X
تبلیغات
رایتل

هفته ششم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس بیست و ششم

جمعه 7 آبان 1389 ساعت 11:53 ق.ظ

اوست عادل
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد


{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

هفته ششم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس بیست و ششم تا روز جمعه چهاردهم آبان 

  

================================ 

 

 فقط شعار دادن و شیره مالیدن بر سر  مردم. اقایان اگر راست میگویند عالی مقام سوال فروش حکومتی را  دادگاهی کنند نه واسطه های فروش سوالات را!! 

 

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان درگفت‌وگوباایسنا:
متخلفان آزمون دستیاری صلاحیت حضور در حرفه پزشکی را ندارند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: صنف پزشکان و به ویژه سازمان نظام پزشکی باید با متخلفان آزمون دستیاری برخورد و مقابله کند، چراکه آنها صلاحیت حضور در حرفه پزشکی را ندارند.
سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره مجازات چند ماهه زندان برای متخلفان آزمون دستیاری تخصصی تصریح کرد: تعیین محکومیت متخلفان در اختیار قوه قضاییه است، اما از دیدگاه پزشکی آدمی که چنین تقلبی می‌کند صلاحیت پزشک بودن را ندارد، چرا که شرط اولیه پزشک بودن احترام به حقوق همکاران است.
نماینده کلیمیان در خانه ملت با تاکید بر این‌که کسی که حق بقیه پزشکان را به عنوان همکار رعایت نمی‌کند صلاحیت اشتغال به حرفه پزشکی را از دست داده است، افزود: بنابراین صنف پزشکی هم باید با این‌ متخلفان برخورد کند، چون پزشکی که برای رسیدن به تخصص تقلب می‌کند، فردا برای کسب پول بیشتر ممکن است به مریض خیانت کند.
به گفته وی، این قبیل افراد به هیچ عنوان صلاحیت شرکت در حرفه پزشکی را ندارند، منتهی تعیین مجازات‌های عمومی نه در توان من است و نه در توان وزیر بهداشت، بلکه در اختیار قوه قضاییه است؛ لذا اگر محکومیت متخلفان آزمون دستیاری فقط به چند ماه حبس ختم شده احتمالا اشکال از قوانین موجود در این رابطه است که نقش بازدارندگی کمی دارند، اما یک اهرم خیلی خوب می‌تواند در این مساله مداخله کند که آن هم برخورد مشخص از سوی سازمان نظام پزشکی است.
عضو کمیسیون بهداشت با تاکید بر این‌که این امر باعث از بین رفتن حق تعداد قابل توجهی از پزشکان شده است، اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از پزشکان عمومی از دستگاه‌هایی که در آنها اشتغال دارند چندین ماه مرخصی گرفته و خود را برای شرکت در آزمون آماده کرده بودند، اما به دلیل تخلف آزمون نخست باطل شد و به جامعه پزشکی آسیب‌ بسیاری رسید، لذا جامعه پزشکی هم باید با این متخلفان برخورد مناسب را انجام دهد. 

 {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

 بعد از فروش سوالات در سال ۸۲ مجلس قوانینی تصویب و اعلام کرد: کسی با این قوانین جرات تخلف  در امتحان دستیاری را ندارد ظاهرا این قوانین زورش به عالی مقام سوال فروش نرسیده و بدنبال تصویب لایحه و فریب افکار  عمومی هستند!! 

چرا قوه قضائیه مزور به اصطلاح مستقل به این راحتی نوکری عالی مقامی را میکند و پاسخگو نیست؟  

عالی مقامی که سلامتی مرد م را می فروشد در امان است 

ایا چنین قوه قضائیه ای وابسته ای خود علمدار  فساد در نظام اسلامی نیست؟ و خود موجب گسترش فساد در کشور نمی شود؟ عالی مقامان فساد میکنند و قوه قضائیه حمایت میکند!  تا به کی؟ 

 و پزشکان همچنان باید در انتظار فروش سوالات در امتحان سی و هشتم باشند!  

وزارت بهداشت با چه رویی میخواهد سلامتی امتحان را تضمین کند! ایاشرمندگی و بی عرضگی اجازه این کار را خواهد داد تا حرفی از تضمین سلامتی امتحان بزنند.  

یادش بخیر در دوره قبل جناب اقای محققی افشاکنندگان فروش سوالات را چنان تهدید میکرد گو اینکه  کافران و ضد ولایت فقیه ها! را تهدید میکند(شاید هم فروشندگان سلامتی مردم طر فدار ولایت فقیه بودند که جناب معاون حمایتشان میکردند) اما در مقابل خریداران کثیر و فروشندگان عزیزتر از جان هیچ عکس العملی نشان ندادند!

وزارت بهداشت برای برخورد با متخلفان دستیاری به مجلس لایحه دهد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت برای برخورد درست با متخلفان دستیاری به مجلس لایحه دهد.
دکتر امیدوار رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حکم خفیفی که برای متخلفان دستیاری سال 88 صادر شده است، افزود: بنظر می رسد که وزارت بهداشت باید پیشنهاد اصلاح قانونی بدهد تا اگر مشکل قانونی وجود دارد رفع شود.
وی اضافه کرد: اگر قانون اشکال دارد ما می توانیم در مجلس شورای اسلامی طرحی در این زمینه ارائه کنیم. از سوی دیگر وزارت بهداشت نیز می تواند لایحه ای را ارائه کند که در این زمینه اشکالات قانونی مرتفع شود.
رضایی یادآور شد: همچنین اگر قانون اشکالی ندارد اما درست اجرا نمی شود هم باید از دستگاههای نظارتی پیگیری شود تا این موضوع به نحو درستی اجرایی شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: حکم باید با تخلفی که صورت گرفته است تناسب داشته باشد چرا که در غیر این صورت ترسی از انجام این تخلفات وجود نخواهد داشت.

 ==============

خدمتی دیگر از طرف وزیر بهداشت خد متگذار 

 با دستور وزیر بهداشت
تمامی واحدهای دانشگاه علوم پزشکی ایران به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی واگذار شد

 درپی انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران
رییس دانشگاه:‌
هنوز ابلاغیه به دانشگاه ارسال نشده است
دانشجویان نگران نباشند، این تصمیم آسیبی به روند تحصیل آنها نمی‌زند

 {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

18 نماینده تهران در تذکری به وزیر بهداشت:
در تصمیم خود برای انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران تجدیدنظر کنید
18 نماینده تهران در مجلس در تذکری به وزیر بهداشت، تجدیدنظر در تصمیم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران را خواستار شدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان در این تذکر کتبی با اشاره به آنچه که آن را "تصمیم غیرکارشناسی و نادرست انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌خواندند"، درخواست کردند، از توزیع ماموریت و امکانات دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیش از سه دهه قدمت بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی اجتناب شود.
این نمایندگان در شرح این تذکر یادآوری کرده‌اند: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهانه فراهم کردن زمینه خروج عده‌ای از کارکنان دولت از تهران، تصمیم به انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و ادغام آن در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی گرفته شده است. به دلیل غیرکارشناسی بودن این تصمیم و عدم خروج احدی از این بابت از تهران و ایجاد عوارض اجتماعی، علمی و خدماتی (بهداشتی - درمانی) برای جامعه پزشکی و مردم عزیزمان، تجدیدنظر در تصمیم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران را خواستاریم زیرا:
1-در شرایطی که کشور در حال توسعه خدمات پزشکی و ارتقاء سطح علمی و گسترش فارغ‌التحصیلان رشته‌های وابسته است، انحلال دانشگاهی با قدمت بیش از سه دهه و دارای اعتبار علمی و خدمات شایسته امری نادرست می‌باشد.
2-اضافه نمودن مسوولیت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران به وظایف دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی که خود مسوولیت‌های متعددی در ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی در حوزه ماموریت خود دارند (با اذعان به زحمات کشیده‌ شده در این دو دانشگاه و شایستگی‌های آنها) امری خلاف مصلحت و غیرکارشناسی است.
3-علی‌القاعده باید برای انحلال دانشگاهی که در حال خدمت‌رسانی است و بیش از 700 عضو هیات علمی،‌ هزاران دانشجو و صدها کارشناس و مدیر داشته و بیمارستان‌ها و واحدهای مختلف آموزشی و خدماتی تحت مدیریت او است، دلایل قوی کارشناسی وجود داشته باشد، متاسفانه تا امروز مسوولان وزارتخانه دلیل روشنی برای این تصمیم اعلام شده ابراز نداشته‌اند.
نام نمایندگان امضاءکننده این تذکر به شرح ذیل است:
علیرضا محجوب/حسین فدایی/حسین نجابت/مهدی کوچک‌زاده/بیژن نوباوه وطن/زهره الهیان/ فاطمه رهبر/ پرویز سروری/ سیدعلیرضا مرندی/ طیفه صفایی/ علی‌اصغر زارعی/ الیاس نادران/ اسماعیل کوثری/ اسدالله بادامچیان/ علیرضا زاکانی/ علی مطهری (تهران)/ علی عباسپور تهرانی‌فرد/ احمد توکلی  

=============================== 

 کلید اولیه سوالات و فرم اعتراض

آزمون PhD رشته های گروه پزشکی
سال تحصیلی 89-90
 

افزایش 50 درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکترای تخصصی
معاون آموزشی از افزایش 50 درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکترای تخصصی خبر داد.
به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر محمدعلی محققی در نشست خبری که در غرفه روابط عمومی در هفدهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شده بود، ضمن اعلام این خبر، درخصوص ارتقای ظرفیت های پذیرش دانشجو اظهار داشت: آزمون پذیرش در دوره دکترای تخصصی در 53 رشته تخصصی و 7 حوزه امتحانی برگزار شد.
وی با اشاره به این که امسال نسبت به سال گذشته تعداد زنان شرکت کننده در این آزمون، بیش از مردان بوده است، گفت: در مجموع 2 هزار و 423 نفر زن و 2 هزار و 59 نفر مرد در آزمون دکترای تخصصی پزشکی شرکت کردند.
معاون آموزشی با اعلام این که حدود یک هزار نفر در آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی پذیرفته خواهند شد، گفت: میزان پذیرش دانشجو نسبت به دوره گذشته 50 درصد افزایش داشته است. 

 ============================= 

با تکذیب شایعه «انحلال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی»
مشاور وزیربهداشت در گفت‌وگو با ایسنا: فعلا بحث انحلال یا ادغام هیچ دانشگاهی مطرح نیست 

ناگهانی انجام خواهیم داد تا سورپرایز شوید عمو ر ئیس جمهور گفتند دانشگاه پزشکی چیز بدی است

 

  

 امروز  ترا   دسترس   فردا   نیست             و اندیشه فردات بجز سودا نیست
ضایع مکن این دم ار دلت شیدا نیست             کاین  باقی عمر را بها پیدا نیست 

انسان هر کاری را می تواند انجام دهد، اما همه ی کارها را نمی تواند بکند
(ماکسول)

 ای چرخ فلک خرابی از کینه تست                 بیدادگری    شیوه  دیرینه    تست
ای خاک  اگر  سینه تو  بشکافند                 بس گوهر قیمتی که در سینه تست

مارگوت کیسمان !!!! ...

http://www.redlink1.com/mydocs/group/82/02.jpg

همین چند ماه پیش بود که برای نخستین بار در تاریخ کلیسای پروتستان در آلمان (و شاید جهان) زنی بعنوان بزرگترین مقام مذهبی کشور برگزیده شد. یکی از کشیشان زن از شهر هانوفر، از کلیسای مارکوس.
زنی بنام مارگوت کیسمان Margot Käßmann.

چند روز پیش این زن بهنگام رانندگی از چراغ قرمز چهارراهی عبور می‌کند و پلیس او را متوقف کرده و از او تست الکل می‌گیرد. اندکی الکل نیز در خون او یافت می‌گردد: 1.25 درصد.
طبق قوانین رانندگی آلمان کسی اجازه ندارد با نوشیدن نوشابه‌های الکلی رانندگی کند.
فرق نمی‌کند که این میزان کم یا زیاد باشد.

فردای همان روز، او بعنوان انتقاد از خودش که با نوشیدن مشروب و گذشتن از چراغ قرمز، جان دیگر شهروندان را به خطر انداخته است، داوطلبانه از بزرگترین مقام مذهبی کشور آلمان استعفا داد.
او این را بعنوان جریمۀ "خطای سنگین" خود انتخاب کرد، و تاوان عملش را خودخواسته پرداخت با گفتن اینکه : هر چقدر هم که سقوط کنی، در دستان خدا خواهی افتاد.

وقتی بیاد خودمان می‌افتم و با این زن مقایسه می‌کنم بغضم می‌گیرد که این زن بدون آسیب رساندن به کسی و فقط به صرف اینکه: کار من میتوانست به دیگران آسیب بزند، خود را مجازات می‌کند.
شاید در غرب این رفتارها چندان جلوه ننماید اما برای من و ما، این رفتار چیزی است دور از دسترس، مانند رویاها و تخیلات.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo