هفته سی و یکم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس اول

شنبه 18 اردیبهشت 1389 ساعت 12:52 ب.ظ

 

 اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ===============================

  

هفته سی و یکم از مراحل آمادگی برای امتحان دستیاری - درس اول 

 

====================================

در پاسخ به انتقادها درخصوص افزایش ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح شد؛ 

معاون آموزش وزارت بهداشت: افزایش ظرفیت‌ها متدولوژی  دقیق علمی دارد 

افزایش ظرفیت‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی براساس متدولوژی  دقیق  علمی انجام شده و حاصل سال‌ها «نیازسنجی» در این خصوص است.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر محمدعلی محققی ضمن بیان این مطلب گفت: وزارت بهداشت در زمینه «نیازسنجی» برای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مطالعات متعددی انجام داده و حتی (۱) ..... .....

 

 ===============================================

رئیس دیوان عدالت اداری:
شکایتهای آزمون دستیاری در دیوان عدالت اداری بررسی می شود
حجت الاسلام محمدجواد منتظری با بیان اینکه بررسی شکایتهای آزمون دستیاری در این دیوان شروع شده گفت: تمام شکایاتی که آمده به یک شعبه ارجاع می دهیم و با رعایت همه جهات حقوقی و قانونی سعی می کنیم حقوق کسانی را که حقشان ضایع شده استیفا کنیم.(زهی خیال باطل!)
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجواد منتظری روز شنبه در حاشیه همایش اعضای هیئتهای رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت بهداشت در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه کدام دستگاه (۲)... ...

 (۲) یا وزارتخانه بیشترین تخلفات اداری را دارد، گفت: اجازه بدهید اسم نبرم ولی در وزارت بهداشت این تخلفات در رده های بالا نیست.
وی افزود: شکایات روی هم رفته خیلی خوشحال کننده نیست و رو به افزایش است اما شکایت از دستگاههای دولتی در سال گذشته نسبت به سال 87 افزایش زیادی داشته و بایستی  اقداماتی انجام داد که تخلفات و شکایات کمتر شود.
منتظری در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر میزان افزایش تخلفات و شکایات، گفت: در سال گذشته بالای 20 درصد بوده که البته سعی می کنیم روند رسیدگی خیلی به تاخیر نیافتد. اما وقتی افزایش شکایت داشته باشیم طبیعی است که روند رسیدگی طولانی خواهد شد چون به تناسب افزایش شکایت نمی توانیم شعبه یا قاضی را افزایش دهیم در نتیجه روند رسیدگی طولانی خواهد شد.
وی در ارتباط با زمان رسیدگی به تخلفات آزمون دستیاری افزود: با وزارت بهداشت هماهنگ کرده ایم که مستندات و مدارک را ببنیم و فکر می کنیم با دقت به این مسئله رسیدگی شود تا حق کسی ضایع نشود.
منتظری در خصوص زمان رسیدگی به تخلفات آزمون دستیاری گفت: رسیدگی به این موضوع یک فرایندی دارد که باید طی شود. شکایات وقتی به دست ما می رسد وظیفه داریم به وزارت بهداشت بفرستیم و آنها هم وظیفه دارند ظرف یک ماه پاسخ شکایت را برای ما بفرستند ولی به لحاظ اهمیت موضوع به شعبه مربوطه تاکید کرده ام در اولویت قرار دهند که خیلی معطل نشود. 

========================================= 


معاون آموزش وزارت بهداشت: افزایش ظرفیت‌ها متدولوژی دقیق علمی دارد

(۱) دو کتاب نیز دراین خصوص منتشر کرده است.

وی با اعلام اینکه افزایش ظرفیت‌ها به هیچ‌وجه جنبه‌سیاسی نداشته و یک تصمیم کاملاً فنی است، افزود: هم‌اکنون نیز در حال‌ انجام یک‌ مطالعه جامع درخصوص افزایش ظرفیت‌ها در وزارت بهداشت هستیم تا نیازها را برحسب تکالیف برنامه5ساله‌پنجم توسعه کشور تعیین نماییم.

وی در پاسخ به منتقدانی که نبود زیرساخت‌های لازم برای افزایش ظرفیت‌ها را دلیل اصلی انتقاد خود مطرح می‌کنند اظهار داشت: زیرساخت‌های افزایش ظرفیت در رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی به طور کامل موجود است و حتی بسیار بیشتر از ظرفیتی که هم‌اکنون پذیرش می‌کنیم قدرت آموزش داریم.

بیکاری مانع توسعه ظرفیت‌ها نیست

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه برخی بیکار بودن پزشکان عمومی فارغ‌التحصیل را مانع توسعه ظرفیت‌ها اعلام می‌کنند گفت: ما در کشور هم معضل بیکاری داریم هم مشکل کمبود پزشک. بسیاری از مناطق محروم فاقد نیروی انسانی لازم هستند که باید این وضعیت را با همین نیروهای فارغ‌التحصیل ترمیم کرد.

وی افزود: مؤلفه‌های ناظر بر بحث نیروی انسانی متعدد بوده و مقولاتی نظیر بیکاری و کارآفرینی هریک مستقلاً و در جای خود باید مورد بررسی قرار گیرند زیرا هرکدام علم، ملاک و منطق مخصوص به خود را دارد و باید از مغالطه در بحث پرهیز کرد.

توسعه ظرفیت‌ها برحسب نیاز

دکتر محققی روند افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی را طی سالیان گذشته چنین توصیف کرد: در دوره‌هایی افزایش ظرفیت‌ها شدید بوده که بعد از آن به تعادل لازم رسیدیم و هم‌اکنون زمانی است که باید به صورت منطقی و برحسب نیاز افزایش ظرفیت داشته باشیم.

وی در خاتمه سخنانش در پاسخ به اظهارات یکی از اعضاء کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در همین زمینه گفت: ما ضمن احترام به نظرات این دوستان باید اعلام کنیم که برخی افزایش ظرفیتها اتفاقاً با درخواست نمایندگان محترم مجلس و براساس نیازسنجی علمی در وزارتخانه صورت گرفته است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo