هفته بیستم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس دوازدهم

جمعه 1 مرداد 1389 ساعت 12:09 ق.ظ

 

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیستم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس دوازدهم

تا روز جمعه هشتم مرداد

================================ 

   

فرم اعلام انصراف مرحله جایگزین 28/04/1389

 فرم اعلام انصراف مرحله جایگزین 

======================================

 آزمون ارتقای دستیاری برگزار شد؛ اعلام نتایج در 6 مرداد
آزمون ارتقای دستیاران دوره تخصصی پزشکی سال 89 امروز پنجشنبه 31 تیرماه در 30 دانشگاه علوم پزشکی به طور همزمان برگزار شد. ............. 

 

===================================== 

 مهلت انصراف داوطلبان دستیاری از مرحله ذخیره ها اعلام شد
داوطلبان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مجاز به انتخاب رشته در این دوره بوده اند در صورت عدم تمایل به شرکت در مرحله جایگزین تا 10 مرداد فرصت دارند، ....... 

  

===============================

 رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:
امکان اعلام انصراف مجازین آزمون دستیاری برای جایگزینی تا 10 مرداد
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از آغاز اعلام انصراف مجازین سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری رشته‌های تخصصی برای جایگزینی خبر داد.
دکتر سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: وزارت بهداشت مهلتی برای اعلام انصراف مجازین آزمون دستیاری در نظر گرفته است تا در صورت جایگزینی این دسته از افراد جایگزین نشوند.
وی افزود: بنابراین مجازینی که تمایلی برای جایگزینی ندارند باید انصراف خود را تا 10 مرداد ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی .... اعلام کنند.
سراجی با اشاره به محرومیت‌های انصراف پذیرفته‌شدگان، گفت: بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در صورتی که داوطلبی پذیرفته شود و یا پس از ثبت‌نام انصراف دهد به مدت یکسال از شرکت در آزمون دستیاری محروم می‌شود.

 مهلت انصراف داوطلبان دستیاری از مرحله ذخیره ها اعلام شد
داوطلبان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مجاز به انتخاب رشته در این دوره بوده اند در صورت عدم تمایل به شرکت در مرحله جایگزین تا 10 مرداد فرصت دارند، عدم تمایل خود را اعلام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی فرم اعلام انصراف از مرحله جایگزین را برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی منتشر کرد.
بر اساس اعلام مرکز سنجش این گروه از داوطلبان از 30 تیرماه تا 10 مردادماه جاری فرصت دارند که عدم تمایل خود را به صورت اینترنتی و با تکمیل فرم مربوطه اعلام کنند.
در صورتی که داوطلب کد رهگیری خود را فراموش کرده باید کد ملی و شماره فیش بانکی خود را وارد کند و در صورتی که شماره فیش بانکی خود را نیز فراموش کرده می تواند با وارد کردن کد ملی و مشاهده آدرس ایمیل خود پس از تایید، کدرهگیری که به ایمیل وی فرستاده می شود را دریافت کند.
به گزارش مهر، سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2 هزار و 443 نفر در این آزمون پذیرفته شدند. 

==================================

  پسرک فقیر 


در زمانهای قدیم پسرک فقیری در شهری زندگی می کرد که برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش دستفروشی می کرد. از این خانه به آن خانه می رفت تا شاید بتواند پولی بدست آورد. روزی متوجه شد که تنها یک سکه 10 سنتی برایش باقیمانده است و این درحالی بود که شدیداً احساس گرسنگی می کرد. تصمیم گرفت از خانه ای مقداری غذا تقاضا کند. بطور اتفاقی درب خانه ای را زد. دختر جوان و زیبائی در را باز کرد. پسرک با دیدن چهره زیبای دختر خجالت زده و دستپاچه شد و بجای غذا، فقط یک لیوان آب درخواست کرد!
دختر که متوجه گرسنگی شدید پسرک شده بود بجای آب برایش یک لیوان بزرگ شیر آورد.
پسر با دقت و آهستگی شیر را سر کشید و پس از تشکر گفت : "چقدر باید به شما بپردازم؟ " دختر پاسخ داد: "چیزی نباید بپردازی، مادرم به ما آموخته که نیکی ما به دیگران ازائی ندارد"پسرک گفت: "پس من از صمیم قلب از شما سپاسگذاری می کنم"
سالهای سال از این ماجرا گذشت تا اینکه آن دختر جوان که حالا برای خودش خانمی شده بود به شدت بیمار شد. پزشکان محلی از درمان بیماری او اظهار عجز نمودند و او را برای ادامه معالجات به شهر دیگری فرستادند تا در بیمارستانی مجهز، متخصصین بهتری نسبت به درمان او اقدام کنند.
دکتر هوارد کلی، جهت بررسی وضعیت بیمار و ارائه مشاوره فراخوانده شد. هنگامیکه متوجه شد بیمارش از چه شهری به آنجا آمده برق عجیبی در چشمانش درخشید. بلافاصله بلند شد و بسرعت بطرف اطاق بیمار حرکت کرد. لباس پزشکی اش را بر تن کرد و برای دیدن بیمارش وارد اطاق شد. در اولین نگاه او را شناخت.
سپس به اطاق مشاوره بازگشت تا هر چه زود تر برای نجات جان بیمارش اقدام کند.
از آن روز به بعد آن زن بیمار را مورد توجهات خاص خود قرار داد و سر انجام پس از یک تلاش طولانی علیه بیماری، پیروزی از آن دکتر کلی و تیم بزشکی بیمارستانش گردید.
آخرین روز بستری شدن زن جوان در بیمارستان بود. به درخواست دکتر صورتحساب پرداخت هزینه درمان زن جهت تائید نزد او برده شد. آن پزشک گوشه صورتحساب چند کلمه ای نوشت و آنرا درون پاکتی گذاشت و برای آن زن جوان ارسال نمود.
 زن جوان از باز کردن پاکت و دیدن مبلغ صورتحساب واهمه داشت. مطمئن بود که باید تمام عمر را بدهکار باشد. سرانجام تصمیم گرفت و پاکت را باز کرد. چیزی توجه اش را جلب کرد. چند کلمه ای روی قبض نوشته شده بود. آهسته آنرا زیر لب خواند : "بهای این صورتحساب قبلاً با یک لیوان شیر پرداخت شده است" امضاء. دکتر هوارد کلی

 ===========================

 تصویری از آخرین لحظات حیات پرفسور حسابی
شام در کنار تخت استاد سرد شده است. ظاهرا دیگر نیازی به خوردن غذا نیست.
پزشکان و مسئولان بیمارستان دانشگاه به این نتیجه رسیدند که معالجه روی قلب استاد دیگر اثری ندارد.
لذا آنژیوکت چند دارو برای ادامه تپش قلب از رگ دست راست و آنژیوکت تزریق مسکن درد از دست چپ ایشان را خارج و حتی ماسک تامین اکسیژن که دیگر ریه ها قادر به تامین آن نبود را برداشته اند و تنها سنسورهای تپش قلب روشن است.
 شگفت اینکه در چنین حالتی در کمال حیرت پزشکان و متخصصین بیمارستان کانتونال دانشگاه ژنو، پروفسور حسابی در آخرین لحظات حیات به چیزی جز مطالعه و افزایش دانش نمی اندیشد.
  این تصویر منحصر به فرد را یکی از کارکنان خود بیمارستان به عنوان یک تصویر تکان دهنده و تاثیر گذار ثبت کرده است.
 

====================================

آزمون ارتقای دستیاری برگزار شد؛ اعلام نتایج در 6 مرداد
آزمون ارتقای دستیاران دوره تخصصی پزشکی سال 89 امروز پنجشنبه 31 تیرماه در 30 دانشگاه علوم پزشکی به طور همزمان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ارتقای دوره دستیاری به منظور ارتقای دستیاران رشته های تخصصی پزشکی از یک سال به سال بالاتر برگزار می شود.
آزمون ارتقا در سه سال گذشته به دانشگاه های علوم پزشکی تربیت کننده دستیار واگذار شده است و در این دوره 30 دانشگاه مجری برگزاری آزمون هستند.
نتایج نهایی آزمون ارتقا پس از جمع بندی نمرات ارزیابی درون دانشگاهی و آزمون کتبی بدست می آید و در این دوره نتایج آزمون 6 مردادماه به دستیاران اعلام می شود.
آزمون ارتقای دستیاری شامل دو بخش ارزیابی درون دانشگاهی و آزمون کتبی است. ارزیابی درون دانشگاهی از سوی گروههایی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است، انجام می شود و آزمون کتبی تحت نظارت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی و از سوی دانشگاهها برگزار می شود.
مجموع نمره های ارتقای هر سال 300 است که 50 درصد کل نمره مربوط به ارزیابی درون دانشگاهی و 50 درصد دیگر به آزمون کتبی اختصاص دارد. دستیارانی که در طول دوران دستیاری سه بار در آزمون ارتقای دستیاری مردود شوند از سیستم آموزش تخصصی بالینی پزشکی اخراج خواهند شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo