هفته بیست و نهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سوم

جمعه 31 اردیبهشت 1389 ساعت 12:23 ب.ظ

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته بیست و نهم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس سوم 

تا روز جمعه ۷ خرداد 

======================================= 

 سلام
هیچ خبری نیست شهر امن و امان است راحت بخوابید داروغه بیدار است ... یقینا هیچ خبری نخواهد شد . بعضی همکاران ساده لوح عامدانه می خواهند فریب دغل کاران و نیرنگ بازان را بخورند. هر کسیکه نگران اینده خود است وقت خود را با پیامهای گاه و بیگاه مسئول نما ها که بعضا حاوی خبرهای دلخوش کننده است تلف نکند. واقعیت امر تلخ است ولی باید باور کرد؛ همه اینها یک بازی است تا زمان سپری شود و وقت اعلان نتایج برسد. اما انهایی که به مجلس دلخوش کرده اید بدانید: مجلس هیچ غلطی نمی تواند بکند (  
البته جدا از مفت خوری و زمین خواری و پارتی بازی و باند بازی برای خانوادهء خود) ؛    بابا بزرگ 

 دو راه بیشتر ندارید : انهایییکه قبول می شوند خود را اماده شروع رزیدنتی کنند و انهاییکه قبول نمی شوند و قصد شرکت دوباره در امتحان دارند هر چه زودتر خواندن را آغاز کنند.  

 

 

 

   http://dastyar88-admin.blogspot.com  

http://dastyar-ghorbani88.blogfa.com 

  http://eterazbedastyari88.blogfa.com  

 http://dastyarkuchulu.blogsky.com

 http://rahayeraha88.blogfa.com

http://blogfadotcom.blogfa.com

http://dastyar1388.blogfa.com

 http://drnash1.persianblog.ir

 http://dastyari89.blogfa.com  

   ۰  

 ۰

 ۰

 http://drmahtab.blogfa.com 

http://dispute.blogfa.com

 

 

کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی می‌کند؛
تقاضای تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ی روز یکشنبه‌ی خود تقاضای تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی را بررسی خواهد کرد. ... ...
 ... ... 

 

تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری
تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.  

=====================================

احتمالا با دستور سوال فروش اعظم 

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی جامع‌تر (طرح چشم انداز ایران در سال ۲۰۲۰)، تقاضای تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی را مسکوت گذاشت. 

========================================== 

 سلیمی به مهر خبر داد:
اطلاعات جدید درباره نحوه لو رفتن سئوالات دستیاری/  حافظه قوی متخلف!

 سلیمی به مهر خبر داد:
اطلاعات جدید درباره نحوه لو رفتن سئوالات دستیاری/ حافظه قوی متخلف!
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اطلاعات جدید در مورد نحوه لو رفتن سئوالات دستیاری گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده مشخص شد فردی که به سئوالات دسترسی داشته آنها را به حافظه سپرده و سپس برای فروختن آنها اقدام کرده است . واقعا چه ادم های خنگی رای می اورند نماینده می شوند
علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح بحث تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری سال 88 که در کمیسیون آموزش مطرح شده بود، افزود: دکتر مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت روز گذشته در کمیسیون آموزش مجلس حاضر شد و در مورد اقداماتی که وزارت بهداشت انجام داده توضیح ارائه کرد و بیان کرد که چگونه تقلب کشف شده و فردی که این اقدام را انجام داده شناسایی شده است.
وی اضافه کرد: وزیر بهداشت نحوه درز و لو رفتن سئوالات آزمون دستیاری را توضیح داد و تاکید کرد که کسی که این کار را انجام داده به سئوالات دسترسی داشته و با حافظه قوی که داشته آنها را به حافظه می سپرده است و پس از بیرون رفتن سئوالات آنها را 25 میلیون تومان فروخته است.
سلیمی خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت یادآوری کرد که نیروهای امنیتی به صورت جدی موضوع آزمون دستیاری را پیگیری کرده اند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی همچنین به بحث سئوالات مورد اعتراض داوطلبان آزمون دستیاری اشاره کرد و به مهر گفت: مجلس در حال مقایسه کردن آزمون دستیاری امسال و سئوالات آن با نمونه های سئوالات سال های قبل است و برای این کار کارشناسان خبره از سوی مجلس انتخاب شدند که این افراد متخصصان بحث آزمون بوده و در حال بررسی موضوع هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مجلس به صورت جدی به این موضوع ورود پیدا کرده و وزارت بهداشت نیز با قاطعیت در حال پیگیری است، تحقیق و تفحص مسکوت ماند تا در این زمینه کمیته های مجلس و وزارتخانه با پیگیری به جمع بندی برسند و پس از آن نتیجه اعلام می شود. 

==================================

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه امروز وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش حضور پیدا کرد، گفت: به در خواست وی تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی مسکوت ماند.
امیر طاهرخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: با وجود اینکه زاکانی نماینده مردم تهران خواستار تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی شد، کمیسیون رای به مسکوت ماندن تحقیق و تفحص در این زمنیه داد.
وی با بیان اینکه دستجردی گزارشی مبنی بر برخورد با تقلب در این آزمون و شناسایی افراد فروشنده سوالات این آزمون ارائه داد، تصریح کرد: با توجه به هماهنگی بین وزارت اطلاعات و قوه قضایی با افراد متخلف برخورد شده است، به همین جهت نمایندگان در خصوص تحقیق و تفحص دراین زمینه رای به مسکوت ماندن داد تا نتایج تحقیقات این وزارتخانه مشخص شود.
این نماینده مجلس تاکید کرد: در صورتی که با افراد متخلف برخورد لازم صورت نگیرد، کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی اقدام خواهد کرد.
طاهرخانی با بیان اینکه در دستورکار جلسه امروز کمیسیون انتخاب دو نفر جهت عضویت در کمیسیون تلفیق برنامه پنجم مد نظر گرفته شده بود، ادامه داد: بدون رای گیری (این هم رشوه سرداران نماینده به رییس بخاطر منصرف شدن از تحقیق تفحص بی خاصیت)علی عباسپور تهرانی فرد رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و سعداله نصیری نماینده زنجان و طارم برای شرکت در این کمیسیون انتخاب شدند.
  

خدا را شکر می گوییم که مجلسی ها به این نتیجه رسیدند پزشکان ستم روا داشته شده را بیش از این ازار و اذیت نکنند یعنی به بازی نگیرند! دست سوال بروش اعظم درد نکند که پزشکان را از بازیچه شدن نجات داد!

 ===============================================

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان به ایسنا خبر داد:
گروه تحقیق آزمون دستیاری در حال آنالیز موضوع است
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: گروه تحقیق در مورد اعتراضات مطروحه درباره آزمون دستیاری پزشکی همچنان در حال تحقیق و آنالیز این موضوع است.
شاهرخ رامین در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که در جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش، موضوع اعتراض داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی مطرح شد، ا فزود: در مواردی که می‌بایست تصمیم‌گیری شود، کمیسیون تصمیم‌گیری کرد و بنا شد گروه تحقیق به محض این که نتایج آماری را به دست آورد، آن را اعلام کند.
به گفته وی، قرار شد از هرگونه ابراز نظرشخصی پرهیز کرد و صرفا بر داده‌های آماری و کامپیوتری اکتفا کنیم .
وی با بیان این‌که در این جلسه به جمع‌بندی سیاست‌ها در خصوص آزمون دستیاری پرداختیم، جمع‌بندی آماری را منوط به داده‌های آماری دانست.
 =========================
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد:
رای‌گیری درباره‌ی تقاضای تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری منوط به عملکرد وزارت بهداشت شد
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خبر داد: تقاضای دکتر زاکانی در مورد تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی در جلسه‌ی دیروز بررسی شد و رای‌گیری در این امر منوط به این شد که ببینیم عملکرد وزارت بهداشت چه خواهد بود.
=======================================
 آخرین تغییرات آزمون دستیاری اعلام شد
معاون آموزشی وزیربهداشت به ایسنا خبرداد:
محاسبه نمره و معدل پیش‌کارورزی در آزمون
تغییر ضرایب برخی سوالات در رشته‌های خاص
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تغییرات آزمون دستیاری سال 89،از محاسبه10 درصدی نمره پیش کارورزی و اعمال ضرایب مختلف به سوالات در آزمون پذیرش دستیاری تخصصی خبر داد.
دکتر محمد علی محققی، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به شیوه پذیرش دانشجوی دستیار، اظهارکرد: بر این اساس تغییراتی در نحوه پذیرش دستیاری انجام می‌شود تا از ثبات و اعتبار بیشتری برخوردار شود، بنابراین تغییرات موجود با توجه به مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی، از سال 89 جنبه عملیاتی پیدا می‌کند.
وی افزود: اولین موضوع مورد توجه در تحولات سیستم دستیاری، تدریجی بودن این تغییرات با در نظر گرفتن ملاحظات و منافع کلیه داوطلبان است و تلاش می‌شود تا زمینه اجرای آن در سال‌های آینده فراهم شده و در طول برنامه پنج ساله، کل تصمیمات نشست شورا اجرایی ‌شود.
معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در تحولات جدید به روش‌های باثبات‌تر و شاخص‌های با درجه اعتبار زیاد توجه ویژه شده است، تصریح کرد: این تحولات و تغییرات به تدریج جایگزین روش فعلی آزمون کتبی چند گزینه‌ای خواهد شد.
 محاسبه 10 درصدی نمره پیش‌کارورزی در آزمون دستیاری
محققی با اشاره به تغییرات مورد نظر در آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: اگر کارنامه‌ای که از طول دوره تحصیل دانشجویان پزشکی عمومی به دست می‌آید، قابلیت محاسبه در پذیرش را داشته باشد، بدیهی است که از اهمیت و اعتبار بالاتری نسبت به آزمون یک مرحله‌ای کتبی تئوری برخوردار است.
وی افزود: خوشبختانه در پزشکی عمومی شاخص‌هایی که قابلیت مقایسه میان گروه‌های مختلف را داشته باشد وجود دارد و در این میان می‌توان به آزمون پیش کارورزی اشاره کرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در آزمون پیش کارورزی قابلیت لازم از نظر علمی وجود دارد تا از امکان لازم برخوردار باشد، گفت: در این راستا فرمول‌های معتبر در شرایط مختلف به گونه‌ای تعدیل می‌شود که برای گروه‌های بزرگتر قابل مقایسه باشد.
محققی خاطر نشان کرد: با اعمال این فرمول‌ها امکان استفاده از این آزمون به عنوان بخشی از نمره پذیرش برای ورود به دوره دستیاری فراهم شده است.
وی با بیان اینکه 10 درصد از مجموع نمره پذیرش به شاخص آزمون پره انترنی اختصاص دارد، تصریح کرد: با یک فرمول، نمره پیش کارورزی میان داوطلبان تبدیل به تراز می‌شود و از نمره همتراز حداکثر10 درصد در پذیرش مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ ولی در اولین دوره اگر داوطلبی فرصت کافی نداشته است که نتیجه خوبی از این شاخص کسب کند، برای این دسته از داوطلبان در اولین سال به صورت ترجیحی از این شاخص استفاده می‌شود، بنابراین داوطلبی که شرایط لازم برای استفاده از این شاخص را ندارد حق انتخاب دومی دارد که این ده درصد را در آزمون کتبی با قوانین آزاد حاصل کند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درحال حاضر آزمون پره انترنی ضابطه مند است و طیف وسیعی از شرکت کنندگان از این نمره برخوردار هستند، اظهارکرد: برای اینکه این موضوع مورد اعتراض قرار نگیرد، در دوره اول برای داوطلبان اجباری وجود ندارد؛ اما در آینده که بیش از 3 سال نخواهد بود باید حتما 10 درصد از نمره پره انترنی در پذیرش دستیار مورد استفاده قرار گیرد.
تاثیر10 درصدی معدل کتبی داوطلبان قبل از شرکت در امتحان پیش کارورزی در پذیرش دوره دستیاری
وی از تاثیر10 درصدی معدل کتبی داوطلبان قبل از شرکت در امتحان پیش کارورزی در پذیرش دوره دستیاری خبر داد و افزود: این شاخص، شاخص معتبری است که برای تراز شدن آن از نمرات داخل دانشگاهی استفاده می‌شود، به گونه‌ای که داوطلبانی که از یک دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند نمره آنها بر اساس میانگین و معدل داوطلبان همان دانشگاه تراز می‌شود و با دیگر دانشگاه‌ها مقایسه خواهد شد.
محققی افزود: نمره معدل کل داوطلبان درطول دوره‌های پزشکی قبل از شرکت در امتحان پره انترنی در این شاخص‌ مورد نظر است، چراکه امتحان پره انترنی را نمی‌توان به صورت دوبار در پذیرش محاسبه کرد.
وی در عین حال تصریح کرد: برای داوطلبانی که فرصت کافی ندارند تا معدل خوبی کسب کنند و در محدوده رقابتی قرار نمی‌گیرند، شرایطی فراهم می‌شود که 10 درصد این شاخص را از طریق آزمون کتبی حاصل کنند و در واقع این شاخص به نفع افرادی خواهد بود که از معدل خوبی بهره مند باشند.
محققی با بیان اینکه جهت گیری این تغییرات به منظور ایجاد رقابت در طول دوره پزشکی و توجه به آزمون درون دانشگاهی است، خاطرنشان کرد: این تغییرات از موضوع افت تحصیلی که متاسفانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی با آن مواجه هستیم جلوگیری می‌کند و کیفیت شرایط تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتقا می‌یابد.
محققی از تغییر ضرایب برخی سوالات در رشته‌های خاص آزمون دستیاری خبر داد و افزود: به عنوان مثال داوطلبی که متقاضی ورود به دوره دستیاری داخلی است سوالات مرتبط با این رشته برای آنها از ضرایب بالاتری نسبت به دیگر داوطلبان برخوردار است، بنابراین بر این اساس هر داوطلبی کارنامه متفاوتی با توجه به انتخاب رشته مختلف، دریافت می‌کند و با این کارنامه به دانشگاه‌های محل پذیرش مراجعه و شانس ورودش را بر حسب گرایش به رشته‌های مختلف می‌سنجد.
وی با بیان اینکه این سه مورد تغییر از سال 89 اجرایی می‌شود، خاطر نشان کرد: مابقی تغییرات موردنظر که شامل تاثیر لوگ بوک، نمره مصاحبه ساختارمند و سنوات خدمت افراد است در نحوه پذیرش آزمون دستیاری در سالهای آینده تاثیر خواهد داشت.
 =================================
 

 

در ادامه بررسی اعتراضات
احتمال تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری قوت گرفت
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تقاضای تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی را در هفته جاری بررسی می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه خود تقاضای تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری پزشکی را بررسی می کند.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.
آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود
 

 =============================================== 
 نمونه ای از فعالیتهای مجلس در مورد تخلف امتحان دستیاری ۸۲ برای کسانیکه به این مجلس دل بسته اند: 
 گزارش کمیته تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری 82
در روز سه شنبه 30 خرداد 1385 
 
نماینده قوچان با اشاره به گزارش کمیته تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری 82:
هفته آینده؟ ؟؟!!!!! (سال ۸۵) در مورد میزان قرائت گزارش، تصمیم‌گیری می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری 82 ابراز عقیده کرد: به این قطعیت رسیده‌ایم که تقلب در آزمون دستیاری اسفند ماه 82 به طور جدی وجود داشته، به عبارتی دیگر، کمیته تحقیق و تفحص از این آزمون و هم‌چنین کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس به این نتیجه رسیده که تقلب به صورت جدی در رابطه با آزمون دستیاری انجام شده است.

 
 ============================================
گزارش نهائی کمیسیون بهداشت درباره برنج های آلوده
جمع بندی نهایی کار گروه آنالیز آلودگی برنج های وارداتی به فلزات سنگین، گزارش آلودگی برنج های وارداتی و آزمون دستیاری این هفته در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نهایی می شود.
 
در ادامه گزارش و جمع بندی نهایی اعتراض های مطروحه در خصوص آزمون دستیاری در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.
 
براساس این گزارش دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پاسخگویی به سئوالات 6 نماینده مجلس در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حاضر می شود و در ادامه بحث و تبادل نظر پیرامون تشکیلات حوزه غذا و دارو، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ایجاد سازمان غذا دارو با حضور دستجردی وزیر بهداشت و درمان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo