هفته بیست و هشتم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس چهارم

سه‌شنبه 11 خرداد 1389 ساعت 01:38 ب.ظ

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و هشتم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس چهارم 

تا روز جمعه ۱۴ خرداد 

======================================    

 

 کلاس کنکور در محوطه دانشگاه!
کلاس کنکور دستیاری به کلاسهای کنکور اضافه شد؛ وزارت بهداشت مجوز می دهد ....  

===============================

 

 ابتکار جدید معترضان دستیاری
ارائه سئوالات دستیاری به مولفان خارجی کتب مرجع پزشکی؛ پاسخ استاد کارولینا
چند روز پس از رد اعتراض داوطلبان معترض آزمون دستیاری سال 88 جهت رسیدگی به سئوالات غلط آزمون، داوطلبان سئوالات آزمون را برای جمعی از نویسندگان کتب مرجع پزشکی ارسال کردند و این اساتید با تایید ادعای آنها به سئوالات پاسخ دادند.. .. .. ...

 

 

 ===========================================   

 

محسن پور در گفتگو با مهر:
پرونده دستیاری 88 مختومه نیست/ همچنان پاسخگوی دستگاههای نظارتی هستیم
قائم مقام وزیر بهداشت در امور مجلس در خصوص وضعیت پیگیری آزمون دستیاری 88گفت: اعلام مختومه شدن یک پرونده تنها از سوی دستگاه قضایی قابل بیان است و وزارت بهداشت همچنان پاسخگوی دستگاههای نظارتی و قانونی در حوزه آزمون دستیاری است.
سید رمضان محسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر با تکذیب اعلام مختومه شدن پرونده دستیاری ... ... .... ....  

=============================================  

===========================================

تذکر : متاسفانه بعضی از همکاران موارد انتقادی خود را با بد و بیراه گفتن امیخته می کنند اگر دوست ندارید از طرف مقابل هم به شما بی احترامی شود از این کار پرهیز کنید. باید قبول کنیم حرفهای ناسزا گفتن خواه در روبرو و خواه در دنیای مجازی نشانگر شخصیت بیمار است. 

خواهشا برای اینکه کامنتتان حذف نشود از درگیریهای لفظی با همدیگر خودداری کنید با احترام و با تشکر 

 

 http://dastyar88-admin.blogspot.com  

http://dastyar-ghorbani88.blogfa.com 

  http://eterazbedastyari88.blogfa.com  

 http://dastyarkuchulu.blogsky.com

 http://rahayeraha88.blogfa.com

http://blogfadotcom.blogfa.com

http://dastyar1388.blogfa.com

 http://drnash1.persianblog.ir

 http://dastyari89.blogfa.com  

   ۰  

 ۰

 ۰

 http://drmahtab.blogfa.com 

http://dispute.blogfa.com

 

 محسن پور در گفتگو با مهر:
پرونده دستیاری 88 مختومه نیست/ همچنان پاسخگوی دستگاههای نظارتی هستیم
قائم مقام وزیر بهداشت در امور مجلس در خصوص وضعیت پیگیری آزمون دستیاری 88گفت: اعلام مختومه شدن یک پرونده تنها از سوی دستگاه قضایی قابل بیان است و وزارت بهداشت همچنان پاسخگوی دستگاههای نظارتی و قانونی در حوزه آزمون دستیاری است.
سید رمضان محسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر با تکذیب اعلام مختومه شدن پرونده دستیاری افزود: آزمون دستیاری در سال 88 با کش و قوسهای فراوان روبرو بود و وزارت بهداشت نیز بر اساس آیین نامه رسیدگی به تخلفات آزمونها در حال پیگیری موضوع است.
وی اضافه کرد: آیین نامه های مربوط به برگزاری آزمون نیز در حال پیگیری است و تمام تلاش این بوده که کمترین صدمه به داوطلبان وارد شود. در این میان مسلماً برخی از شرکت کنندگان نمره لازم را کسب نمی کنند و طبعاً اعتراضاتی هم داشته اند و گروهی هم احساس کرده اند که اشتباهاتی صورت گرفته که در مورد تمام این افراد وزارت بهداشت پاسخگو است و در وزارتخانه و سنجش برای پاسخگویی به این افراد باز است.
محسن پور یادآور شد: از سوی دیگر اعتراض برخی از داوطلبان به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس کشیده شد و در همین زمینه دکتر شاهرخ رامین از سوی کمیسیون برای پیگیری موضوع انتخاب شد و در حال حاضر هم برای پیگیری موضوع تمام اسناد و مدارکی که لازم بوده در اختیار وی برای بررسی قرار گرفته است.
وی در مورد پیگیری متخلفان آزمون دستیاری سال 88 خاطرنشان کرد: متخلفانی که در جریان آزمون دستیاری شناسایی شده اند و تخلف کرده بودند به دستگاه قضایی معرفی شده اند و اعلام مختومه شدن این پرونده تنها باید از سوی دستگاه قضایی انجام گیرد و ما نمی توانیم در این مورد نظری داشته باشیم.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور مجلس به مهر گفت: پیگیریهای مورد نظر از نظر آموزشی، حقوقی و سایر بخشها در مورد آزمون دستیاری سال 88 در حال انجام است و وقفه ای در آن بوجود نیامده است. همچنین هر دستگاه نظارتی که مسئولیت قانونی در این زمینه دارد می تواند اطلاعات مورد نظر را برای پیگیری در اختیار داشته باشد.
وی تاکید کرد: نتایج نهایی نیز پس از بررسی های لازم به داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 اعلام خواهد شد.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود. 

================================== 


 جامعه > آموزش - معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ادامه دادن بحث آزمون دستیاری جز تشویش اذهان عمومی و نگرانی برای خانواده ها نتیجه دیگری ندارد.

سید رمضان محسن پور با بیان اینکه «‌ همه راهکارهای قانونی و اجرایی که وجود داشت برای رسیدگی به شکایات انجام شده و کاری نمانده که وزارت بهداشت در انجام آن کوتاهی کرده باشد » ،در گفت وگو با برنا چنین افزود :

• ما تمام مواد قانونی که درخصوص برگزاری آزمون بود را رعایت کردیم. حالا اگر تعدادی در این آزمون قبول نشده اند طبیعی است که شکایت کنند و اشکال بگیرند. ما نمی توانیم به خاطر 50 _100 نفر معترض 16 هزار شرکت کننده را درنظر نگرفته و سیستم را تغییر دهیم.

• ما به احترام این بزرگواران سعی کردیم رعایت قانون را در آزمون مجدد دستیاری انجام دهیم. شکایتی به کمیسیون ارائه شد و همه اعضای کمیسیون با دقت و حوصله به همراه مسوولان و معاون آموزشی وزارت بهداشت به این مسئله پرداخت. کمیسیون به این نتیجه رسید که یکی از اعضای خود را هم در کمیسون آموزش و تحقیقات و هم در کمیسیون بهداشت و درمان برای دسترسی به اطلاعات انتخاب کرده و نتیجه را گزارش دهد.

• بر همین اساس قرار شد دکتر رامین از کمیسیون بهداشت و درمان گزارشات خود را دراین زمینه اعلام کند که پس از آن نیز مجدداً وزیر بهداشت به اتفاق معاون آموزشی وزارت بهداشت برای ارائه توضیحات خود در کمیسیون حضور یافته و برای کمیته و اعضای آن مسجل شد که خواسته افراد مردودشده خواسته منطقی نیست.

• باز هم اعلام شده است که اگر دانشجویی می خواهد از پرونده و وضعیت خودش با اطلاع شود می تواند به سازمان سنجش وزارت بهداشت و درمان مراجعه کرده و این سازمان آمادگی پاسخگویی به همه این افراد را دارد.

• ادامه دادن این بحث جز تشویش اذهان عمومی و نگرانی برای خانواده ها نتیجه دیگری ندارد.

• همه راهکارهای قانونی و اجرایی که وجود داشت برای رسیدگی به شکایات انجام شده و کاری نمانده که وزارت بهداشت در انجام آن کوتاهی کرده باشد اما اگر این چند دانشجو به خواسته شان نرسیده باشند دلیل نمی شود که خواسته همه شرکت کنندگان را نادیده بگیریم.

• این ها تا پایان دوره بعد هم همچنان ناراضیند و ما نمی توانیم راضیشان بکنیم یعنی قانون اجازه نمی دهد که هرکسی هر درخواستی دارد ما راضیش کنیم.

• بنابراین پرونده آزمون دستیاری تا زمان اعلام نتایج نهایی مختومه اعلام می شود و طبق زمان بندی تعیین شده اعلام نتایج انجام می شود افراد پذیرفته شده در دانشگاه ها و بخش ها به فعالیت می پردازند و این پرونده مسیر خودش را تا دوره بعد طی می کند.

 ==========================================

 

  ابتکار جدید معترضان دستیاری
ارائه سئوالات دستیاری به مولفان خارجی کتب مرجع پزشکی؛ پاسخ استاد کارولینا
چند روز پس از رد اعتراض داوطلبان معترض آزمون دستیاری سال 88 جهت رسیدگی به سئوالات غلط آزمون، داوطلبان سئوالات آزمون را برای جمعی از نویسندگان کتب مرجع پزشکی ارسال کردند و این اساتید با تایید ادعای آنها به سئوالات پاسخ دادند.
به گزارش خبرنگار مهر، با وجود اینکه سئوالات مورد اعتراض داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 با رفرانسهای مورد نظر به مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان و همچنین آموزش و تحقیقات ارائه شده بود اما موضوع بررسی سئوالات با پاسخهای معاونت آموزشی وزارت بهداشت از دستور کار کمیسیون بهداشت خارج شد.
پس از این مسئله گروهی از داوطلبان معترض آزمون دستیاری سال 88 برای تایید ادعای خود بخشی از سئوالات تایید شده وزارت بهداشت را جهت بررسی بیشتر به اساتید نویسنده کتب مرجع پزشکی ارائه کردند.
Vern L.Katz استاد دانشگاه کارولینای شمالی و یکی از نویسندگان کتاب مرجع جهانی زنان و مامایی دنفورث (که مرجع امتحان دستیاری بوده) سئوال مربوط به ممنوعیت پاروکستین در بارداری را مبهم و غلط دانسته و پاسخ انتخاب شده را اشتباه قلمداد کرده است.
 داوطلبان معترض تعداد دیگری از سئوالات را به نویسندگانی از جمله Julie Panepinto استاد دانشگاه ویسکانسین امریکا و نویسنده مبحث خون و هماتولوژی رفرانس جهانی اطفال نلسون، J. Paul Scott استاد دانشگاه ویسکانسین امریکا و نویسنده مبحث خون و هماتولوژی رفرانس جهانی اطفال نلسون، Edward R. Carter استاد دانشگاه واشنگتن امریکا و نویسنده مبحث بیماریهای تنفسی رفرانس جهانی اطفال نلسون، Susan G. Marshall استاد دانشگاه واشنگتن امریکا و نویسنده مبحث بیماریهای تنفسی رفرانس جهانی اطفال  نلسون، Ernest E. moore استاد دانشگاه کلرادو امریکا و نویسنده مبحث ترومای رفرانس جهانی جراحی شوارتز ارائه کردند.
این نویسندگان در پاسخ به معترضان دستیاری اعلام کرده اند که هرچه سریعتر بررسی خود را انجام داده و پاسخهای خود را به این افراد ارائه می کنند.
شاهرخ رامین عضو منتخب کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دو روز پیش از خارج شدن بررسی سئوالات غلط آزمون که مورد اعتراض گروهی از داوطلبان بود خبر داده بود.
معترضان در نامه های متعدد خود به ریاست کمیسیون های بهداشت - درمان و آموزش - تحقیقات بر لزوم توجه به سئوالات غلط و تاثیرات آن در اعلام نتایج نهایی تاکید کرده اند.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود.
 

=====================================

کلاس کنکور در محوطه دانشگاه!
کلاس کنکور دستیاری به کلاسهای کنکور اضافه شد؛ وزارت بهداشت مجوز می دهد
معاون آموزشی وزارت بهداشت از ارائه درخواست مجوز از سوی موسسات آموزش دستیاری به وزارت بهداشت خبر داد و گفت: موسسات می توانند برای قانونمند شدن درخواست مجوز خود را به وزارت بهداشت ارائه دهند.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: چند درخواست مجوز از سوی موسساتی که به آموزش دستیاری مشغول هستند به وزارت بهداشت ارائه شده و در حال حاضر کمیسیون علمی مربوطه درحال بررسی این درخواست ها است.
وی اضافه کرد: بر اساس ضوابط موجود اعلام کرده ایم که دخالت در امور آموزشی ممنوع است و مسئولیت آن متوجه افرادی است که به طور غیرقانونی در این زمینه فعالیت می کنند.
محققی به دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقمند به استفاده از آموزش های غیررسمی توصیه کرد به آموزه های گمراه کننده توجه نکنند.
معاون وزیر بهداشت افزود: ورود به دوره های آموزشی تنها توسط نهادهای آموزشی دارای مجوز و معتبر، مجاز است و سایر مراکز مجوز قانونی ندارند.
وی درخصوص این موضوع که برخی از موسسات، کلاسهای خود را در محیط های داخلی دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می کنند، یادآور شد: فضای کلاس مهم نیست و این موضوع مجوزی برای فعالیت محسوب نمی شود. کلاس آموزشی تنها در صورتی که با مسئولیت گروههای آموزشی برگزار شود، مانعی ندارد و نیاز به مجوز ندارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: اگر قرار باشد کلاس غیرآموزشی و غیرمجاز از فضاهای آموزشی استفاده کند این موضوع به خودی خود مجوز محسوب نمی شود.
محققی تاکید کرد: موسساتی که مجوز نیاز دارند می توانند درخواستهای خود را ارائه دهند و پس از دریافت مجوز از محدوده قانون خارج نشوند و مسئولیت عمل خود را نیز بپذیرند.
به گزارش مهر، پیش از این وزارت بهداشت موسسات آموزشی دستیاری را غیرقانونی اعلام کرده بود اما با این وجود این موسسات همچنان به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهند و کلاسهای درسی و تست زنی را برقرار کرده اند.
 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo