پیگیری تخلفات آزمون دستیاری در مجلس؛ اعلام صحت آزمون مجدد

شنبه 15 اسفند 1388 ساعت 05:46 ب.ظ

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد 

  

لعنت خدا بر سوال فروشان و حامیانشان و تمام کسانیکه سعی درلاپوشانی این پرونده ها دارند

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

 ====================================================

غریبه ........ و توکل به خدا
این هم تقدیم به شما برای حوصلت از طرف غریبه یا همون مجتبی از همشهریمون دکتر شریعتی :

مرا کسی نساخت، خدا ساخت، نه آنچنان که کسی می خواست که من کسی نداشتم. کسم خدا بود، کس بی کسان. در باغ بی برگی زادم و در ثروت فقر غنی گشتم و از چشمه ایمان سیراب شدم و در هوای دوست داشتن دم زدم و در آرزوی آزادی سر برداشتم و در بالای غرور قد کشیدم و از دانش طعامم دادند و از شعر شرابم نوشاندند و از مهر نوازشم کردند تا : حقیقت دینم شد و راه رفتنم و خیر حیاتم شد و کار ماندنم و زیبایی عشقم شد و بهانه زیستنم! » 
===============================================  

 محسنی بندپی به مهر خبر داد:  

پیگیری تخلفات آزمون دستیاری در مجلس/ اعلام صحت آزمون مجدد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری تخلفات آزمون دستیاری سال 88 گفت: اعضای کمیسیون در مورد آزمون مجدد پیگیر شده اند و وزارت بهداشت اعلام کرد که آزمون با نهایت دقت انجام شده است.
انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ما پیگیری کرده ایم و وزارت بهداشت به ما اعلام کرد که آزمون مجدد دستیاری در 13 اسفند ماه 88 با نهایت دقت برگزار شده است.

وی در مورد پیگیری تخلفات آزمون دستیاری سال 88 یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع است و علاوه بر آن کمیسیون اصل 90 مجلس نیز این موضوع را پیگیری می کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته وزارتخانه های بهداشت و اطلاعات هم در این مورد در حال پیگیری تخلفات هستند.
سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد. آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.  

 ============================================
  نائب رئیس کمیسیون بهداشت
هیچ شکایتی درباره تقلب در آزمون دستیاری 13 اسفند نبوده است
خبرگزاری فارس: نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تاکنون هیچ گزارش و شکایتی مبنی بر تقلب و تخلف در آزمون دستیاری 13 اسفند نبوده است و اکثر داوطلبان اظهار رضایت کرده‌اند.
حسینعلی شهریاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس، افزود: امتحان دستیاری مجدد روز پنجشنبه 13 اسفند برگزار شد و تاکنون هیچ گزارشی به ما نرسیده است که گروهی از داوطلبان از نحوه برگزاری این آزمون شکایت و اعتراضی........

 این آزمون شکایت و اعتراضی داشته باشند و مسئولان وزارت بهداشت نیز از سلامت و امنیت کامل این آزمون خبر داده‌اند.
وی درباره کیفیت سؤالات آزمون دستیاری امسال با توجه به زمان کوتاه عملیات اجرایی آن گفت:‌ برخی از داوطلبان آزمون دستیاری گفته‌‌اند که سؤالات سخت بوده است اما چه سؤالات سخت بوده باشد و چه آسان فرقی نمی کند چون برای همه یکسان است و تأثیری در روند برگزاری آزمون و سلامت آن ندارد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال‌های زیادی از برگزاری آزمون دستیاری در کشور گذشته است به طور طبیعی ممکن است برخی سؤالات مشابه در آزمون‌های دستیاری سال‌های مختلف وجود داشته باشد، درست هم این است که مانند کنکور مخزن سؤالات آزمون دستیاری داشته باشیم.
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: درباره طراحان سؤالات آزمون دستیاری نیز ظاهراً با توجه به محدودیت زمانی و با توجه به اینکه می‌خواستند ضریب ایمنی بالاتی داشته باشند، تعداد طراحان سؤال نسبت به سالهای قبل کمتر بوده است.
وی درباره رسیدگی به تخلفات متقلبان آزمون دستیاری قبلی که باطل شد، نیز گفت: قوه قضائیه موضوع را پیگیری می‌کند و امیدواریم این بار با برخورد قاطعانه به همه متخلفان ریشه تخلف و تقلب در آزمون دستیاری برای همیشه خشکانده شود.
آزمون دستیاری امسال بار اول 29 بهمن امسال برگزار شد اما دو روز بعد وزیر بهداشت اعلام کرد که به علت لو رفتن تعدادی از سؤالات این آزمون، قبل از برگزاری امتحان، این ‌آزمون باطل است و بعد از مدتی زمان برگزار مجدد آزمون دستیاری امسال از سوی وزارت بهداشت 13 اسفند اعلام شد.
بر اساس گزارش مسئولان وزارت بهداشت، در آزمون دستیاری امسال حدود 16 هزار و 600 نفر شرکت کرده‌اند که حدود 1700 نفر آنها پذیرفته می‌شوند.
آزمون دستیاری آزمونی است که طی آن پزشکان عمومی با گذراندن آن به دوره دستیاری رشته‌های تخصصی پزشکی وارد می‌شوند و بعد از 3 تا 5 سال به عنوان پزشک متخصص فارغ التحصیل می‌شوند.
  


===================================================== 

مرکز سنجش پزشکی اعلام کرد:
انتشار کلید آزمون دستیاری/ مهلت اعتراض داوطلبان تا 17 اسفند
مرکز سنجش آموزش پزشکی کلید سئوالات آزمون دستیاری دوره سی و هفتم را منتشر کرد و داوطلبان تا پایان وقت اداری روز 17 اسفند فرصت دارند به صورت اینترنتی اعتراضات خود را ارسال کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، کلید سئوالات چهار دفترچه A و B و C و D در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان می توانند به کلید سئوالات دسترسی داشته باشند.

داوطلبان با استفاده از کد رهگیری می توانند فرم اعتراض به سئوالات را دریافت کنند و تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 17 اسفند آن را به صورت اینترنتی تکمیل کرده و ارسال کنند.

سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد که وزارت بهداشت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان اعلام کرد: در بررسی اعتراضات و شکایات برخی از داوطلبین پس از برگزاری آزمون و وارد دانستن برخی از آنها به دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سی هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ابطال شد. آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد.  


 ========================================================
  

مشاور وزیر بهداشت
تلفن و پست الکترونیک شکایات داوطلبان آزمون دستیاری اعلام شد
خبرگزاری فارس: مشاور وزیر بهداشت شماره تلفن و پست الکترونیک شکایات و انتقادات داوطلبان آزمون دستیاری را اعلام کرد و گفت: معترضان تا پایان وقت اداری دوشنبه برای اعتراض فرصت دارند.
عباس زارع نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس، افزود: شماره تلفن 88364373 حراست وزارت بهداشت و پست الکترونیک
dhm@behdasht.gov.ir و همچنین سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از صبح امروز تا پایان وقت اداری دوشنبه برای اعلام هر گونه اعتراض به آزمون دستیاری امسال فعال هستند.
وی گفت: کلید سؤالات آزمون دستیاری نیز بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: تاکنون هیچ شکایتی در مورد امنیت و سلامت آزمون دستیاری 13 اسفند نداشته‌ایم اما ممکن است اعتراضاتی به نوع سؤالات آزمون باشد که از این طریق به وزارت بهداشت منتقل می‌شود.
به گزارش فارس، به نقل روابط عمومی وزارت بهداشت، سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز فرم اعتراض به سؤالات آزمون دستیاری را در سایت خود قرار داده و تا پایان وقت اداری دوشنبه 17 اسفند روی این سایت به آدرس sanjeshp.ir فعال است. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش و با وارد کردن کدرهگیری اعتراض خود را ارسال کنند.
همچنین داوطلبان می‌توانند برای مشاهده کلید اولیه سؤالات آزمون دستیاری با انتخاب نوع دفترچه نوع‌هایA،B،C،D به سایت مرکز سنجش به نشانی
http://sanjeshp.ir/Dastyar37 مراجعه کنند.
به گزارش فارس، سی‌وهفتمین دوره آزمون دستیاری تخصصی بالینی پزشکی با رقابت بیش از 16 هزار داوطلب روز پنجشنبه 13 اسفند در سراسر کشور برگزار شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo