حضور وزیربهداشت و مجریان آزمون دستیاری در کمیسیون بهداشت

دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 ساعت 01:38 ب.ظ

اوست عادل 
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ==========================================   

 

 توجه! 

برنامه " نگاه روز" ششم اردیبهشت ماه ساعت 15:30 به مدت یک ساعت روی آنتن رادیو ایران می‌رود. این برنامه با حضور کارشناسان، آزمون دستیاری پزشکی را بررسی می‌کند. 

 

============================ 

 

رییس کمیسیون بهداشت با ارسال نامه‌ای خواستار شد:
حضور وزیربهداشت و مجریان آزمون دستیاری در کمیسیون بهداشت
تمدید یک هفته‌ای مهلت انتخاب رشته آزمون
  

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای ضمن دعوت از وزیر بهداشت و برگزارکنندگان آزمون دستیاری برای حضور در کمیسیون و ارائه گزارش آزمون، خواستار تمدید یک هفته‌ای فرصت انتخاب رشته آزمون دستیاری شد.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید شهاب الدین صدر در این نامه با اشاره به اعتراضات جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری به نتایج آزمون و نگرانی‌های جامعه پزشکی، از وزیر بهداشت و مسئولین برگزاری آزمون جهت شرکت در جلسه کمیسیون در هفته آینده و ارائه گزارش و مستندات لازم دعوت کرد.
در ادامه نامه آمده است: «مقتضی است کمیته‌ای از اساتید و کارشناسان امین جهت رسیدگی دقیق به اعتراضات تعیین و فرصت انتخاب رشته حداقل به مدت یک هفته دیگر تمدید شود.»
  

 ==============================================  

 نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس
درصد بالایی از داوطلبان آزمون دستیاری جدید شاکی هستند

 ۰۰۰۰۰۰۰

===============================================

صدر به مهر خبر داد:
راهکارهای بررسی اعتراضات کنکوردستیاری؛ وزیربهداشت به مجلس می‌رود  

............. 

 ============================================

طی نامه ای به وزیر بهداشت : 

یک مرکز در نهاد ریاست جمهوری خواستار بررسی اعتراضات دستیاری شد
قائم مقام مرکز و دبیر رسیدگی به تجمعات مردمی نهاد ریاست جمهوری طی نامه ای به وزیر بهداشت خواستار بررسی ویژه نتایج آزمون دستیاری شد.
به گزارش خبرنگار مهر،‌ ماشاء الله صفار قائم مقام مرکز و دبیر رسیدگی به تجمعات مردمی نهاد ریاست جمهوری پیرو اعتراض تعدادی از داوطلبان دوره سی و هفتم آزمون دستیاری در مقابل نهاد ریاست جمهوری نامه ای تحت عنوان رسیدگی به شکایت جمعی از شرکت کنندگان در آزمون دستیاری به مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت ارائه کرد.
در این نامه از وزیر بهداشت خواسته شده است به طور ویژه نتایج آزمون دستیاری را مورد بررسی قرار داده و نتیجه اقدامات را به استحضار مرکز رسیدگی به شکایات مردمی ریاست جمهوری و داوطلبان ارائه کند.
معترضان آزمون دستیاری امروز دوشنبه با حضور در مقابل نهاد ریاست جمهوری ضمن ارائه یک نامه خطاب به دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری (متن نامه در ادامه امده است) خواستار بررسی اعتراضات خود شده بودند.

============================================= 

متن نامه معترضان دستیاری به رئیس جمهور؛ سه خواسته داوطلبان معترض
جمعی از داوطلبان معترض دستیاری دوره سی و هفتم در نامه ای به دکتر احمدی نژاد رئیس جمهوری خواستار روشن شدن وضعیت آزمون دستیاری و توقف فرآیند انتخاب رشته تا زمان رسیدگی به اعتراضات شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، در این نامه آمده است: ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛ جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد. با سلام و احترام، ما جمعی از پزشکان عمومی و کارورزان پزشکی به نمایندگی از همه شرکت کنندگان در آزمون دستیاری پزشکی دوره سی و هفتم نسبت به نتایج اعلام شده از سوی سازمان سنجش پزشکی که تفاوت فاحش نسبت به دوره های قبل دارد، با دلایل زیر اعتراض خود را به نتایج آزمون دستیاری اعلام می داریم و از شما خواهشمندیم برای احقاق حقوق جامعه پزشکی مساعدت لازم را مبذول فرمایید اما قبل از ارائه دلایل لازم است مقدمه ای به سمع و نظرتان برسانیم.

این پزشکان در ادامه این نامه تاکید کردند: پزشکان عمومی در سرتاسر کشور متاسفانه علیرغم زحمات فراوان و سنگین، کشیک های شبانه روزی با حق الزحمه های ناچیز با مشکلات فراوانی روبرو هستند. چه بسیار پزشکانی که رو به مشاغل دیگر آوردند. چه بسیار پزشکانی که روزها و شبها (۲) ... .... .... ....

 (۲) دور از خانواده مشغول خدمت در نقاط محروم کشور هستند تا هم متولی سلامت در آن نقاط باشند و هم وضعیت معیشتی خانواده خود را سامان دهند. در این شرایط تنها مفر ما حرکت به سوی تخصص است و لذا سالانه هزاران پزشک عمومی با حبس کردن خود در کتابخانه ها و گذشتن از همه راحتی ها و حتی با خانواده بودنها زندگی خود را بین درس خواندن در کتابخانه و کشیک در بیمارستان، گاهی برای سالها می گذرانیم تا شاید راهی به تخصص بیابیم. از طرف دیگر قبول شدگان در این آزمون در کمتر از یکسال بعد عهده دار اداره اورژانس های پزشکی در سراسر کشور می باشند که خود نشان دهنده اهمیت سلامت این آزمون در آینده سلامت همه مردم ایران است. به همین علت ها آزمون دستیار تخصصی پزشکی با بقیه آزمونهای سالانه کشور متفاوت است. در این راستا خواهشمندیم جنابعالی به عنوان استاد دانشگاه، عضو هیئت علمی، رئیس جمهور و متولی اول سلامت جامعه علیرغم همه مشغله هایی که می دانیم و درک می کنیم پیگیری این اعتراض را شخصا به عهده بگیرید و اطمینان و دلگرمی ما باشید.
این داوطلبان با اشاره به ابطال آزمون دستیاری و اعلام نتایج مورد اعتراض آنها خاطرنشان کردند: "سال گذشته آزمون دستیاری در دو مرحله انجام گرفت که امتحان اول به دلیل فروش سئوالات توسط وزیر محترم بهداشت به درستی ابطال شد. آزمون دوم به فاصله دو هفته از آزمون اول انجام گرفت و نتایج آن به فاصله 47 روز اعلام شد که موجب بهت همگان شد و شبهاتی در مورد هر دو آزمون بوجود آمد". 

 این داوطلبان با اشاره به شبهات موجود در این نامه یادآور شدند:

1- معرفی نکردن متخلفان و محروم نکردن عوامل فروش سئوالات امتحان دستیاری 29 بهمن علیرغم وعده های وزیر محترم بهداشت
2- همه ساله حدود 10-7 روز بعد از برگزاری امتحان دستیاری نتایج اولیه اعلام می شد که در صفحه 19 بند 4.1 قسمت الف دفترچه ثبت نام نیز این موضوع قید شده است ولی متاسفانه اعلام نتایج آزمون امسال 47 روز طول کشید! این همه فاصله برای چه بود. چه پروسه ای در حال انجام بود؟ مگر پاسخنامه ها کامپیوتری تصحیح نمی شدند؟
نتایج اولیه آزمون کنکور سراسری با یک میلیون و ششصد هزار نفر متقاضی در 4 گروه آزمایشی و با ضرایب مختلف دروس و تنوع رشته و سهمیه در کمتر از یک ماه اعلام می شود ولی نتایج 16 هزار نفر داوطلب آزمون دستیاری 88 بیش از یک ماه و نیم طول کشیده است؟ همچنین طرح، تکثیر و برگزاری آزمون 200 سئوالی مجدد دستیاری 9 روز طول کشید در حالی که اعلام کلید نهایی آزمون دستیاری 12 روز طول کشید!
3- نتایج امتحان امسال به طور تعجب برانگیزی با نتایج سال های گذشته تفاوت داشته است. به طوری که در آزمون دستیاری سال قبل نمره 429 رتبه 181 داشته است ولی نمره 429 آزمون امسال رتبه 665 دارد و یا نمره 400 در آزمون دستیاری سال گذشته رتبه 505 داشته در حالی که در آزمون دستیاری امسال نمره 400 رتبه 1620 دارد که این تفاوت فاحش در همه نمره ها و رتبه ها وجود دارد که برای اطلاع بیشتر، نمرات و رتبه های آزمون های سالهای پیش به پیوست است.
4- دکتر محققی در مصاحبه تلویزیونی مورخ 88.12.13 اعلام کردند که سطح سئوالات نسبت به سالهای گذشته علمی تر و سخت تر بوده است. حال این سئوال مطرح می شود که چگونه سطح علمی پزشکان یکباره چهار برابر افزایش پیدا کرده است؟! این همه نخبه از کجا آمدند؟ نفرات اول تا دهم کشوری آزمون های پره انترنی در این امتحان رتبه های برتری را کسب کرده اند؟؟ اگر اینها نخبه هستند، پس چه کسانی نخبه های جدید ناشناخته هستند؟ چرا نفرات اول دانشگاههای علوم پزشکی کشور نتوانستند در این امتحان رتبه های برتر را کسب کنند در صورتی که همه ساله رتبه های برتر از آن آنان بوده است؟ امسال چه شده است؟ آیا این مسئله شک برانگیز نمی باشد؟
5- دکتر محققی در نشست اعتراضی پزشکان مورخ 89.2.1 در سالن آمفی تئاتر وزارت بهداشت اعلام کردند که بالا بودن سطح نمره ها به علت آسان بودن سئوالات امتحان بوده است که این حرف با گفته های ایشان در مصاحبه 88.12.13 متناض است. همچنین اگر سطح سئوالات آسانتر بوده چرا نمرات اول امسال با نفرات اول سال گذشته تفاوتی نداشته است؟
6- ایشان همچنین اعلام کردند که علت افزایش رتبه ها اجازه حضور متاهلان و کارورزان استعدادهای درخشان در امتحان دستیاری بوده است که این مسئله حدود چهار سال است که اجرا می شود. چگونه به یک باره کارورزان متحول شده اند؟ همچنین نمره پایه امتحان پیش کارورزی که در اسفند 88 برگزار شده 80 بوده است. مگر یک قشر خاصی از پزشکان متحول شده بودند که سطح نمره امتحان پیش کارورزی کاهش یافته و سطح نمره امتحان دستیاری افزایش 4-5 برابر داشته است؟
7- حتی با این فرض که سطح علمی دانشجویان افزایش داشته است امتحانات سی و شش دوره قبل منحنی توزیع نرمال داشته ولی این امتحان چنین توزیع نرمالی نداشت به طوری که حدود 1700 نفر نمره بالای 400 وجود دارند؟ که این آمار در تاریخ امتحان دستیاری بی سابقه بوده است. موارد مشابه در این مورد زیاد می باشند که با لطف اساتید آمار دانشگاه تهران قرار شده است که این اساتید نظر کارشناسی خود را در تاریخ شبنه  89.2.4 اعلام کنند. طبق نتایج بدست آمده از تحلیل های اولیه آماری انحراف برخی شاخص ها در نمودار این آزمون با آزمونهای قبل مشهود و معنادار است که نیازمند توضیح منطقی است. لذا خواهشمند است در صورت تایید این انحرافات توضیح لازم را از مسئولین طلب کنید تا شاید با توضیح منطقی خود بزرگترین شبهه موجود را شفاف کنند.
ما پزشکان این مملکت که قسم خوردیم از هیچ کوششی برای سلامتی مردم فروگذار نباشیم می خواهیم از حق این مردم و از حق خودمان دفاع کنیم. حفظ جان مردم مهمترین وظیفه ماست و ما برای حفظ شرف و وجدان پزشکی از این مهم دفاع خواهیم کرد. با توجه به اینکه با تجمع در وزارتخانه در تاریخ 89.2.1 و پاسخ آقای دکتر محققی به نتیجه ای دست نیافتیم روز شنبه 89.2.4 در مقابل درب اصلی مجلس شورای اسلامی گرد هم جمع شدیم تا اعتراض خود را ابزار کنیم. همچنین باز به وزارت بهداشت مراجعه شد که موفق نشدیم با معاونین یا وزیر محترم دیدار کنیم.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: لازم به ذکر است که تنها علت اصلی بوجود آمدن این تجمعات استرس و فشار روحی و نگرانی است که به دلایلی که در ابتدا اشاره شد خانواده های داوطلبین را احاطه کرده است می باشد.

این داوطلبان تقاضاهای خود را از رئیس جمهور در سه بند ارائه کردند:
1: تا روشن شدن و شفاف شدن این مسئله انتخاب رشته تخصص را به تعویق بیاندازید زیرا انجام سریع این مرحله موجب تحمل استرس بیشتر برای داوطلبین می شود.
2 : رزومه 1620 نفر اول که نمره بالای 400 آورده اند را بررسی کنند. به دست آوردن نمره بالای 400 در امتحان دستیاری کار آسانی نیست. ما 8 سال با کتاب زندگی کرده ایم و باید رتبه های برتر سابقه درخشانی در پزشکی داشته باشند.

3 : ما خواهشمندیم این رتبه های برتر را با رتبه های سال های پیش  و نمودار آماری این آزمون را با آزمون قبل مقایسه کنید و ببینید آیا این نسبت افزایش رشد نمره ها رعایت شده است؟ این جهش عظیم با هیچ سیستم منطقی، قابل توجیه نیست. خواهشمندیم این مسئله را به صورت علمی و آماری بررسی کنید و توجیهی علمی و با زبان آمار برای این مورد بیابید.
همچنین هر ساله در برگزاری آزمون دستیاری که سنجش پزشکی برگزار می کند زمزمه هایی از تقلب بوده است و مسئولان سنجش پزشکی در برگزاری این امتحان رعایت امانت ننموده اند. اما در امتحاناتی که سازمان سنجش برگزار می کند نه در کنکور و نه در آزمون فوق لیسانس و سایر آزمون ها هیچ موقع بحث تقلب و فروش سئوالات مطرح نبوده است و این نشان از امانتداری مسئولان آن سازمان است. خواهشمندیم برگزاری امتحان را به سازمانی که قابل اعتماد برای مسئولین، پزشکان و مردم است واگذار کنید.
با این امید که امسال، پرونده شبهه در آزمون دستیاری برای همیشه بسته شود و پزشکان ما بتوانند با فراغ خیال به وظیفه شریف خویش بپردازند.
به گزارش مهر، جمعی از داوطلبان معترض دستیاری امروز دوشنبه با حضور در مقابل ریاست جمهوری این خواسته ها را ارائه کردند.

========================================= 

متخلفان آزمون دستیاری برای همیشه از پزشکی محروم شوند
فرهنگستان‌ها باید مستقل باشند
هدفمند کردن یارانه‌ها، پدیده زیرمیزی را افزایش می‌دهد  

رییس جامعه جراحان با تقبیح خرید و فروش سوالات آزمون دستیاری، گفت: تمام کسانی که سوالات را خریده‌اند باید مادام‌العمر از پزشکی محروم شوند.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، دکتر ایرج فاضل در نشست خبری برگزاری سی و چهارمین کنگره سالانه جامعه جراحان، با اشاره به لو رفتن سوالات آزمون دستیاری گفت: این اتفاق ساده‌ای نیست و سقوط بسیار نگران کننده ارزش‌های اخلاقی است. فروشنده و خریدار این سوالات بی‌آبرو هستند. این امر یک فاجعه ملی است. جامعه جراحان توصیه می‌کند تمام کسانی که سوالات را خریده‌اند، مادام العمر از پزشکی محروم شوند. چهار سال گذشته نیز این داستان تکرار شد و افراد به ظاهر پزشک، سوالات را خریدند. این امر باید محکوم شود؛ چرا که پزشکانی که امروز سوالات را می‌خرند در آینده متخصص دزد می‌شوند. نباید از کنار آن به سادگی گذشت.
 =======================================

رئیس سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما از وزیر بهداشت دعوت کرده ایم که در جلسه هفته آینده کمیسیون بهداشت مجلس حضور یابد تا به اعتراضات کنکور دستیاری رسیدگی شود و تا آن زمان نیز کمیته ای برای پیگیری تشکیل شود.
دکتر سیدشهاب الدین صدر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تشکیل کمیته پیگیری یادآور شد: باید کمیته ای از متخصصان آمار و اساتید تشکیل شود تا بتوانند در مورد شبهات بوجود آمده نظر خود را اعلام کنند.
وی در مورد تغییر سازو کار آزمون دستیاری نیز گفت: به هر حال اعتماد به ساز و کار آزمون خدشه دار شده است و ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بحث های زیادی داشتیم که ساز و کار آزمون دستیاری باید تغییر کند تا سرنوشت پزشکان به یک امتحان وابسته نشود.
صدر اضافه کرد: در واقع با ارزیابی طول دوره تحصیلی و اختصاص درصد کمی از نمره به آزمون دستیاری سرنوشت افراد را تحت تاثیر قرار ندهد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید اعتماد سازی صورت گیرد و نمایندگانی برای پیگیری موضوع معرفی شوند تا حقی از داوطلبان معترض ضایع نشود.
وی با اشاره به دیدار با داوطلبان معترض دستیاری در سایر استانهای کشور گفت: جمعیت زیادی در اصفهان نیز در برابر نظام پزشکی استان اصفهان تجمع کرده بودند که این افراد نیز خواستار رسیدگی به اعتراضات رتبه های اعلام شده در آزمون دستیاری بودند.

صدر گفت: داوطلبان زیادی هم در برابر مجلس شورای اسلامی روز شنبه تجمع کردند و همچنین عده ای از داوطلبان و همچنین نمایندگان آنها با من دیدار داشتند و خواسته های خود را عنوان کردند و مقرر شد کمیته ای برای پیگیری این موضوع از سوی این افراد تشکیل شود.
وی با اشاره به تنظیم نامه ای در مورد اعتراضات داوطلبان دستیاری از سوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: در این نامه آمده است پیرو اعتراضات گسترده شرکت کنندگان در آزمون دستیاری پس از اعلام نمره و رتبه داوطلبان در روزهای اخیر و نگرانی های همکاران پزشک و خانواده های آنان در سراسر کشور از وزیر بهداشت و مسئولان برگزاری آزمون جهت شرکت در جلسه کمیسیون در هفته آینده و ارائه گزارش و مستندات لازم دعوت به عمل آمده است.
رئیس سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: همچنین از وزیر بهداشت درخواست شده است که کمیته ای از اساتید و کارشناسان امین جهت رسیدگی دقیق به اعتراضات تعیین و فرصت انتخاب رشته حداقل به مدت یک هفته دیگر تمدید شود.
وی یادآور شد: خواسته اصلی تمدید و یا تعویق زمان انتخاب رشته است تا این افراد بتوانند به حق قانونی خود برسند.
صدر با اشاره به بخش دیگری از اعتراضات داوطلبان دستیاری در مورد سئوالات و معرفی متخلفان به مهر گفت: رسیدگی به سئوالات اشتباه با حضور کارشناسان و معرفی متخلفانی که دستگیر شده و اعتراف کرده اند و جرمشان ثابت شده اند مجازات آنها مشخص شود و شبکه این کار معرفی شود.
وی اضافه کرد: درخواست دیگر این افراد این است که دو هزار نفر اول که در آزمون رتبه های بالا را کسب کرده اند، اسامی و مشخصات آنها منتشر شود. 

=======================================

 معترضان آزمون دستیاری با رئیس سازمان نظام پزشکی دیدار کردند
داوطلبان معترض آزمون دستیاری دوره سی و هفتم عصر امروز یکشنبه در دیدار با دکتر سیدشهاب الدین صدر رئیس سازمان نظام پزشکی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعتراض خود را نسبت به نمره ها و رتبه ها اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، معترضان در این دیدار روند غیرعادی رتبه های آزمون دستیاری نسبت به دوره های گذشته، دیر اعلام شدن نتایج اولیه و شبهاتی از این دست را به عنوان دلایل اعتراض خود اعلام کردند.
داوطلبان معترض آزمون دستیاری خواستار توقف فرآیند انتخاب رشته تا مشخص شدن نتیجه اعتراضات و انتشار اسامی نفراتی که رتبه های بالا را کسب کرده اند، هستند.
این داوطلبان معترض همچنین در نامه ای به ریاست جمهوری، خواستار رسیدگی فوری به اعتراضات پزشکان شرکت کننده در آزمون شده اند.  

===================================  

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس
درصد بالایی از داوطلبان آزمون دستیاری جدید شاکی هستند
 ۰۰۰۰۰۰۰

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت:‌ درصد بالایی از داوطلبان آزمون دستیاری مجدد از سراسر کشور، نسبت به نتایج این آزمون شاکی هستند و به نظر می‌رسد به مرحله‌ای می‌رسیم که باید یک تجدید نظر جدی در روند برگزاری آزمون‌های تخصصی پزشکی انجام دهیم. (ما بدنبال سوال فروشان و سوال خران هستیم ایشان بدنبال تغییر روند!)حسینعلی شهریاری افزود: بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری مجدد که هفته گذشته انجام شده با سیل اعتراضات و شکایات داوطلبان این آزمون از سراسر کشور مواجه شدیم، اعتراضات گسترده است و تعداد شکایت‌ها هم به صورت تلفنی و هم حضوری بسیار زیاد است.
وی افزود: با توجه به ابطال آزمون دستیاری 29 بهمن سال گذشته به علت لو رفتن سؤالات و اعتراضات گسترده نسبت به آزمون مجدد که 13 اسفند برگزار شد، به نظر م‌ رسد در برگزاری این امتحانات به مشکلات جدی برخورد کرده‌ایم و باید یک راه حل اساسی برای آن پیدا کنیم.
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در ابتدا با توجه به تأکید وزارت بهداشت بر امنیت و سلامت آزمون دستیاری مجدد اعتراضات خیلی جدی گرفته نمی‌شد اما اکنون که با انبوه اعتراضات مواجه هستیم، لزوم بررسی جدید اعتراضات مشخص است و به همین علت هفته ‌آینده و بعد از یک هفته اقامت نمایندگان در حوزه انتخابی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یک جلسه ویژه برای بررسی این اعتراضات برگزار می‌کند.
وی افزود: هنوز نمی‌توان درباره صحت یا به حق بودن معترضان آزمون دستیاری قضاوت کرد و باید موضوع بررسی کارشناسی شود.
علیرضا مرندی، عضو دیگر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در این باره به خبرنگار فارس گفت: هنوز جزئیات مربوط به اعتراضات معترضان به آزمون دستیاری مشخص نیست، برخی از داوطلبان درباره صحت سؤالات اعتراض داشتند که بنده این مسئله را با برخی فوق متخصصان مطرح کردم ولی آنان اشکال داشتن سؤالات را تأیید نکردند.
آزمون دستیاری امسال یکبار در 29 بهمن 88 برگزار شد اما به علت لو رفتن سؤالات با دستور وزیر بهداشت باطل شد، بعد از آن آزمون مجدد دستیاری 13 اسفند با حضور حدود 15 هزار پزشک عمومی برگزار شد که اعلام نتایج اولیه آن در هفته گذشته این بار هم با اعتراض داوطلبان این آزمون مواجه شد.
داوطلبان معترض معتقدند: نمرات این آزمون نسبت به دوره‌های گذشته بسیار بالارفته است به طوری که افراد با نمره بالای 400 از 600 که هر سال رتبه زیر 200 را اخذ می‌کردند این بار دارای رتبه‌های بالای 1300 هستند و این مسئله شائبه برانگیز است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo