X
تبلیغات
رایتل

اعلام نتایج دستیاری تا حصول اطمینان از سلامت آزمون بتعویق افتاد

شنبه 25 اردیبهشت 1389 ساعت 09:23 ب.ظ

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته سیم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس دوم 

تا روز جمعه ۳۱ اردیبهشت 

======================================= 

 این هفته در کمیسیون بهداشت انجام می‌شود:
ارائه گزارش پیگیری کمیسیون بهداشت در مورد پرونده فروش سوالات ‌آزمون دستیاری
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص بررسی پرونده فروش سوالات آزمون دستیاری گفت: قرار است دکتر شاهرخ رامین، ‌از اعضای کمیسیون، ‌در این باره گزارشی به کمیسیون ارائه کند.
حسینعلی شهریاری، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار داشت: دکتر رامین از سوی کمیسیون مامور پیگیری پرونده فروش سوالات آزمون دستیاری شده بود که قرار است وی این هفته گزارش خود را به کمیسیون ارائه کند.
  

============================================== 

جزئیات کامل تغییرات دستیاری89؛ کارنامه داوطلبان دستیاری تغییر کرد
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات تغییرات آزمون دستیاری از سال جاری ...... 

=========================================

 وزیر بهداشت به مهرخبرداد:
واکنش به اعتراضات اخیر دستیاری؛ قوه قضائیه به جمع بندی نهایی رسید
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علت اصلی تغییرات نمره ها و رتبه ها در ..... .... 

=========================================== 

 اعلام نتایج دستیاری تا حصول اطمینان از سلامت آزمون به تعویق افتاد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل .... .... ....
 

====================================== 

سریال تخلفات آزمون دستیاری همچنان ادامه دارد
این بار تردید در فروش رتبه‌ها 

  علیرضا بندری:
نتایج آزمون دوره سی و هفتم دستیاری تا اطلاع ثانوی اعلام نمی‌شود. این را مسئولانی می‌گویند که پیش از برگزاری آزمون مجدد دستیاری با قاطعیت هرچه تمام‌تر بر سلامت صد درصدی آزمون پافشاری می‌کردند.
دستکاری در رتبه‌ها ترفند تازه‌ای است که مافیای ناکام فروش سوالات آزمون دستیاری به این حربه روی آورده و ادامه سکوت سنگین وزارت (۱).... ....

  
(۱) بهداشت شائبه‌های موجود را صد چندان می‌کند.
شاید نخستین وزیر زن جمهوری اسلامی ایران، امروز ازتصمیم بزرگ و تاریخی خود مبنی بر ابطال آزمون دوره سی و هفتم دستیاری سخت احساس پشیمانی می‌کند اما زمان دکمه بازگشت ندارد و مرضیه وحید دستجردی و همکارانش باید راه حل عاجلی برای برون رفت از این بحران پیچیده بیندیشند.
مجلس وارد می‌شود
خبرنگاران حوزه وزارت بهداشت به یادمی‌آورند که در سالهای نه چندان دور هیچ گاه نمی‌توانستند نمایندگان خانه ملت را به حوزه اخبار مرتبط با آزمون دستیاری بکشانند چراکه آنان هرگز در سلامت این آزمون تردیدی نداشتند.
اما امروز مجلس شورای اسلامی تمام قد در برابرمتخلفان آزمون دستیاری ایستاده و سینه سپر کرده است. از سوی دیگر وزارت بهداشت نیز دست از قاطعیت پیشین برداشته و برای هرگونه شفاف سازی اعلام آمادگی کرده است.
طبق گزارش‌های رسیده تمامی اطلاعات، تجزیه و تحلیل آمار نمرات و نتایج آزمون دستیاری هم اکنون در اختیار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است و اگر اتفاق ویژه‌ای نیفتند، متخلفان هیچ راهی برای فرار از مجازات نخواهند داشت.
شاهرخ رامین- یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان ازبررسی دقیق این آمار و داده‌ها خبر می‌دهد و می‌گوید: «تحلیل فنی ارزیابی هر سئوال و اینکه هر سوال را کدام یک از رتبه‌های بالا جواب داده‌اند و یا رتبه‌های پایین جواب نداده‌اند، قدرت تفکیک کنندگی سوالات، تعداد نفرات و سایر شاخص‌های آماری که برای ارزیابی فنی هستند، به طور کامل بررسی می‌شود.»
مریم.ح. یکی از شرکت کنندگان این آز‍مون است که به شرط استفاده از حرف اختصاری نام خانوادگی خود حاضر می‌شود با خبرنگار سیاست‌روز گفت‌و‌گو کند: وی می‌گوید: «ما از تصمیم ارزشمند و قاطعانه وزیر بهداشت در ابطال آزمون دستیاری حمایت می‌کنیم اما به نظر می‌رسد مافیای فروش سوالات این بار به سراغ فروش رتبه رفته است.»
وی ادعا می‌کند: «مقایسه نمرات امسال و رتبه‌های اعلام شده نشان می‌دهد که در این رقابت اشکال جدی وجود دارد و اسامی کسانی در جمع پذیرفته‌شدگان به چشم می‌خورد که حداقل نمره را نیز کسب نکرده‌اند.»
تناقض در خبرهای وزارت بهداشت
مسئولان وزارت بهداشت با قبول این ادعا که ممکن است بحث فروش رتبه صحت داشته باشد به نمایندگان مجلس اختیار داده‌اند که درباره این موضوع تحقیق کنند. در این میان وزیر بهداشت در تناقضی آشکار مدعی است که امکان هیچ گونه تخلفی در آ‍زمون مجدد وجود ندارد و آن گاه در چرخشی آشکار می‌گوید: «دکتر رامین و بازرسی کل کشور در موضوع دستیاری دخیل بوده و به آن وارده شده‌اند ودرحال بررسی‌های لازم هستند ولی تاکنون مشکلی را پیدا نکرده‌اند.»
وزیر بهداشت برای بسته شدن پرونده آزمون دوره سی‌و‌هفتم دستیاری خیلی شتاب دارد اما این عجله به هیچ وجه در نمایندگان خانه ملت- که هم اکنون پناهگاه علم باختگان این آ‍زمون مشکوک به شمار می‌روند،
دیده نمی‌شود. شتاب مرضیه وحید دستجردی در بستن این پرونده به حدی زیاد است که به یک باره ادعای قبلی خود را مبنی بر سلامت کامل آزمون از یاد می‌برد و می‌گوید: «تا آنجا که من مطلع شده‌ام قوه قضائیه به جمع بندی نهایی رسیده است. البته هر موردی که بعدا مشخص شود که جزو متخلفان بوده‌اند، از دستیاری حذف می‌شوند.
حرف آخر
حرف آخر این گزارش، مصلحت است. این مصلحت است که اجازه نمی‌دهد حق به حقدار برسد و اصولا دانستن حق مردم باشد. اصلا حرف آخر این گزارش را به مخبر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می‌سپاریم که می‌گوید: «هم اکنون افرادی که متعلق به وزارت بهداشت بودند و نیز افرادی بیرون از این وزارتخانه و کسانی که پرسش‌های آزمون دستیاری را خریده‌اند، شناسایی شده‌اند اما به دلیل رعایت مسائل قضایی امکان معرفی آنها وجود ندارد.»
 

 ========================================

 اعلام نتایج دستیاری تا حصول اطمینان از سلامت آزمون به تعویق افتاد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود.
شاهرخ رامین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پیرو دستور اکید وزیر بهداشت دکتر مرضیه وحیددستجردی و مساعدت معاون آموزشی وزارت بهداشت، کلیه اطلاعات و تجزیه و تحلیل آمار نمرات و نتایج امتحان دستیاری در اختیار ما قرار گرفت.
وی اضافه کرد: تحلیل فنی ارزیابی هر سئوال و اینکه هر سئوال را کدام یک از رتبه های بالا جواب داده اند و یا رتبه های پایین تر جواب نداده اند، قدرت تفکیک کنندگی سئوالات، تعداد شرکت کننده ها، تعداد نفرات و سایر شاخص های آماری که برای ارزیابی فنی مناسب هستند به طور کامل بررسی می شود.
رامین اظهار داشت: مقرر شد تا حصول اطمینان از سلامت فنی امتحان و اطمینان از عدالت در آزمون، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود و تا اطلاع ثانوی به تاخیر بیافتد.
وی یادآور شد: اطمینان گرفتم کسانی که از سهمیه های استعداددرخشان به صورت مستقیم برای شرکت امتحان استفاده کرده اند و به همین دلیل شروع خدمت سربازی و یا شروع طرح خدمات قانونی خود بازمانده اند مهلت اعزامشان تمدید شود تا این گروه از حقوق خود محروم نشوند.
نماینده منتخب کمیسیون بهداشت و درمان برای پیگیری وضعیت آزمون دستیاری 88 به مهر گفت: در جلسه با مسئولان وزارت بهداشت برای بازبینی سئوالات به نقاط مشترکی زیادی رسیدیم که در این زمینه چند گزینه پیش رو داریم و پس از اخذ نظر نمایندگان داوطلبان بهترین روش اتخاذ می شود که تصمیمگیری برای روش مطلوب به جلسه بعدی واگذار شد.
وی گفت: وزارت بهداشت نیز برای هرگونه شفاف سازی اعلام آمادگی کرده است و یادآوری کرده است که با هر گونه تخلفی که اثبات شود، برخورد می شود.
رامین تاکید کرد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به صورت جدی موضوع را پیگیری می کند و در همه مراحل نمایندگان معترضین موضوع را دنبال می کنند و مسئولان وزارت بهداشت نیز همکاری و تعامل خوبی با گروه پیگیری داشته اند.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2400 نفر در دوره دستیاری پذیرفته می شوند.

 =========================================

 رامین به مهر خبر داد:
مراحل پیگیری اعتراضات داوطلبان دستیاری/ بررسی سئوالات و رسیدگی به تخلفات
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 گفت: این اعتراضات با حضور نمایندگان معترضان در سه دسته به طور مداوم پیگیری می شود و این موضوع تا حصول نتیجه بررسی می شود.
شاهرخ رامین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اعتراضات در سه دسته بندی به طور جد پیگیری می شود. در گروه اول اعتراضات به سئوالات به صورت فنی و علمی بررسی می شود و با وجود اینکه مهلت اعتراض به پایان رسیده است اما این موضوع با حضور اعضای هیئت علمی آزمون بررسی شده است که نتیجه آن به زودی اعلام می شود.
نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دسته دیگری نیز اعتراض داوطلبان نسبت به نحوه امتحان، ساختار و نوع سئوالات ابراز شده بود که این موضوع نیز توسط کارشناسان خبره سنجش به عنوان مشاور در حال بررسی است که نتایج نهایی نیز در یک جمع بندی اعلام خواهد شد.
وی اضافه کرد: در دسته دیگری نیز مسائل حقوقی معترضان دستیاری پیگیری می شود. در این گروه موضوع افرادی که در دوره پیشین سئوال خریده بودند، میزان پیگیری تخلفات، نحوه رسیدگی به تخلفات و اعلام متخلفان از جمله موضوعات مورد بررسی است.
رامین تاکید کرد: این موضوعات به صورت دسته بندی شده و با حضور نمایندگان داوطلبان معترض دستیاری سال 88 پیگیری می شود و در نهایت جمع بندی این سه گروه پس از حصول نتیجه مناسب اعلام می شود.
به گزارش مهر، شاهرخ رامین پیش از این به عنوان نماینده پیگیری آزمون دستیاری سال 88 از سوی نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی انتخاب شده بود.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2400 نفر در دوره دستیاری پذیرفته می شوند.

 ==============================================

 وزیر بهداشت به مهرخبرداد:
واکنش به اعتراضات اخیر دستیاری؛ قوه قضائیه به جمع بندی نهایی رسید
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علت اصلی تغییرات نمره ها و رتبه ها در دوره سی و هفتم آزمون دستیاری حضور 700 اینترن و دانشجویان استعدادهای درخشان بوده است که به دلیل به روز بودن اطلاعات تحصیلی آنها رتبه ها فشرده تر از گذشته بوده است.
دکتر مرضیه وحیددستجردی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 گفت: اعتراضات ادامه نیافته است و پس از اینکه نتایج اولیه اعلام شد ما 21 اردیبهشت ماه را هم برای تغییر رشته و قبولی هم اعلام کردیم.
وی در پاسخ به این پرسش که داوطلبان تا پیش از اعلام نتایج نهایی نگرانی هایی دارند یادآور شد: داوطلبان نباید هیچ نگرانی داشته باشند. امتحان مجدد در کمال امنیت برگزار شده است و در مورد سئوالات نیز پس از آزمون به پاسخنامه ها دسترسی داشته اند. سئوالات مورد اعتراض نیز به اعضای طراحان سئوال داده شده و آنها به آن جواب داده اند. از نظر رتبه ها هم هر کسی که در رتبه خود ایرادی می بیند می تواند مراجعه کند و با کارشناس سنجش در ارتباط باشد و علت رتبه خود را مشاهده کند.
وزیر بهداشت در مورد پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: دکتر رامین و بازرسی کل کشور در موضوع دستیاری دخیل بوده و به آن وارد شده اند و در حال بررسی های لازم هستند و به موقع هم نظر خود را اعلام می کنند ولی تاکنون که مشکلی را پیدا نکرده اند. اما باید خودشان به طور رسمی نظر خود را اعلام کنند.
وی در مورد اعلام متخلفان آزمون دستیاری 88 از سوی قوه قضائیه گفت: دادستان تهران از طرف قوه قضائیه مصاحبه هایی در مورد رسیدگی به تخلفات دستیاری داشته است. وی همچنین اعلام کرده است که پرونده ها بررسی شده و افرادی که درگیر هستند، کاملاً مشخص شده اند و به زودی اعلام می کنند.
وحیددستجردی افزود: آنچه من مطلع شدم این است که قوه قضائیه به جمع بندی نهایی رسیده است. البته هر موردی که بعداً مشخص شود که جزء متخلفین بوده اند از دستیاری حذف می شوند.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. در نهایت 2400 نفر در دوره دستیاری پذیرفته می شوند. 

==========================================

جزئیات کامل تغییرات دستیاری89؛ کارنامه داوطلبان دستیاری تغییر کرد
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات تغییرات آزمون دستیاری از سال جاری از تدوین آیین نامه اجرایی تحول در نظام پذیرش دستیار خبر داد و گفت: برای اولین بار کارنامه متفاوت برای هر رشته در اختیار داوطلبان آزمون دستیاری قرار می گیرد.
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بازنگری در نحوه پذیرش دستیار با عنوان "تحول در نظام پذیرش دستیار در دوره های تخصصی، فوق تخصصی، فلوشیپ" مبتنی بر نیازسنجی بوده و در سه نشست متوالی شورای آموزش پزشکی با کارشناسی زیاد مورد بررسی قرار گرفته است.
وی گفت: آیین نامه اجرایی این موضوع تنظیم شده است و بر اساس آن بخشی از تغییراتی که اعمال می شود از دوره سی و هشتم خواهد بود و برخی دیگر از تغییرات نیز از دوره سی و نهم به بعد اعمال خواهد شد.
تغییرات اعمال شده از دوره سی و هشتم در سال 89
محققی با اشاره به تغییراتی که از سال 89 در آزمون دستیاری اعمال می شود اظهار داشت: در این گروه از تغییرات، چهار تغییر عمده اعمال می شود که از مهمترین آنها می توان به تاثیر نمره پیش کارورزی اشاره کرد:
تاثیر 10 درصدی نمره پیش کارورزی در پذیرش دستیاری
وی اضافه کرد: استفاده از نمره پیش کارورزی دهک بندی شده افراد با 10 درصد تاثیر در محاسبه نمره کل یکی از این تغییرات است که برای نحوه اعمال آن تمام جوانب نیز کارشناسی شده است.
استفاده از نمره پیش کارورزی در اولین دوره اختیاری و ترجیحی است
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی به مهر گفت: پیشنهاد دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی این است که فرصت بیشتری به داوطلبان داده شود تا از این ظرفیت به نفع خودشان استفاده کنند و این موضوع در اولین دوره اختیاری و ترجیحی بوده و افرادی که وضعیت این نمره برای آنها مطلوب نیست در این دوره استثنائاً از روال سابق استفاده می کنند و آنهایی که نمرات خوبی دارند می توانند در این دوره از آن استفاده کنند.
محققی خاطرنشان کرد: استفاده از نمره کل دوره آموزش پزشکی بدون محاسبه نمره پیش کارورزی و نمره دوره کارورزی از دیگر موضوعاتی است که از سال جاری اعمال می شود.
وی با اشاره به علت انتخاب این نمره برای تاثیر در نحوه پذیرش دستیار یادآور شد: علت این است که برخی از کارورزان با مقررات جدید می توانند در آزمون شرکت کنند اما این در حالی است که هنوز بخشی از این افراد کار خود را به اتمام نرسانده اند. مقرر شد برای همه افراد نمرات پیش کارورزی و دوره کارورزی را حذف کنیم و بقیه معدل دوره را مورد محاسبه قرار دهیم که این معدل نیز 10 درصد تاثیر خواهد داشت.
تغییرات کارنامه داوطلبان دستیاری از سال 89
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییراتی که در کارنامه داوطلبان دستیاری از سال جاری اعمال می شود به مهر گفت: از سال 89 کارنامه حاوی نمره و رتبه متفاوت بر اساس ضرایب برای پذیرش در هر رشته تخصصی ارائه می شود. این موجب می شود که افراد به سمت رشته های مورد نظر خود درست هدایت شوند.
وی اضافه کرد: این ضرایب کارشناسی شده اند و به موقع به داوطلبان اطلاع رسانی می شود. به عنوان مثال فردی که می خواهد به رشته تخصصی جراحی برود سئوالات دروس جراحی ضرایب بیشتری خواهد داشت.
تعدیل شرکت شاغلین به تحصیل در آزمون دستیاری
محققی اظهار داشت: تعدیل میزان شرکت شاغلین به تحصیل در دوره کارورزی در آزمون نیز از دیگر تغییراتی است که از این دوره اعمال می شود. پدیده ای که موجب اعتراض در دوره سی و هفتم بود و از سویی باعث بالا رفتن سطح رقابت شده بود این بود که کارورزان نسبت به سایر داوطلبان آمادگی به مراتب بیشتری داشتند و از این رو تصمیم گرفته شد که شرکت این گروه تعدیل شود.
وی اضافه کرد: تعداد رشته هایی که هر فرد می تواند انتخاب کند نیز از این پس محدود می شود. اکنون داوطلبان امکان انتخاب 100 رشته محل را دارند که این امکان انتخاب زیاد باعث می شود که افراد در جاهای مورد نظر قبول نشوند. از همین رو میزان انتخاب محدود می شود.
مصاحبه ساختارمند دانشگاهها و سنجش رفتار حرفه و .... از سال 90 اعمال می شود
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به مواردی که از دوره سی و نهم به بعد در آزمون دستیاری اعمال می شود به مهر گفت: از جمله مواردی که از دوره 39 اعمال می شود می توان به مصاحبه ساختارمند دانشگاهها، آزمون توانمندی ها و مهارتهای دوره پزشکی، سنجش رفتار حرفه ای، استفاده از نمرات سنجش توانمندی های ارتباطی، استفاده از سوابق آموزشی داوطلبان، استفاده از سوابق پژوهشی داوطلبان در قالب آیین نامه های استعداد درخشان، تاثیر نمره دوره کارورزی و تاثیر مدت خدمات درمانی در بخش سلامت اشاره کرد.
وی اضافه کرد: همه این موارد با 20 درصد تاثیر در نظر گرفته می شود و موجب می شود که از اهمیت آزمون در طول زمان کاسته شود و با سایر طرق عینی و معتبر جایگزین شود.
شرط قطعی ورود به دستیاری شرکت در آزمون است
محققی اظهار داشت: یک موضوع در آیین نامه تصریح شده است که هیچ فردی بدون شرکت در آزمون متمرکز وارد دوره دستیاری نخواهد شد و شرط قطعی ورود به دستیاری شرکت در آزمون است.
 

=================================================

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo