شمارش معکوس تا امتحان - هفته سیم: درس دوم

یکشنبه 20 اردیبهشت 1388 ساعت 10:09 ب.ظ

شمارش معکوس تا امتحان  - هفته سیم: درس دوم 

 درس دوم تا روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ادامه خواهد داشت 

 

آفرین و صد افرین به تمام همکارانیکه توانستند درس هفته اول را با موفقیت به اتمام برسانند و نشان دادند که یک گام به قبولی در امتحان نزدیک شدند

لازم دانستم چند نکته را برای همکاران محترم در مورد نکاتیکه در بخش نظرات نوشته شده توضیح دهم

1.    در مقایسه کلی، اموزشگاهها هیچ تفاوتی باهم ندارند، به انتخاب خود ارزش قائل باشید.

2.    بعضی همکاران شکست و موفقیت خود را به اموزشگاهها نسبت می دهند. این خود فریبی بیش نیست که شخصی بگوید من همه جزوات فلان اموزشگاه را خواندم و یاد گرفتم و مرور کردم ولی موفق نشدم و علت عدم موفقیت من بدی جزوه های فلان اموزشگاه بود . برای اینکه به نتیجه برسیم اول باید بطور دقیق علت واقعی شکست خود را کالبد شکافی کنیم .  مثال عینی برایتان میزنم: دو نفر از همکاران در یکی از اموزشگاهها ثبت نام کردند در جزوه ها چند اشتباه وجود داشت (یعنی از همان اموزشگاههایی بود که ایراد گفته می شود). نفر اول همان جزوه ها را با اشتباهاتش یاد گرفت یک تست هم از همان اشتباهات امد و این شخص غلط زد ولی چون همه جزوه های اموزشگاه رو کاملا یاد گرفته بود با نمره خوب از رشته دلخواه خود قبول شد.  اما نفر دوم دچار وسواس شد و به جزوه ها اعتماد نکرد و بدنبال اصلاح غلطهای جزوه بود، این شخص چون به جزوه ها اعتماد نکرد بالطبع نتوانست جزوه ها را خوب بخواند در نتیجه ان تستی که در جزوه اشتباه گفته شده بود را درست زد ولی نمره خوبی نیاورد و نتوانست قبول شود!!!!!!!! نظر این دو نفر را در مورد همان اموزشگاه پرسیدم اولی گفت خیلی خوب بود! دومی گفت عامل بدبختی من این اموزشگاه بود! حال خود قضاوت کنید این اموزشگاه خوب بود یا بد؟!؟

3.    سلیقه ها متفاوت است؛ در انتخاب اموزشگاه خود به سلیقه درس خوانی خود توجه داشته باشید (مثلا یکی با خواندن گاید لاین مشکل دارد ولی دیگری میتواند همانرا براحتی بخواند) حتما این مسئله را در نظر داشته باشید

4.    هر جزوه ایکه انتخاب کردید اعتماد کنید فقط و فقط همان را بخوانید و از ان خارج نشوید.

5.    از پراکنده خوانی بپرهیزید.

6.    موفقیت در امتحان تنها یک روش دارد: خواندن و بیاد اوردن مطالب خوانده شده سر جلسه امتحان.

7.     علت اینکه این همه نظرات متفاوت در مورد اموزشگاهها می بینید کاملا واضح است پس خود را دچار تشویش و نگرانی در مورد انتخابتان نکنید.

8.    تمام کسانیکه جزوات اموزشگاه خود را کامل یاد گرفته اند، قبول شده اند و میگویند اموزشگاه ما عالی بود!! و بر عکس تمام کسانیکه وسواس به خرج داده و نتوانستند جزوات اموزشگاه خود را خوب بخوانند ، قبول نشده و میگویند آموزشگاه ما مزخرف بود!! خود را درگیر این موضوع نکنید لطفا !!

9.    نهایتا ::: عامل موفقیت و شکست، خود شما هستید نه اموزشگاههای مختلف.

شاید قانون 20 -80 را شنیده باشید هفته بعد توضیح مختصری بر ان خواهد شد گر حوصله ای باشد

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo