی در مدت اعلام شده، افراد موظف به شرکت مجدد در آزمون کتبی هستند.
اعلام حد نصاب و شرایط امتحان کتبی و شفاهی آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی
نتایج آزمون کتبی دانشنامه تخصصی روز جمعه 25 شهریور اعلام می شود و محل حوزه های امتحان شفاهی که به صورت آسکی برگزار می شود در روزهای 26 و 27 شهریور به اطلاع پذیرفته شدگان آزمون کتبی می رسد.
آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی دارای 100 یا 150 سئوال چند گزینه ای است و حدنصاب نمره قبولی جهت کسب حداقل 70 درصد نمره آزمون کتبی است. در صورت قبولی در آزمون کتبی افراد باید در آزمون شفاهی نیز حداقل 70 درصد کل نمره را کسب کنند.
به گزارش مهر، آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی از بالاترین آزمون های کشوری است که برای فارغ التحصیلان دوره های دستیاری تخصصی در سطح دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود. افراد پذیرفته شده در آزمون دانشنامه به عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور مشغول به خدمت می شوند.

 

با اعلام نحوه شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی
دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: آغاز ثبت‌نام در آزمون از 8 مرداد

 دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به نحوه شرکت در پنجاه و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی، از آغاز ثبت‌نام داوطلبان در این آزمون از 8 مرداد ماه خبر داد.

دکتر سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه کلیه داوطلبان واجد شرایط می‌توانند از 8 تا 26 مرداد ماه به دانشگاه‌های علوم پزشکی محل تحصیل دوره تخصصی مراجعه و با رعایت مفاد دستورالعمل ثبت‌نام کنند، در مورد زمان برگزاری این آزمون، گفت: پنجاه و هشتمین دوره آزمون کتبی دانشنامه در کلیه رشته‌های تخصصی 24 شهریور ماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی از 26 تا 27 شهریور ماه، تصریح کرد: کارت ورود به جلسه آزمون کتبی و شفاهی دانشنامه تخصصی در روزهای22 و 23 شهریور ماه توزیع می‌شود.

جزییات شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی

ضیایی افزود: کلیه دستیارانی که حداکثر تا پایان آبان ماه سالجاری دوره دستیاری آنان به اتمام می‌رسد و موفق به کسب قبولی در آزمون گواهینامه مرداد ماه 1390 شده‌اند، به صورت مشروط مجاز به شرکت در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی شناخته می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه کلیه دستیارانی که به صورت مشروط در آزمون دانشنامه تخصصی شرکت می‌کنند، باید باقیمانده دوره تحصیلی خود را در مراکز آموزش مربوط گذرانده و گواهی لازم مبنی بر اتمام دوره تحصیلی خود را ارائه کنند، خاطرنشان کرد: افرادی که به آزمون گواهینامه تخصصی معرفی نشده و یا شرکت نکرده‌اند، مردود آزمون گواهینامه تخصصی شناخته شده و به همراه سایر مردودین آزمون گواهینامه تخصصی، مجاز به شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی شناخته نمی‌شوند.

دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه آزمون دانشنامه تخصصی در دو قسمت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود، اظهار کرد: حد نصاب نمره قبولی جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصی 70 درصد کل نمره آزمون کتبی و 70 درصد کل نمره آزمون شفاهی خواهد بود.

وی افزود: افرادی که موفق به کسب 70 درصد از نمره کل آزمون کتبی می‌شوند و نمره 105 از نمره کل 150 را کسب می‌کنند به عنوان قبول شده آزمون کتبی دانشنامه تخصصی محسوب شده و مجاز به شرکت در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی خواهند بود.

ضیایی با تاکید بر اینکه تعداد دفعات شرکت در مرحله کتبی آزمون دانشنامه تخصصی دارای محدودیت نیست، خاطرنشان کرد: کلیه داوطلبانی که در این دوره موفق به کسب حد نصاب قبولی آزمون کتبی دانشنامه تخصصی شده‌اند و نیز کلیه افرادی که در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دوره‌های گذشته قبول شده‌اند، چنانچه بیش از 5 سال از قبولی آزمون کتبی آنان سپری نشده باشد می‌توانند با رعایت کامل مفاد این دستور العمل در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی که به صورت OSCE برگزار می‌شود، ثبت‌نام و شرکت کنند.

دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت، گفت: با توجه به اینکه اعتبار قبولی آزمون کتبی دانشنامه تخصصی 5 سال است، داوطلبانی که از قبولیشان در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی بیشتر از 5 سال گذشته و موفق به کسب قبولی در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی نشده‌اند، ملزم به شرکت مجدد در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی هستند.

 

{{{{ 

با اعلام جزییات نمره‌ قبولی در آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی
دبیر شورای آموزش پزشکی: آزمون 6 مرداد برگزار می‌شود

 

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون‌های ارتقاء و گواهینامه تخصصی در 6 مرداد ماه خبر داد.

سید امیر محسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران ، با بیان اینکه آزمون‌های کتبی ارتقاء و گواهینامه تخصصی 6 مرداد ماه به صورت همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی که به تربیت دستیار اشتغال دارند، برگزار می‌شود، اظهار کرد: آزمون کتبی گواهینامه تخصصی فقط در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، تبریز، شیراز، اصفهان، اهواز، مشهد و کرمان برگزار می‌شود.

جزییات برگزاری آزمون ارتقاء

وی با بیان اینکه آزمون ارتقاء شامل دو بخش ارزیابی درون بخشی و آزمون کتبی است، گفت: ارزیابی درون بخشی با 150 نمره از سوی گروه‌های آموزشی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است، انجام می‌شود.

ضیایی تصریح کرد: آزمون کتبی با 150 نمره شامل دو بخش است که 60 نمره آن مربوط به آزمون‌های کتبی دوره‌ای بوده و در طول دوره برگزار می‌شود و مابقی نمره مربوط به آزمون کتبی سالیانه است که تحت نظارت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، توسط دانشگاه‌های مجری برنامه‌های دستیاری برگزار می‌شود.

دبیر شورای آموزش پزشکی افزود: مجموع نمرات ارتقاء هر سال برابر 300 است.

اعلام حد نصاب نمره قبولی در آزمون گواهینامه تخصصی

وی با اشاره به حد نصاب نمره قبولی در آزمون گواهینامه تخصصی، تصریح کرد: با توجه به مصوبه شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت، آزمون گواهینامه در دو مرحله کتبی با حد نصاب قبولی 95 از 150 برای رشته‌های سه و چهار ساله و حد نصاب قبولی 100 از 150 برای رشته‌های پنج ساله و در مرحله آزمون‌های مهارتهای عملی با حد نصاب قبولی 105 از 150 برای کلیه رشته‌های تخصصی برگزار می‌شود.

ضیایی با بیان اینکه حد نصاب نمره قبولی برای آزمون گواهینامه تخصصی نمره کل 210 از مجموع نمره 300 آزمون کتبی و مهارتهای عملی است، اظهار کرد: رتبه گیری و اعلام نتایج نهایی در این آزمون بر اساس نمره کل داوطلب است.  

 {{{{

  مرکز سنجش اعلام کرد:
آغاز ثبت نام آزمون دانشنامه تخصصی از 8مرداد/ برگزاری آزمون در 24شهریور 

 ثبت نام پنجاه و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی از 8 مرداد در دانشگاههای علوم پزشکی آغاز می شود و واجدین شرایط می توانند تا 26 مرداد در این آزمون ثبت نام کنند.
زمان برگزاری آزمون دانشنامه تخصصی
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون کتبی دانشنامه تخصصی پزشکی همزمان در ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 24 شهریور ماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود.

همچنین آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی نیز در روزهای 26 تا 27 شهریور ماه بر اساس برنامه زمانبندی که در زمان توزیع کارت به داوطلبان اعلام می شود، برگزار می شود.
کارت ورود به جلسه آزمون کتبی و شفاهی دانشنامه تخصصی پزشکی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 شهریور در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توزیع می شود.
کلیه دستیارانی که در تا آبان ماه سال 90 دوره دستیاری آنها به پایان می رسد و در آزمون گواهینامه تخصصی مردادماه 90 موفق به کسب قبولی شوند، می توانند به صورت مشروط در این آزمون شرکت کنند.
آزمون دانشنامه پزشکی در دو قسمت شفاهی و کتبی برگزار می شود و حدنصاب نمره قبولی جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصی 70 درصد کل نمره آزمون کتبی و 70 درصد کل نمره آزمون شفاهی است.

نحوه شرکت در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی پزشکی
کلیه داوطلبانی که در این دوره موفق به کسب حدنصاب قبولی آزمون کتبی دانشنامه تخصصی شده و نیز کلیه افرادی که در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دوره های گذشته قبول شده اند، چنانچه بیش از 5 سال از قبولی آزمون کتبی آنان سپری نشده باشد می توانند با رعایت کامل مفاد این دستورالعمل در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی که به صورت OSCE برگزار می شود، ثبت ‌نام و شرکت کنند.

برای مقالات پژوهشی که در ارتباط با رشته تحصیلی مربوطه توسط دستیار، در طول دوره دستیاری در یکی از مجلات معتبر علمی - پژوهشی به چاپ رسیده و یا پذیرفته شده باشد و نیز پایان نامه دستیاری با نظر هیئت ممتحنه حداکثر تا 15 نمره پس از کسب نمره قبولی در آزمون شفاهی دانشنامه پزشکی در نظر گرفته شده است.
داوطلبان باید مبالغی را به همراه سایر مدارک خواسته شده به حساب خزانه واریز کنند که هر داوطلب به نسبت تعداد دفعات شرکت در آزمون مبالغ متفاوتی را پرداخت می کند.

اعلام نتایج آزمون کتبی دانشنامه تخصصی در 25 شهریور
نتایج آزمون کتبی دانشنامه تخصصی روز جمعه 25 شهریور اعلام می شود و نتایج نهایی نیز پس از برگزاری آزمون شفاهی تا پایان شهریور ماه 90 اعلام می شود.
به گزارش مهر، آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی از بالاترین آزمون های کشوری هستند که برای فارغ التحصیلان دوره های دستیاری تخصصی در سطح دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود. افراد پذیرفته شده در آزمون دانشنامه به عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور مشغول به خدمت می شوند.

 

  

 

با اعلام برگزاری صحت کامل آزمون کارشناسی ارشد گروه‌های پزشکی
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی:
هیچ گونه تخلفی در آزمون صورت نگرفته است

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی، گفت: در آزمون کارشناسی ارشد گروه‌های پزشکی هیچ گونه تخلفی صورت نگرفته و این آزمون در سلامت کامل برگزار شد.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، جبرائیل نسل سراجی‌ در مورد برخی انتقادهای داوطلبان مبنی بر احتمال بروز تقلب در برخی از حوزه‌های امتحانی، اظهار کرد: در تمامی سالن‌های برگزاری آزمون از دستگاه ایجاد کننده اختلال در سیستم تلفن همراه که‌ موجب افزایش ضریب امنیت آزمون و همچنین کاهش دسترسی شرکت کننده‌ها بود، استفاده کرده‌ایم.

وی در مورد نحوه تطبیق عکس در آزمون کارشناسی ارشد که مورد انتقاد برخی از داوطلبان قرار گرفته بود نیز با تأکید بر اینکه در همه حوزه‌های برگزاری آزمون تطابق عکس صورت گرفته است، در تشریح نحوه تطبیق عکس، خاطرنشان کرد: رابط های آزمون، عکس روی صندلی را با عکس روی کارت شرکت کننده‌ها تطبیق داده و سپس از آنها امضاء گرفته‌اند و با این شرایط هیچ گونه تخلفی در آزمون کارشناسی ارشد صورت نگرفته و این آزمون در سلامت و صحت کامل برگزار شده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo