وعده پزشکان عدالتخواه مقابل مجلس شورای اسلامی ساعت ۹ صبح

پنج‌شنبه 2 اردیبهشت 1389 ساعت 10:33 ب.ظ

 

اوست عادل 

خداوند یار و یاور کسانی است که از ته دل و برای رضای او بدنبال احقاق حق هستند نه از روی خود خواهی؛ پس دل خود را صیقل دهیم و با یاد او  برای احقاق حق در روز شنبه ساعت 9 صبح در جلو مجلس شورای اسلامی (بهارستان) جمع خواهیم شد تا اعتراض خود را به مافیای فروش سوالات تحت حمایت بعضی مسئولین خائن به خون شهدای عزیز را نشان دهیم.
لعنت خداوند و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ========================================== 

 

 تماسهای داوطبان معترض با مهر
شبهه در رتبه‌های آزمون دستیاری؛ پاسخ 30 سئوال متوالی مثل سیخ کباب بود!
خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: "داوطلب نباید تاوان مخدوش بودن امنیت آزمون را بپردازد و آزمون غیراستاندارد نتیجه ای جز نمره ها و رتبه های عجیب و غیرواقعی درپی ندارد" این جملات تنها گوشه ای از صدها گفته داوطلبان معترض دستیاری است که با "مهر" تماس گرفته اند.
به گزارش خبرنگار مهر، تنها چند ساعت پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری داوطلبان معترض به نتیجه آزمون دستیاری به طور مرتب با سرویس حوزه و دانشگاه خبرگزاری مهر تماس (۱) .... ........ ......

============================================== 

نحوه انتخاب رشته کنکوردستیاری
جزئیات انتخاب رشته دستیاری اعلام شد; آغاز انتخاب رشته از فردا
کارنامه اینترنتی داوطلبان دوره سی و هفتم که موفق به کسب نمره حداقل 150 از 600 شده اند، منتشر شده است و داوطلبان می توانند با استفاده از جدول ظرفیت پذیرش و توجه به سهمیه های اعلام شده، 100 رشته - محل را انتخاب کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت (۲)....
    

======================================== 

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع معترضان آزمون دستیاری؛
داوطلبان: متخلفان آزمون دستیاری معرفی شوند
محققی: انتشار اسامی رتبه‌های برتر مشکلی ندارد
معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به اعتراض داوطلبان سی‌و هفتمین دوره آزمون دستیاری نسبت به نتایج اولیه آزمون و در پی خواسته داوطلبان مبنی بر انتشار اسامی رتبه‌های بالا، گفت: بنده معتقدم که در اعلام اطلاعات آنها مشکلی وجود ندارد؛ اما در صورتی که پس از بررسی‌ها به این نتیجه برسیم که می‌توان این کار را کرد و اخلاقا !!!! هم درست باشد، اسامی را منتشر می‌کنیم.(در این کشور همیشه باید آبروی خلافکارها و دزدها را حفظ کرد چون با عالیمقامان نسبت دارند)
به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی ......... ......... ....

 خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با استقرار داوطلبان معترض روز چارشنبه آزمون دستیاری در سالن اجتماعات وزارت بهداشت، معاون آموزشی برای پاسخگویی به سوالات در میان آنها حاضر شد.
بر این اساس دکتر محمد علی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع داوطلبان معترض در پی ادعای برخی از داوطلبان مبنی بر تقلب در آزمون مجدد دستیاری، گفت: بدون دلیل نمی‌توان ادعای تقلب را مطرح کرد(یک ماه تمام شبانه روز تلاش کردیم تا مدرکی  باقی نگذاریم!) و فضای بحث امروز در زمینه تفاوت میان نمرات و رتبه‌های داوطلبان نسبت به دوره گذشته است که البته این موضوع موجب اعتراض داوطلبان در دوره گذشته هم بوده است.
وی افزود: این موضوع طبیعی است که سطح نمرات دوره سی و ششم نسبت به دوره سی و پنجم بالاتر و همچنین متقابلا سطح نمرات دوره سی و هفتم نسبت به دوره سی و ششم نیز بالاتر باشد؛ چرا که یکی از دلایل آن ترکیب شرکت کنندگان در این دوره از آزمون بوده و طیف وسیعی از کارورزان استفاده از امتیاز متاهلین و استعداد درخشان شرکت داشته‌اند.
محققی با تاکید بر اینکه آزمون مجدد با حفظ استانداردها و امنیت بیشتر و با انطباق سوالات با رفرانس‌ها برگزار شده است، خطاب به معترضان، گفت: سیستم نمره گذاری و رتبه‌بندی توضیحاتی دارد که به بسیاری از ابهامات شما پاسخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه اصل پاسخ نامه داوطلبان وجود دارد، خاطر نشان کرد: مشاهده پاسخ نامه‌ها به هر ابهامی پاسخ می‌دهد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، افزود: این مسئله درست است که سطح نمرات این دوره نسبت به دوره قبل بالاتر است اما دلیلی هم ندارد که سطح نمرات این دوره مطابق با دوره قبل باشد.
وی با تاکید بر اینکه بر خلاف ادعای داوطلبان، آزمون اشکالات علمی ندارد، به ادعای داوطلبان در زمینه اعلام نمرات و رتبه‌های متفاوت اشاره کرد و گفت: فرض کنید از بالاترین نمره‌ای که کسب شده تا نمره 497 جمعا 5 نفر در این محدوده قرار گرفتند و هیچ کدام هم تکراری نبوده است، کجای این موضوع دارای اشکال است.
محققی با تاکید بر اینکه سطح رقابت در این دوره فشرده تر بوده است، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم کسانی که در رنج نمره 401 تا 600 قرار می‌گیرند، شانس قبولیشان در رشته‌های مورد نظر وجود دارد.
وی با بیان اینکه مبنای انتخاب سوالات، رفرانس‌های اساتید و گروه‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی است، تاکید کرد: هر زمانی که این آزمون برگزار شده است به طرق مختلف اعتراضاتی در پی داشته است و اعتراض شما نیز طبیعی است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به داوطلبان مبنی بر اعلام اسامی متخلفان آزمون دستیاری، گفت: متخلفان آزمون 82 دستیاری شناسایی و وزارت خانه نیز همه آنها را از تحصیل محروم کرد و از آنجایی که وزارت خانه اعتقاد دارد که افراد متخلف صلاحیت طبیب بودن هم ندارند، بنابراین از این موضوع غافل نیستیم و تخلف افراد با گذر زمان فراموش نمی‌شود و متخلف هیچ زمانی در امان نیست؛(وعده سر خرمن!) ولی قبل از اینکه جرم کسی به اثبات نرسد اسامی اعلام نمی‌شود.(جرم هایی که هیچ وقت اثبات نمی شوند چون تحت حمایت کامل عالیمقامان حکومت هستند )
وی با تاکید بر اینکه متخلفان را شناسایی و با آنها برخورد خواهیم کرد، به خواسته داوطلبان مبنی بر انتشار اسامی و مشخصات نفرات برتر و رتبه‌های بالا اشاره کرد و افزود: بنده معتقدم که در اعلام اطلاعات آنها مشکلی وجود ندارد؛ اما در صورتی که پس از بررسی‌ها به این نتیجه برسیم که می‌توان این کار را کرد و اخلاقا هم درست باشد، اسامی را منتشر می‌کنیم تا این موضوع به شفاف سازی ابهامات شما کمک کند.
به گزارش ایسنا، در این نشست یکی از داوطلبان معترض با انتقاد نسبت به اینکه نمره‌های اعلام شده متناسب با رتبه‌های دوره‌های قبل نبوده و اختلاف فاحشی میان نمره و رتبه این دوره با دوره قبل وجود دارد، اظهارکرد: سالها عنوان می‌کردیم که در آزمون دستیاری تقلب می‌شود؛ اما کسی پاسخگو نبود، تا اینکه امسال خود وزیر این موضوع را اعلام کردند.
وی افزود: ما برای پذیرش در این آزمون زجر کشیدیم و معتقدیم که رتبه‌های این دوره نیز دستکاری شده است، چرا که به عنوان مثال میان رتبه نمره‌های 401 تا 390 تفاوت فاحشی وجود دارد و می‌خواهیم که نهاد پاسخگویی، با استدلال به سوالات ما پاسخ دهد.
داوطلب دیگری در پی اظهارات مسئولین مبنی بر افزایش رقابت میان داوطلبان آزمون دستیاری، گفت: جای این سوال وجود دارد که این جهش علمی یک شبه چگونه ایجاد شده و این همه نخبه از کجا پیدا شده‌اند که هزار و 600 نفر نمره بالای 400 را کسب کنند.
داوطلب دیگری هم با انتقاد از فاصله محدود میان ابطال و برگزاری آزمون مجدد، اظهار کرد: این آزمون در حالی ابطال و برگزار شد که قبولی در این آزمون برای داوطلبان هزینه‌های گزافی به دنبال دارد و برکسی پوشیده نیست که ما یک سال و حتی برخی از افراد مدت زمان بیشتری، کل برنامه‌های زندگی و درآمدزایی خود را تعطیل و بر روی پذیرش در این آزمون تمرکز کرده‌ایم.
داوطلب دیگری که مشمول سهمیه شاهد بود خطاب به معاون آموزشی، اظهارکرد: سال گذشته نمره 300 با تخصیص سهمیه رتبه 50 را کسب کرده‌ام؛ اما امسال بنده با نمره 302 با سهمیه رتبه 302 را کسب کرده‌ام، کجای این رتبه و نمره تناسب وجود دارد که مدعی هستید که هیچگونه اشکالی در نتایج وجود ندارد.
این دسته از داوطلبان به عدم تضمین امنیت آزمون دستیاری انتقاد و خواستار معرفی متخلفان آزمون دستیاری و انتشار نمرات و رتبه‌های نفرات اول بوده‌اند تا این فرایند به شفاف سازی کمک کند.  

=================================== 

(۲) بهداشت، تخصیص کارنامه و فرم انتخاب رشته - محل و نیز تکمیل آن به منزله مجوز جهت پذیرش شناخته نمی شود و در صورتی که در هر مرحله اعم از قبل یا بعد از پذیرش مشخص شود که متقاضی واجد شرایط استفاده از سهمیه یا سایر امتیازات مورد تقاضا نباشد طبق مقررات عمل خواهد شد.
فرم انتخاب رشته - محل های تحصیلی به همراه به هر یک از داوطلبان پذیرش، یک فرم انتخاب رشته - محل اینترنتی تعلق می گیرد که داوطلبان می توانند بر اساس ضوابط و همچنین با توجه به راهنمای آزمون حداکثر 100 رشته - محل مجاز را انتخاب کنند.
وزارت بهداشت در این اطلاعیه تصریح کرده است سهمیه مناطق محروم محدود به 9 رشته تخصصی است و افراد متقاضی محدودیت انتخاب رشته نداشته اما در زمان احتساب رشته مورد نظر در این محدوده این 9 رشته حدنصاب پذیرش در مناطق محروم درنظر گرفته می شود.
متقاضیان سهمیه زنان نیز تنها در رشته - محل هایی که دارای ظرفیت پذیرش مطابق جدول اعلام شده است، مشمول مقررات پذیرش با استفاده از این سهمیه شناخته می شوند. حداقل 25 درصد ظرفیت هر رشته - محل متعلق به خانم های متقاضی سهمیه زنان بود و تا سقف حداکثر 50 درصد ظرفیت رقابت به متقاضیان خانم اعم از سهمیه آزاد یا سهمیه زنان تعلق می گیرد.
سهمیه مازاد مناطق محروم، سهمیه نیروهای مسلح و سهمیه مازاد استعدادهای درخشان نیز از دیگر سهمیه های مورد پذیرش هستند.
داوطلبان از فردا شنبه 4 اردیبهشت می توانند فرم انتخاب رشته را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دریافت کنند و تا روز سه شنبه 7 اردیبهشت ماه جاری آن را تکمیل کرده و به صورت اینترنتی ارسال کنند.
به گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت 10 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در این دوره هستند و در نهایت 2 هزار و 400 نفر در دوره دستیاری پذیرش می شوند. 

 ==================================================

(۱) می گرفتند و خواستار بررسی اعتراضاتشان از طریق این رسانه بودند. در این گزارش بخشی از اعتراضات بیش از 30 داوطلب یا خانواده های معترض آنها را که با خبرگزاری مهر تماس گرفته اند را منعکس می کنیم.
داوطلبی از اصفهان با خبرگزاری مهر تماس می گیرد و معتقد است: سالها است که روند رتبه ها و نمره ها از یک روال منطقی تبعیت می کند اما امسال یکباره پس از برگزاری آزمون مجدد و با وجود فشارهای روانی زیادی که به داوطلبان وارد شد، می بینیم که رتبه ها نسبت به دوره های پیش چهار برابر شده است و هیچ امیدی برای پذیرفته شدن در رشته دلخواه که نه حتی رشته های معمول هم وجود ندارد.
داوطلب دیگری که در یکی از دانشگاههای شمال کشور تحصیل کرده است می گوید: وزارت بهداشت باعث این همه نارضایتی شده است ما پس از دریافت کلیدها می دانیم که چه سئوالی را درست و چه سئوالی را نادرست جواب داده ایم و بر نمره خود واقف هستیم و وقتی هم از افرادی که همواره جزء شاگرد اولها بوده اند و رتبه های عجیب گرفته اند، خبر می گیریم متوجه می شویم که ابهام زیادی در این آزمون وجود دارد.
وی می افزاید: به هر حال هر دانشجوی پزشکی یک روزمه کاری مشخصی در دانشگاه دارد و وقتی می بینیم افرادی که شاگرد اول بوده اند رتبه ای نامتناسب با نمره خود گرفته اند صحت آزمون برای ما مورد شهبه قرار می گیرد.
داوطلب دیگری که از اهواز تماس گرفته است، می گوید: داوطلبان دستیاری همواره در استرس بسر می برند. تا حالا می گفتند که سئوالات دستیاری فروخته می شود حالا می گویند شایعه فروش رتبه ها به گوش می رسد. ما دیگر نمی دانیم با چه امیدی باید به وزارتخانه ای که باید متولی اصلی حراست از برگه های امتحانی ما باشد اطمینان کنیم.
داوطلب معترض دستیاری که از یکی از شهرهای مرکزی ایران تماس می گیرد معتقد است: تمامی مشکلات و اعتراضات داوطلبان دستیاری در مورد رتبه ها به دلیل آزمون غیراستاندارد است.
وی یادآور می شود: تمام 16 هزار داوطلب برای آزمون 29 بهمن سرمایه گذاری کرده بودند و بسیاری معتقدند که نمره امتحان اول آنها خوب شده بود اما گروه زیادی از داوطلبان دستیاری نیز معتقد هستند که امتحان دوم غیر استاندارد بوده است. وقتی 30 گزینه پشت سر هم الف می شود و یا هیچ پیوستگی بین سئوالات وجود ندارد و مشخص است که مثلاً سئوالات پاتولوژی را فردی که تسلط کامل نداشته، طراحی کرده است پس چطور توجیه می شود رتبه ها معقول و طبیعی است.

این داوطلب در ادامه تاکید می کند: سنجش می تواند نمره های امتحان اول و دوم را با هم مقایسه کند و اینجا مشخص می شود که چه کسی توانسته است بهتر به سئوالات پاسخ دهد.
وی خاطرنشان می کند: آزمونی که نتواند میان داوطلبی که تلاش کرده با داوطلبی که بدون تلاش و شانسی به سئوالات پاسخ دهد، تمایز ایجاد کند غیر استاندارد است. بازی کردن با سرنوشت 16 هزار پزشک و استرس های بسیار به آنها وارد کردن نتیجه ای جز سرخوردگی آنها در بر نخواهد داشت.

این داوطلب که از اصفهان تماس می گرفت با بیان جمله ای معترضه به مهر می گوید: سرنوشت پزشکان نباید تحت تاثیر عدم مدیریت صحیح وزارت بهداشت در مورد امنیت آزمونی مهم چون دستیاری قرار گیرد و داوطلب نباید تاوان خطای وزارت بهداشت را بدهد.
داوطلب دیگری نیز از اصفهان معترض بود که بیش از 30 سئوال آزمون به طور متوالی پاسخ الف داشت که این امر استرس و نگرانی را برای داوطلبان ایجاد کرده بود. وی معتقد بود چگونه یک طراحی استاندارد می تواند چنین نتیجه ای داشته باشد که پاسخ 30 سئوال در یک آزمون ملی و مهم مانند دستیاری الف و همانند سیخ کباب در پاسخنامه باشد.

مادر یکی از داوطلبان که خود را یک فرهنگی معرفی می کرد در تماس با خبرگزاری مهر می گوید: من به عنوان یک فرهنگی بازنشسته که همه عمر خود را صرف تربیت فرزندان این کشور کرده ام از این مسئله متاسف شده ام که بچه هایی که بیشتر زحمت درس خواندن کشیده اند، کمتر به جایی رسیده اند. ما اگر پول هم داشتیم هیچ وقت اجازه نمی دادیم با پول فرزندانمان ارتقا پیدا کنند اما نتیجه ای که از دستیاری دیده ایم همه ما را ناامید کرده است.
داوطلب دیگری راهکار وزارت بهداشت برای بهتر شدن وضعیت پیش آمده برای داوطلبان دستیاری را افزایش ظرفیت پذیرش می داند و می گوید: درحالی که مسئولان این توجیه را می کنند که آزمون ساده تر بوده و الزاماً نباید رتبه ها همانند سال گذشته می بوده و یکدفعه سطح علمی بالاتر رفته پس بهتر است حداقل ظرفیت پذیرش را بالا ببرند تا داوطلبان بهتر بتوانند انتخاب رشته کنند.
اعتراضات داوطلبان دستیاری در حالی ادامه دارد که طیف گسترده ای از این داوطلبان معتقد هستند نمره ها و رتبه همخوانی با روند عادی بالارفتن رتبه ها در سالهای گذشته ندارد و نمونه هایی که عنوان می شود نشان می دهد نمره های یکسان رتبه هایی با اختلاف بیش از اندازه بوجود آورده است و تراکم داوطلبان در رتبه ها غیرعادی است.

از سوی دیگر داوطلبان خواهان رسیدگی مسئولان وزارت بهداشت به اعتراضات آنها و روئیت پاسخنامه های خود هستند. داوطلبان معترض که گروهی از آنها نیز روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه در محل وزارت بهداشت تجمع کرده بودند، معتقد بودند که مرکز سنجش می تواند با انتشار اسامی، افرادی که نمره ها و رتبه های بالایی را کسب کرده اند را به بخشی از این ابهامات پاسخ گوید.
رسیدگی جدی به تخلفات آزمون اول دستیاری که از سوی وزارت بهداشت باطل اعلام شده بود نیز از دیگر خواسته های معترضان دستیاری است چرا که این داوطلبان اظهار می دارند که اسامی متخلفان باید اعلام عمومی شود تا حداقل متخلفان به جامعه پزشکی معرفی شوند.

درحالی که مسئولان وزارت بهداشت در پاسخ به معترضان اعلام کرده اند که این اعتراضات طبیعی است و تراکم رتبه در هر دوره ای وجود دارد اما بخش عمده ای از معترضان که از پزشکان دانشگاههای بزرگ هستند معتقدند که شرکت داوطلبان استعداد درخشان و کارورزان توجیه مناسبی برای تراکم رتبه ها در یک گروه مشخص نمره های 400 تا 600 نیست.
به گزارش مهر، به نظر می رسد که مسئولان وزارت بهداشت می توانند با شفاف سازی بیشتر در مورد رتبه ها و نمره های اعلام شده، به این ابهامات پاسخ دهند و با رسیدگی به اعتراضاتی که از طرق قانونی بیان می شود هرگونه شبه را از میان ببرند.
در این میان معرفی هرچه سریعتر متخلفان آزمون اول دستیاری دوره سی و هفتم که با اقدام وزیر بهداشت و به دلیل لو رفتن سئوالات باطل اعلام شده بود می تواند بخشی از این اعتماد از دست رفته را بازسازی کند.
سرویس حوزه و دانشگاه خبرگزاری مهر آمادگی دارد پاسخ مسئولان برگزاری آزمون و وزارت بهداشت را درباره اعتراضات داوطلبان دستیاری منتشر کند.  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo