X
تبلیغات
رایتل

دروغ و نیرنگ تا کی! خبری جدید از تخلفات آزمون دستیاری! معترضان

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 ساعت 01:07 ب.ظ

اوست عادل 

خداوند یار و یاور کسانی است که از ته دل و برای رضای او بدنبال احقاق حق هستند نه از روی خود خواهی؛ پس دل خود را صیقل دهیم و با یاد او  برای احقاق حق در روز شنبه ساعت 9 صبح در جلو مجلس شورای اسلامی (بهارستان) جمع خواهیم شد تا اعتراض خود را به مافیای فروش سوالات تحت حمایت بعضی مسئولین خائن به خون شهدای عزیز را نشان دهیم.
لعنت خداوند و رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع)بر تمام مسئولان شیطانی منافق در حکومت اسلامی که با دزدی و خیانت و پایمال کردن حق مردم، آبروی دین مبین اسلام را به بازی میگیرند. عذاب ابدی فرقان در دنیا و اخرت نثارشان باد. 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد  

 لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و همه کسانیکه حق سایر داوطلبان دستیاری را در خفا ضایع می کنند؛ آمین.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ    
لعنت خدا بر همه مسئول نماهایی که با باندبازی و خودخواهی و تمامیت خواهی به خون شهدا خیانت میکنند  

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

 ========================================== 

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

  هر کسی مسئول کار خویش است و در فردای قیامت پاسخگوی اعمال خویش  

امیدوارم با حضور خود در مقابل وزارتخانه (بقول همکاران کثافتخانه بهداشت) پاسخگوی خوبی برای اعمال خود در فردای قیامت باشیم

من روز شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور خواهم داشت تا به خدای خود بگویم که نمی خواهم تسلیم ستم شوم و درمقابل این مسئولین ستمکار؛ دروغگو و مکار یاوری جز تو ندارم. عذاب ابدیشان با تو.

 

 

===================================================

جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری امسال در اعتراض به نتایج اعلام شده این آزمون از صبح امروز مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع کردند. معترضان به نتایج آزمون دستیاری که حدود 60 نفر هستند معتقدند رتبه‌های اعلام شده آزمون دستیاری امسال با نمرات آنها با توجه به سوابق این آزمون مطابقت ندارد. دو داوطلب این آزمون به نام‌های مرادی و انعام زاده که نمره یکی 434 و دیگری 433 است با اختلاف یک نمره 22 رتبه تفاوت رتبه دارند به طوری‌که رتبه یکی 580 و دیگری 558 است این داوطلبان معتقدند این اختلاف رتبه فقط با اختلاف یک نمره منطقی نیست. آزمون دستیاری امسال 13 اسفند ماه گذشته با حضور حدود 15 هزار داوطلب از بین پزشکان عمومی سراسر کشور بعد از ابطال آزمون دستیاری مورخ 29 بهمن برگزار شده بود.

 چرا مسئولین تازه به دوران رسیده نظام مردم را خر حساب می کنند. مردم فریبی تا به کی! لعنت و نفرین داوطلبان دستیاری تا روز قیامت نثار مسئولین خیانت کار وزارت بهداشت باد!

 تجمع برخی!! داوطلبان معترض!! 

آزمون دستیاری باز هم معترض پیدا کرد؛ پاسخ معاون وزیر به اعتراضات
برخی از داوطلبان شرکت کننده در آزمون دستیاری به نتیجه اعلام شده از سوی وزارت بهداشت اعتراض دارند و برای رسیدگی به اعتراضات خود خواهان ملاقات با وزیر بهداشت هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، تعدادی از داوطلبان آزمون دستیاری با اعلام نتایج این آزمون در روز گذشته از صبح امروز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه در محل وزارت بهداشت تجمع کردند.
این افراد خواهان بررسی رتبه ها و نمرات اعلام شده هستند و درخواست ملاقات با وزیر بهداشت را دارند.
محمد علی محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص اعتراضات عده ای از داوطلبان آزمون دستیاری که امروز چهارشنبه در محل وزارت بهداشت حضور یافته اند، گفت: سطح نمرات و کیفیت شرکت کنندگان در هر آزمون و هر دوره متفاوت است و در آزمونهای رقابتی همواره این نوع اعتراضات وجود داشته و طبیعی است.
وی اظهار داشت: یکی از دلایلی که سطح نمرات نسبت به دوره قبل بالاتر رفته این است که طیف وسیعی از کارورزان متاهل و دانشجویان استعداد درخشان در آن شرکت داشته و به رقابت پرداخته اند.(بهانه ای دیگر .مردم را فریب دادید ایا می توان خدا را نیز فریب داد!)
معاون وزیر بهداشت نگرانی داوطلبان را امری طبیعی دانست و در عین حال افزود: داوطلبان مطمئن باشند که نتیجه نهایی با نهایت دقت اعلام می شود.

==================================================== 

 نسل سراجی به مهر خبر داد:
نتایج کنکوردستیاری اعلام شد/ برخورد با متخلفان در هر مرحله از آزمون (برخوردهایی که هیچوقت صورت نمی گیرد چون پشت سوال فروشان به مسئولین عالی رتبه نظام گرم است! بر فرض برای حفظ مقام مردم را فریب دادید ایا می توان خدا را نیز فریب داد!)
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج اولیه آزمون مجدد دستیاری دوره سی و هفتم و انتشار کارنامه و رتبه های داوطلبان آزمون خبر داد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کارنامه به همراه رتبه های داوطلبان در سهمیه ها و رتبه کل داوطلبان منتشر شده است و داوطلبان می توانند با کد رهگیری کارنامه خود را مشاهده کنند(۱) ........... ... ...... ................ 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 

 نحوه انتخاب رشته کنکوردستیاری:
جزئیات افزایش ظرفیت کنکور دستیاری؛ ایجاد تخصص طب هوافضا برای اولین بار
معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش 20 درصدی ظرفیت
(آبنبات چوبی هدیه وزارت بهداشت برای معترضین جهت سرپوش گذاشتن تخلفات و دزدی های مسئولین عالی رتبه نظام)
 پذیرش دستیار تخصصی در آزمون دوره سی و هفتم خبر داد و گفت: آزمون دستیاری امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش ظرفیت داشته که بر مبنای نیاز حوزه سلامت تعریف شده است...........
برخورد با متقلبین آزمون دستیاری سال 88
محققی در مورد برخورد با متقلبین آزمون دستیاری سال 88 در مرحله انتخاب رشته و سایر مراحل آزمون تاکید کرد: مجموعه وزارت بهداشت مکلف است تخلفات احتمالی داوطلبان را شناسایی و پیگیری کرده و با آن برخورد مسئولانه کند.
وی افزود: مستندات معتبری در اختیار ما است و بر اساس مسئولیتهای قانونی و بدون اینکه آمار یا نامی داده شود(چرا همیشه مردم نامحرم هستند بغیر از موارد جلو توپ و تانگ فرستادن)(و چه ایه زیبایی: مکر کنید ما نیز مکر می کنیم) به صورت قانونی در محیط آرام و در هیئت بدوی به آن رسیدگی می شود و اگر موردی به اثبات برسد با آن برخورد خواهد شد در همین زمینه احتمال دارد قوه قضائیه برخی از پرونده ها را به وزارت بهداشت برای بررسی ارجاع دهد. 

خبری جدید از تخلفات آزمون دستیاری
معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به این سئوال که آیا متخلفینی از میان داوطلبان آزمون دهنده شناسایی شده اند یا نه گفت: بله تخلفاتی بوده است و در مورد برخی افراد احراز شده است و وزارتخانه این موضوع را عمیقا مورد بررسی قرار می دهد اما این نکته مورد تاکید است که احراز تخلف به مستندات و زمان نیاز دارد تا در موارد دیگر آزمون هم وقفه ای ایجاد نشود و ما تا زمانی که تخلف در مورد فردی به اثبات نرسیده باشد نمی توانیم او را از آزمون محروم کنیم. (با توجه به اینکه هیچوقت تخلفات به اثبات نمی رسد میتوانیم آزمون را با حضور همه متخلفین برگزار کنیم)

وی در مورد اعتراضات برخی داوطلبان در مورد زمان آزمون مجدد دستیاری اظهار داشت: زمان آزمون در دوره سی و ششم از 10 هزار داوطلب!!!(این ۱۰ هزار نفر چه کسانی بودند ایا از بازدید کنندگان این وبلاگ کسی چنین نظرخواهی کتبی یا شفاهی دریافت کرده بود) به صورت کتبی نظرخواهی شده بود و زمان تعیین شده بهترین زمان اعلام شد تا ما بتوانیم مدیریت مناسب را در این موضوع داشته باشیم (۲) ... ...================================= 

 مدیر کل حراست وزارت بهداشت:
فروش رتبه‌های دستیاری محال است (مگر بدست توانای سربازان گمنام بسیج و زیر نظر مدیر کل حراست)؛ دادگاه متخلفان دستیاری برگزار می‌شود(برای سرگرمی پزشکان)
مدیرکل حراست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در جمع داوطلبان معترض آزمون دستیاری با تاکید بر اینکه فروش رتبه‌های دستیاری محال است گفت:‌ طبیعی است که افرادی به رتبه‌های اعلام شده اعتراض داشته باشند و وظیفه ما نیز پاسخگویی قانونی به این افراد است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد علیزاده چهارشنبه در جمع خبرنگاران مهر و ایسنا در پاسخ به این پرسش که خواسته اصلی معترضان چیست و وزارت بهداشت چه تمهیدی برای برآوردن این خواسته‌ها دارد، گفت: نمرات اولیه و کارنامه داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 که به صورت مجدد برگزار شده بود از روز گذشته پس از چند بار کنترل و بررسی از نظر فنی بر روی سایت مرکز سنجش منتشر شده و طبیعی است که افرادی نیز به این نمرات اعتراض داشته باشند.
وی افزود: این افرادی که معترض هستند به دنبال این موضوع هستند که اختلافی  (۴) 

 ===============================================

  معاون آموزشی وزیر بهداشت:
هیچگونه ابهامی در صحت نتایج اولیه آزمون دستیاری وجود ندارد
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به اعتراض تعدادی از داوطلبان آزمون دستیاری نسبت به نتایج نمرات و رتبه‌ها گفت: هیچگونه ابهامی در صحت نتایج اولیه سی و هفتمین آزمون دستیاری تخصصی وجود ندارد.
به گزارش سرویس آموزشی ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی اعلام نتایج آزمون دستیاری و تجمع جمعی از داوطلبان آزمون در مقابل وزارت بهداشت که با اشاره به بالا بودن رتبه‌ها و عدم همخوانی بین نمره و رتبه های اعلامی، خواستار انتشار پاسخنامه ها شدند، دکتر محققی معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: کارنامه ها و تصویر پاسخنامه ها (۵)
 ........ .. .......

... (۵) از طریق سایت در معرض دید داوطلبان گذاشته شده و با کنترل مجدد، مشخص شد اشکالی در صحت نتایج آزمون وجود ندارد.
وی در خصوص شائبه عدم سنخیت برخی رتبه ها با نمرات اعلام شده گفت: به دلیل رقابت فشرده و ضریب دشواری این آزمون، بسیاری از نمرات مشابه هم بوده در نتیجه رتبه های مشابه ایجاد کرده است که این موضوع تاثیری در نتایج نهایی آزمون نخواهد داشت.
محققی همچنین خاطر نشان کرد: نتایج نهایی آزمون براساس اولویت ها و سهمیه ها اعلام خواهد شد.
دکتر محققی در خاتمه با تاکید بر اینکه هیچگونه ابهامی در روند علمی تصحیح و نتایج آزمون وجود ندارد،
تصریح کرد: در هر صورت کسانی که نسبت به نتایج نمره ها اعتراض دارند می توانند اعتراضات خود را ظرف چندروز آینده به معاونت آموزشی اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرارگیرد.
گفتنی است سی و هفتمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی با حضور بیش از پانزده هزار داوطلب در تاریخ 13 اسفند سال گذشته برگزار شد که از این تعداد 2400 نفر به عنوان دستیار تخصصی پذیرفته و معرفی خواهند شد.

==================================

 (۱)وی اضافه کرد: روند انتخاب رشته و امکان انتخاب 100 رشته برای داوطلبان آزمون دستیاری تغییری ندارد و داوطلبان می توانند با دریافت فرم انتخاب رشته از روز شنبه 4 اردیبهشت تا سه شنبه 7 اردیبهشت به انتخاب رشته اقدام کنند.
نسل سراجی اظهار داشت: فرم انتخاب رشته نیز همزمان با انتشار کارنامه ها از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
وی در مورد ورود داوطلبان متخلف احتمالی به مرحله انتخاب رشته گفت: بر اساس هر مرحله ای از آزمون تا اعلام نتیجه در صورت اینکه دستگاههای اجرایی ذیربط متخلفین را کشف و اعلام کنند، با افراد متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات آزمونها برخورد می شود.

 =================================================== 

...... (۲) به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد علی محققی صبح امروز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: آزمون دستیاری دوره سی و هفتم که در اسفند ماه سال 88 برگزار شد با فراز و نشیب های روبرو بود که البته با رسیدگی مسئولانه و حفظ مقررات و التزام به کیفیت و امنیت بهتر به صورت مجدد برگزار شد و نتایج اولیه آزمون و کارنامه داوطلبان از روز گذشته در اختیار آنها قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگیهای آزمون امسال افزایش ظرفیت پذیرش در دوره دستیابی است که با توجه به نیاز سلامت 20 درصد افزایش داشته است این در حالی است که از سال 84 تا 88 معدل افزایش ظرفیت در دستیاری 10 درصد بوده است.
محققی اظهار داشت: بر این اساس از میان 15 هزار نفر شرکت کننده در آزمون دستیاری دو هزار و 400 نفر در نهایت پذیرفته می شوند که این میزان 17 درصد کل شرکت کننده ها محسوب شده و این در حالی است که در دوره های قبل 12 درصد از کل شرکت کنندگان پذیرفته می شدند.
راه اندازی دستیاری طب هوافضا برای اولین بار در کشور
وی افزود: 10هزار نفر از میان 15هزار نفر مجاز به انتخاب رشته هستند که با این حال میزان پذیرش از میان مجازین به انتخاب رشته 25 درصد را تشکیل می دهد. رشته طب هوافضا برای اولین بار راه اندازی شده و بیست و ششمین رشته تخصصی کشور محسوب می شود و رشته طب اورژانس نیز با 120 درصد افزایش ظرفیت بالاترین میزان افزایش ظرفیت را در میان رشته های تخصصی داراست.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: داوطلبان می توانند 100 رشته محل را پس از دریافت فرم مربوطه انتخاب کنند و از شنبه هفته آینده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. متاسفانه داوطلبان غالبا مهارت چندانی در انتخاب رشته مناسب ندارند اما با این حال فرصت دارند تا در مدت باقی مانده با مقایسه نتایج سالهای قبل و مشورت با مراجع معتبر به انتخاب رشته مناسب اقدام ورزند. 

پاسخ به اعتراضات برخی داوطلبان دستیاری
وی در خصوص اعتراضات عده ای از داوطلبان آزمون دستیاری که امروز چهارشنبه در محل وزارت بهداشت حضور یافته اند گفت: سطح نمرات و کیفیت شرکت کنندگان در هر آزمون و هر دوره متفاوت است و در آزمونهای رقابتی همواره این نوع اعتراضات وجود داشته و طبیعی است. یکی از دلایلی که سطح نمرات نسبت به دوره قبل بالاتر رفته این است که طیف وسیعی از کارورزان متاهل و دانشجویان استعداد درخشان در آن شرکت داشته و به رقابت پرداخته اند. نگرانیهای داوطلبان طبیعی است اما مطمئن باشند که با نهایت دقت نتیجه نهایی اعلام می شود.


.............. 
نتایج امسال دیرتر از سال گذشته اعلام می شود
معاون آموزشی وزارت بهداشت در مورد تاریخ نتیجه نهایی یادآور شد: هنوز تاریخی برای اعلام نتیجه نهایی تعیین نشده است اما مستندات و مدارک داوطلبان نیازمند بررسی دقیق تر است و با توجه به اینکه اعمال سهمیه ها وقت بیشتری احتیاج دارند امسال یکی دو هفته دیرتر از زمان اعلام نتایج سال گذشته نتایج اعلام می شود.
نحوه دسترسی معترضین به پاسخنامه
وی در مورد نحوه دسترسی معترضین به پاسخنامه اظهار داشت: تمامی پاسخنامه ها به شکل دستی کنترل مجدد شده است و در صورتی که معترضین درخواست رویت پاسخنامه داشته باشند مرکز سنجش پاسخنامه را در اختیار آنها خواهد گذاشت. .... 

محققی تاکید کرد: در مورد لغو پروانه پزشکی افراد متقلب این موضوع یک موضوع اخلاقی است و به نظر من اگر کسی تقلب کرده است صلاحیت ادامه فعالیت در شغل پزشکی را ندارد.

============================================ 

در پی تجمع اعتراض آمیز داوطلبان آزمون دستیاری
معاون وزیر بهداشت: معترضان آزمون دستیاری از طریق سایت سنجش پزشکی اقدام کنند.(فکر کنم منظورشان این است که در سایت سنجش تجمع کنند البته در وبلاگها رجز خوانی کنند بهترتر است)

========================================

تجمع جمعی ازداوطلبان دستیاری در اعتراض به رتبه‌ها؛
داوطلبان: پاسخنامه‌ها و اسامی منتشر شود
معاون وزیربهداشت: درجه سختی ورقابت بیشتر، علت افزایش نمرات شده است
جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری صبح امروز و در پی اعلام نتایج این آزمون در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا، نتایج سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در حالی اعلام شد که این آزمون سال گذشته با ابطال آزمون اول، مجدد برگزار شد.
آزمون بیست و نهم بهمن ازسوی مرضیه وحیدی دستجردی به دلیل تخلف و لو رفتن سوالات ابطال شد و آزمون دوم در کمتر از دو هفته در 13 اسفند برگزار شد.
نتایج این آزمون در حالی روز گذشته اعلام شد که جمعی از داوطلبان از صبح امروز در اعتراض به رتبه‌های ارایه شده در برابر وزارت بهداشت تجمع کردند.
یکی از داوطلبان معترض و دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران با اشاره به بالا بودن رتبه‌ها و عدم همخوانی بین نمره و رتبه‌های اعلامی داوطلبان، خواستار انتشار پاسخنامه‌ها شد.
وی با اشاره به طول انجامیدن صدور کارنامه به مدت یک ماه، بیان کرد: این در حالیست که کارنامه‌های آزمون دستیاری در مدت یک هفته ارائه می‌شد.
وی با اشاره به خواسته‌های معترضان عنوان کرد: هر ساله پاسخنامه ها بر روی سایت وزارت بهداشت قرار داده می‌شد اما امسال چنین چیزی وجود ندارد.
وی با ادعای اینکه کارنامه‌ها با پاسخنامه‌ها هماهنگ نیست، نسبت به عدم پاسخگویی مسئولان بهداشت به اعتراضات داوطلبان انتقاد کرد و گفت: اگر اعتقاد به درست بودن این نتایج دارند اسامی دو هزار نفر اول را منتشر کنند.
دکتر محققی معاون آموزشی وزارت بهداشت در مورد اعتراض به تفاوت در نمرات و رتبه‌ها و افزایش آن نسبت به دوره‌های گذشته، گفت: آزمون‌های رقابتی این ویژگی‌ را دارند که نتایج آنان تکرار نمی‌شود و نمره و رتبه‌ای که افراد کسب می‌کنند، ملاک پذیرش خواهد بود.
وی با بیان اینکه به دلیل درجه سختی و رقابت بیشتر در این دوره نتایج آن با دوره قبل طبیعتا متفاوت است اظهارکرد: در این دوره سطح نمرات، رقابت و کیفیت آموزشی داوطلبان با دوره قبل متفاوت است، براین اساس نمرات این دوره نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.
محققی افزود: به دلیل شرکت برخی از کارورزان از امتیاز متاهلی و شرکت طیف وسیعی از نخبگان و استعدادهای درخشان در این آزمون رقابت فشرده تری وجود داشته است و سطح نمرات نسبت به دوره قبل تفاوت دارد؛ اما با تلاشی که در گسترش ظرفیت‌ها انجام شده است، مطمئن هستیم افرادی که نمرات خوبی کسب کرده‌اند، پذیرفته خواهند شد.
وی با بیان اینکه نگرانی داوطلبان در این زمینه طبیعی است و باید به صورت منطقی با آن برخورد شود اظهارکرد: در صورتی که داوطلبان اعتراض داشته باشند تصویر پاسخنامه‌شان برای آنان منتشر خواهد شد و در اختیارشان قرار می‌گیرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه سیستم وزارت بهداشت، سیستم پاسخگویی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد، تاکید کرد: مرکز سنجش آموزش پزشکی اعتراضات داوطلبان را به صورت مطلوب دریافت و از آنجایی که معمولا درخواست اکثر آنان رویت پاسخنامه است تصویر پاسخنامه را در اختیار آنان قرار می‌دهد.  

==================================== 

معاون آموزشی وزیربهداشت: 10 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند
پذیرش 25درصد مجازین .  مهلت انتخاب رشته 4 تا 7 اردیبهشت
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اعلام نتایج اولیه سی و هفتمین دوره آزمون تخصصی پزشکی گفت: حدود ده هزار نفر برای انتخاب رشته مجاز شدند که با توجه به افزایش ظرفیت لحاظ شده 25 درصد از مجازین پذیرفته خواهند شد.
به گزارش خبرنگار  صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محققی با اشاره به افزایش ظرفیت20 درصدی پذیرش داوطلب در آزمون دستیاری تخصصی، گفت: این افزایش ظرفیت در مقایسه با ظرفیت دوره سی و ششم بسیار چشمگیر بوده و افزایش هوشمندانه‌ای در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به پذیرش دستیار در رشته طب هوا- فضا در این دوره برای اولین بار، خاطرنشان کرد: در رشته طب اورژانس بالاترین میزان افزایش ظرفیت را داشته‌ایم که براین اساس ظرفیت آن 120 درصد افزایش یافته است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت افزاش ظرفیت رشته‌های مختلف را متناسب با نیاز دانست وخاطرنشان کرد: در اعلام نتایج اولیه دقت‌های لازم و بررسی‌های کامل انجام شده است.
محققی با اشاره به انتخاب 100 رشته محل توسط مجازین، گفت: داوطلبان از چهارم تا هفتم اردیبهشت ماه برای انتخاب رشته مهلت دارند که آنها باید بر اساس رتبه و نمرات نتایج سال‌های قبل، مشورت با اساتید و گروه‌های آموزشی و اطلاعات سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، نسبت به انتخاب رشته اقدام و سریعترین انتخاب را انجام دهند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه سیستم وزارت بهداشت، سیستم پاسخگویی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد، تاکید کرد: مرکز سنجش آموزش پزشکی اعتراضات داوطلبان را به صورت مطلوب دریافت و از آنجایی که معمولا درخواست اکثر آنان رویت پاسخنامه است تصویر پاسخنامه را در اختیار آنان قرار می‌دهد.
محققی در مورد شناسایی متخلفان در مرحله اعلام نتایج اولیه و بررسی نمرات و رتبه‌های آنان، گفت: تخلفاتی در این زمینه بوده است و در مورد برخی افراد احراز شده است که وزارت بهداشت این موضوع را عمیقا پیگیری و نتایج آن را هر وقت مشخص شود، اعلام می‌کنیم.
وی با بیان اینکه مجموعه وزارت بهداشت مکلف است تخلفات احتمالی را شناسایی و پیگیری کند، خاطر نشان کرد: مستندات معتبر بسیار زیادی در اختیار ماست که با توجه به مباحث قانونی پیگیری می‌شود.
به گزارش ایسنا، محققی درباره لغو مجوز طبابت متخلفان گفت: اعتقاد دارم کسی که تخلف کرده باشد صلاحیت پرداختن به طب پزشکی را ندارد و در مجلس نیز این موضوع عنوان شده است که صلاح نیست متخلفان در مصدر شغل پزشکی بپردازند و این موضوع در مباحث اخلاق حرفه‌ای و پزشکی پیگیری خواهد شد.
وی در مورد شایعاتی مبنی بر شرکت برخی از متخلفان در آزمون مجدد دستیاری گفت: وقتی جرمی اثبات نشده است ما نمی‌توانیم کسی را از شرکت در آزمون محروم کنیم؛ اما حتی اگر فرد متخلفی پس از فارغ التحصیلی آن تخلفش اثبات شود مدارکش را باطل اعلام می‌کنیم. (مکر کنید ما نیز مکر می کنیم) 

================================================== 

(۴) ... در رتبه‌های آنان وجود دارد به چه علت است و در واقع می‌خواهند مطمئن شوند رتبه‌هایشان واقعی است یا خیر؟
مدیرکل حراست وزارت بهداشت اظهار داشت: ما از آنها خواسته‌ایم 20 نفر نماینده معرفی کنند تا نماینده‌ها به همراه کارشناسان فنی مربوطه پاسخنامه‌ها را بررسی کنند و به نتیجه برسند.
علیزاده گفت: در حال حاضر هیچ اعتراضی متوجه برگزاری آزمون نیست و هیچ شبهه‌ای نیز در مورد آزمون مجدد دستیاری وجود ندارد بلکه اعتراض‌ها در مورد رتبه‌ها است. حق قانونی آنها این است که اعتراضات خود را به صورت منطقی و قانونی بیان کنند و وظیفه ما نیز این است که از نظر فنی و قانونی پاسخ آنها را بدهیم.
وی اضافه کرد: در صورتی که این افراد مایل باشند پاسخنامه‌های خود را ببینند این امکان برای آنها وجود دارد و در صورتی که همگان نیاز به دیدن پاسخنامه داشته باشند پاسخنامه‌ها را اسکن کرده و بر روی سایت قرار می‌دهیم.
مدیرکل حراست وزارت بهداشت در مورد اینکه عدم اطمینان داوطلبان ناشی از تقلبی است که در آزمون دستیاری 88 به وجود آمده است گفت: دلیل این اعتراض به دلیل همان عدم اطمینان است چنانکه ما هم معتقدیم عده‌ای خیانت کردند و واقعاً با آبروی مردم بازی کردند اما هرگونه فروش رتبه‌ها محال و غیرممکن است.
وی در مورد رسیدگی به پرونده متخلفین آزمون دستیاری 88 خاطرنشان کرد: خوشبختانه متخلفین آزمون دستیاری 88 با همکاری قوه قضائیه و وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند و دادگاه متخلفین به زودی برگزار می‌شود. البته از زمان دادگاه اطلاع ندارم.
علیزاده در مورد اعتراض داوطلبان در خصوص به طول انجامیدن زمان اعلام نتایج اولیه گفت: این طولانی شدن زمان به دلیل کنترل‌های مجددی بود که بر روی نتایج آزمون دستیاری صورت گرفت.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo