هفته هفدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس پانزدهم

جمعه 22 مرداد 1389 ساعت 12:34 ب.ظ
اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ     

لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================  

هفته هفدهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس پانزدهم

تا روز جمعه بیست و نهم مرداد

================================     

 یک هفته دیگر از عمر .....  گذشت و ما به ...... نزدیکتر شدیم!  

 

======================  

ضیایی به مهر خبر داد: اسامی ذخیره های آزمون دستیاری 88 شهریورماه اعلام می شود
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به پایان یافتن مراحل اعلام نفرات جایگزین از سوی دانشگاه های علوم پزشکی، از اعلام اسامی ذخیره های دستیاری دوره سی و هفتم در شهریورماه خبر داد.
دکتر سیدامیرمحسن ضیایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاههای علوم پزشکی اسامی نفراتی که از پذیرش دستیاری انصراف داده اند را به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام می کنند و
پس از آن ذخیره های آزمون دستیاری دوره سی و هفتم اوایل شهریورماه اعلام می شود.وی با تاکید بر این نکته که هر گونه جابجایی در دوره دستیاری ممنوع است، گفت: دوره دستیاری یک دوره آموزشی و درمانی است و امکان جابجایی در آن وجود ندارد.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در مورد نحوه مهمان شدن دستیاران در دانشگاههای علوم پزشکی نیز گفت: مهمان شدن دستیار تنها برای یک سال امکان پذیر است که البته مهمان شدن نیز باید با توافق دانشگاههای علوم پزشکی مبداء و مقصد صورت گیرد.
به گزارش مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2 هزار و 443 نفر در این آزمون پذیرفته شدند.
 

 ========================================== 

 محققی به مهر خبر داد:
تمام کلاسهای خصوصی دستیاری تعطیل شدند. جزئیات تخلفات کلاسهای خصوصی 
< کلاسهای دستیاری بدلیل افشاء رسوایی های سوال فروشی وزارتخانه بهداشت تعطیل می شوند! موسسات اموزشی دستیاری کار غیر قانونی انجام می دهند ولی وزارت بهداشت با سوال فروشی و تخصیص سهمیه مازاد مدیران (با نام تغییر یافته فعلی مناطق محروم) برای مونگولهای قوم و خویش خود کار کاملا قانونی انجام میدهد!! ای کاش وزارت بهداشت این مدیران فامیل مونگول خودشان را نیز به این کلاسها می فرستادند تا چند کلمه سواد یاد بگیرند و بعد وارد ر شته تخصصی شوند! افسوس که اینها نباید زحمت بکشند فقط باید مفت از بیت المال بخورند و دستور دهند و انواع امتیازها و پاداش ها را برای خود در نظر بگیرند! مسلما هیچکدام از داوطلبان دستیاری از این تبعیضها راضی نیستند و مسئولین وزارت بهداشت در فردای قیامت باید رضایت تک تک داوطلبان دستیاری را بگیرند چرا که مطمئنا خداوند از مسئولینی که بخیال خودشان با تبصره های قانونی و کلاه شرعی .... حق سایر افراد را ضایع کرده اند نخواهد گذشت مگر رضایت سایر داوطلبان! ایا میتوان سر خدا کلاه گذاشت! مدیر یعنی افراد فامیل خودی که با پارتی بازی و بدون ازمون وگزینش استخدام میشوند و از انواع امتیازهای تقدیمی از بزرگشان بدون زحمت استفاده  میکنند >

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره تعطیلی کلاسهای خصوصی دستیاری گفت: دخالت در امور آموزشی بدون داشتن مجوز، غیرقانونی است و در مراجع قانونی قابل رسیدگی است و تاکنون هیچ موسسه ای از وزارت بهداشت برای این موضوع مجوز دریافت نکرده است.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هر موسسه و نهادی که بخواهد در امور آموزشی دخالت کند باید مجوز داشته باشد. اولاً تقاضای مجوز به ندرت دریافت شده است و بسیاری از موسسات که اکنون فعال هستند حتی درخواست مجوز را نیز به وزارت بهداشت ارائه نکردند و مجوزی هم دریافت نکردند. ..... ........ ............ .......... 

برخی از این موسسات از افراد غیرمعتبر برای آموزشهای خود استفاده می کنند
وی خاطرنشان کرد: برحسب اطلاعاتی که از این موسسات گزارش شده است برخی از این موسسات از افراد غیرمعتبر برای آموزشهای خود استفاده می کنند.
محققی یادآور شد: برای هر بعد از آموزش پزشکی باید اساتید معتبر، افراد دارای صلاحیت تدریس و پایبند به موازین قانونی مورد استفاده قرار گیرند و وقتی که این امور مراعات نمی شود ممکن است این امور آموزشی گمراه کننده باشد که ما شواهد گمراه شدن!!! عده ای از داوطلبان بر اثر این موضوع را داشته ایم.
موسسات مبادرت به تحریکات غیرقانونی کردند (منظور اعتراض برای احقاق حق از سوال فروشان وزارت بهداشت است!) ............ ..... ........ ............ .......... 

 

 

 محققی به مهر خبر داد:
تمام کلاسهای خصوصی دستیاری تعطیل شدند/ جزئیات تخلفات کلاسهای خصوصی
.........................
موسسات مبادرت به تحریکات غیرقانونی کردند
وی اضافه کرد: در زمانی که مشکلاتی هم در آزمونها رخ داد این نوع موسسات مبادرت به تحریکات غیرقانونی کردند و باعث تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی هایی برای داوطلبان شده بودند تا حدی که بسیاری از داوطلبان به دلیل بد راهنمایی شدن از سوی آنها از حقوق خود محروم شدند.
نهادی بدون داشتن مجوز از وزارت بهداشت نمی تواند فعالیت آموزشی داشته باشد
معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: بنابراین نهادی بدون داشتن مجوز از وزارت بهداشت، وزارت علوم و یا وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادهای مسئول در این بخش نمی تواند فعالیت آموزشی داشته باشد.
وی در خصوص دریافت مجوز به مهر گفت: اگر تقاضاهایی برسد و موسسات مربوطه واجد شرایط باشند، منطقاً مجوز دریافت می کنند. وزارت بهداشت بسیاری از موسسات موجود را فاقد صلاحیت برای دخالت در ارائه آموزشهایی در سطح آزمون دستیاری می داند.
محققی گفت: یکی از موسسات به تازگی در امر آزمونهای تخصصی هم ورود پیدا کرده است که کاملاً و به طور مطلق فاقد صلاحیت استفکر نکنید کرمی را می گه!.هیچ موسسه ای از وزارت بهداشت مجوز فعالیت در حیطه دستیاری ندارد
وی در پاسخ به این پرسش که کدام موسسه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز فعالیت در حیطه آزمونهای دستیاری دارد گفت: هیچ موسسه ای از وزارت بهداشت در این زمینه مجوز ندارد.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: موضوع آزمون دستیاری مجموعه ای از همه آموزه های دوره پزشکی عمومی است و موسساتی می توانند در این حوزه فعالیت کنند که ظرفیتی در حد یک دانشکده پزشکی داشته باشند. دانشکده های پزشکی برای بخشی از امور خود از سایر دانشکده های یک دانشگاه کمک می گیرند بنابراین موضوع آزمون دستیاری مسئله پیش پا افتاده ای نیست که موسسات بتوانند به سادگی با آن برخورد کند و با استفاده از چند نفر که معلوم نیست صلاحیت آموزش دستیاری را داشته باشند یا خیر، این آموزه ها را تدریس کنند.
شواهد قطعی داریم که این کلاسها از پزشکان عمومی و کارشناسان غیر پزشک استفاده کرده اند
وی در پاسخ به این موضوع که ادعای کلاسهای خصوصی دستیاری این است که از اعضای هیئت علمی دانشگاه برای تدریس استفاده می کنند، گفت: این موضوع کافی نیست و نکته دیگر اینکه هیچ نظارتی بر فعالیت آنها وجود ندارد. ما شواهد قطعی داریم که این کلاسها از پزشکان عمومی و حتی در برخی موارد از کارشناسان غیر پزشک استفاده می کنند. هیچ گونه کنترلی هم بر کار آنها نبوده است.
نهاد آموزشهای آزاد در وزارت بهداشت نهاد آموزش مداوم جامعه پزشکی است
محققی درباره نهاد آموزشهای آزاد در وزارت بهداشت به مهر گفت: آموزش مداوم جامعه پزشکی به طور معمول در حال انجام است اما کلاسهای خصوصی دستیاری با این موضوع متفاوت است و در یک چارچوب با ثبات تر باید رسیدگی شود که در بسیاری از این موسسات این چارچوب ها وجود ندارد.
به گزارش مهر، کلاسهای خصوصی دستیاری که در تابستان 89 نسبت به برگزاری کلاسهای خود اقدام کرده بودند تعطیل شده اند و در تماس داوطلبان با آنها اعلام شده است که یا هزینه شرکت در کلاسها بازپس داده می شود و یا به صورت مکاتبه ای تدریس ادامه می یابد.

 ==========================================

 

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکترای تخصصی رشته طب سنتی ایران
اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (ph.D)  رشته طب سنتی ایران در نیمسال اول سال تحصیل 90-89 اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا کلیه پذیرفته‌شدگان که اسامی آنها بر روی سایت معاونت آموزشی به نشانی
http://www.sanjeshp.ir/Sonati89/index.htm قرار گرفته است لازم است جهت ثبت نام با همراه داشتن مدارک مورد نیاز روز سه‌شنبه مورخ 23 شهریور ماه به اداره آموزش دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند.
گفتنی است عدم مراجعه و ثبت نام هریک از پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌های مقرر به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد شد.
لازم به ذکر است اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان صرفاً براساس گزینش علمی بوده و مراحل گزینش عمومی پذیرفته‌شدگان به طور مستقل توسط دانشگاه مربوطه انجام می‌شود.
برپایه این خبر پذیرفته‌شدگانی که از سهمیه مربیان و کارشناسان ارشد استفاده کرده‌اند باید موافقت‌نامه بدون قید و شرط برای ادامه تحصیل از بالاترین مقام مسئول اداری و گواهی مرخصی بدون حقوق سالیانه را هنگام ثبت نام ارائه کنند.
گفتنی است کسانی که پس از ثبت نام در دانشگاه‌ انصراف دهند به مدت یکسال از شرکت در امتحان محروم خواهند شد.
  

=========================

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت:
ثبت‌نام آزمون دکترای تخصصی پزشکی از 4 شهریور آغاز می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از آغاز ثبت‌نام آزمون دکترای تخصصی پزشکی از روز پنجشنبه چهارم شهریور ماه خبر داد.
  

دکتر سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ثبت‌نام آزمون دکترای تخصصی پزشکی، گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D ) پزشکی تا 24 شهریور ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه دارد.
وی با بیان اینکه داشتن دانشنامه دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی و یا مدرک معتبری که نمایانگر فراغت از تحصیل داوطلب باشد از جمله مدارک لازم برای ثبت‌نام است، اظهار کرد: موافقت نامه کتبی بدون قید و شرط از بالاترین مقام مسئول اداری جهت ادامه تحصیل در مقطع Ph.D برای مربیان رسمی وزارت بهداشت و موسسات وابسته و رسید بانکی به مبلغ 13 هزار تومان از جمله مدارک لازم برای شرکت در آزمون است.
سراجی در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به زمانبر بودن تهیه مدارک، داوطلبان از هم اکنون مدارک خود را آماده کنند تا در زمان ثبت‌نام دچار مشکل نشوند.

=============== ===============

 

 

  وصیت نامه زنده یاد حسین پناهی
قبر مرا نیم متر کمتر عمیق کنید تا پنجاه سانت به خدا نزدیکتر باشم.
بعد از مرگم، انگشت‌های مرا به رایگان در اختیار اداره انگشت‌نگاری قرار دهید.
به پزشک قانونی بگویید روح مرا کالبدشکافی کند، من به آن مشکوکم!
ورثه حق دارند با طلبکاران من کتک ‌کاری کنند.
عبور هرگونه کابل برق، تلفن، لوله آب یا گاز از داخل گور اینجانب کیدا ممنوع است.
بر قبر من
پنجره بگذارید تا هنگام دلتنگی، گورستان را تماشا کنم.
کارت شناسایی مرا لای کفنم بگذارید، شاید آنجا هم نیاز باشد!
مواظب باشید به تابوت من آگهی تبلیغاتی نچسبانند.
روی تابوت و کفن من بنویسید: این عاقبت کسی است که زگهواره تا گور دانش بجست.
دوست ندارم مردم قبرم را لگدمال کنند. در چمنزار خاکم کنید!
کسانی که زیر تابوت مرا می‌گیرند، باید هم قد باشند.
شماره تلفن گورستان و شماره قبر مرا به طلبکاران ندهید.
گواهینامه رانندگیم را به یک آدم مستحق بدهید، ثواب دارد.
در مجلس ختم من گاز اشک‌آور پخش کنید تا همه به گریه بیفتند.
از اینکه نمی‌توانم در مجلس ختم خودم حضوریابم قبلا پوزش می طلبم  

===========================

افسانه ای از فداکاری زنان ! ...
بر بالای تپه‌ای در شهر وینسبرگ آلمان، قلعه ای قدیمی ‌و بلند وجود دارد که مشرف بر شهر است.
اهالی وینسبرگ افسانه ای جالب در مورد این قلعه دارند که بازگویی آن مایه مباهات و افتخارشان است.
افسانه حاکی از آن است که در قرن 15، لشکر دشمن این شهر را تصرف و قلعه را محاصره می‌کند.
اهالی شهر از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان، برای رهایی از چنگال مرگ به داخل قلعه پناه می‌برند.
فرمانده دشمن به قلعه پیام می‌فرستد که... قبل از حمله ویران کننده خود حاضر است به زنان و کودکان اجازه دهد تا صحیح و سالم از قلعه خارج شده و پی کار خود روند.
پس از کمی‌مذاکره، فرمانده دشمن به خاطر رعایت آیین جوانمردی و بر اساس قول شرف، موافقت می‌کند که هر یک از زنان در بند، گرانبها ترین دارایی خود را نیز از قلعه خارج کند به شرطی که به تنهایی قادر به حمل آن باشد.
نا گفته پیداست که قیافه حیرت زده و سرشار از شگفتی فرمانده دشمن به هنگامی ‌که هر یک از زنان شوهر خود را کول گرفته و از قلعه خارج می‌شدند بسیار تماشایی بود.

 

 

دو روز مانده به پایان جهان...

=================================
دو
روز مانده به پایان جهان، تازه فهمیده که هیچ زندگی نکرده است، تقویمش پر شده بود و تنها دو روز خط نخورده باقی مانده بود، پریشان شد. آشفته و عصبانی نزد فرشته مرگ رفت تا روزهای بیش‌تری از خدا بگیرد.
داد زد و بد و بیراه گفت!(فرشته سکوت کرد)

آسمان و زمین را به هم ریخت!(فرشته سکوت کرد)

جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت!(فرشته سکوت کرد)

به پرو پای فرشته پیچید!(فرشته سکوت کرد)

کفر گفت و سجاده دور انداخت!(باز هم فرشته سکوت کرد)

دلش گرفت و گریست به سجاده افتاد!

این بار فرشته سکوتش را شکست و گفت: بدان که یک روز دیگر را هم از دست دادی! تنها یک روز دیگر باقی است. بیا و لااقل این یک روز را زندگی کن!

لابلای هق هقش گفت: اما با یک روز... با یک روز چه کاری می‌توان کرد...؟

فرشته گفت: آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند، گویی که هزار سال زیسته است و آن که امروزش را درنیابد، هزار سال هم به کارش نمی‌آید و آنگاه سهم یک روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: حالا برو و زندگی کن!

او مات و مبهوت به زندگی نگاه کرد که در گودی دستانش می‌درخشید. اما می‌ترسید حرکت کند! می‌ترسید راه برود! نکند قطره‌ای از زندگی از لای انگشتانش بریزد. قدری ایستاد، بعد با خود گفت: وقتی فردایی ندارم، نگاه داشتن این زندگی جه فایده ای دارد؟ بگذار این یک مشت زندگی را خرج کنم.

آن وقت شروع به دویدن کرد. زندگی را به سرو رویش پاشید، زندگی را نوشید و بویید و چنان به وجد آمد که دید می‌تواند تا ته دنیا بدود، می‌تواند پا روی خورشید بگذارد و می‌تواند...
او در آن روز آسمان خراشی بنا نکرد، زمینی را مالک نشد، مقامی ‌را به دست نیاورد، اما... اما در همان یک روز روی چمن‌ها خوابید، کفش دوزکی را تماشا کرد، سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آن‌هایی که نمی‌شناختنش سلام کرد و برای آن‌ها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد.
او همان یک روز آشتی کرد و خندید و سبک شد و لذت برد و سرشار شد و بخشید، عاشق شد و عبور کرد و تمام شد!
او همان یک روز زندگی کرد، اما فرشته‌ها در تقویم خد
ا نوشتند: او درگذشت، کسی که هزار سال زیسته بود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo