اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی تا پایان فروردین ماه88

جمعه 14 فروردین 1388 ساعت 12:04 ب.ظ

مهر خبر داد:
اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی تا پایان فروردین ماه88
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی تا پایان فروردین ماه 88 خبر داد.

دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پروسه گزینش و بررسی مدارک ارسالی از سوی داوطلبان واجد شرایط در حال طی شدن است و تلاش می شود که تا پایان فروردین ماه نتایج نهایی اعلام شود.

وی خاطرنشان کرد: مدارک ارسالی از سوی داوطلبانی که انتخاب رشته کرده اند بررسی شده است و پس از طی شدن مراحل آن، نتایج سی و ششمین دوره آزمون دستیاری اعلام می شود.

محققی یادآور شد: 7 هزار و 829 داوطلب واجد شرایط در سی و ششمین دوره آزمون دستیاری انتخاب رشته کرده اند که از این میان حدود یک هزار و 623 نفر در 30 دانشگاه علوم پزشکی کشور پذیرفته می شوند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی تاکید کرد: 25 رشته تخصصی پزشکی در دوره دستیاری وجود دارد و 30 دانشگاه علوم پزشکی در کشور به تربیت دستیار مشغول هستند.

به گزارش مهر، سی و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی روز اول اسفند 87 با رقابت 17 هزار و 880 داوطلب در 32 حوزه امتحانی در 28 استان برگزار شد.

اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 100 هزار نفر

اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 100 هزار نفر
وزیر بهداشت از اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 100 هزار نفر کشور از امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر کامران باقری لنکرانی گفت: با توجه به اعتبارات مصوب حوزه سلامت در مجلس و الزاماتی که برای همکاری سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت مصوب شده است، طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 100 هزار نفر اجرا می ‌شود.

وی در ارتباط با پوشش بیمه‌ ای داروی "آیمود" برای بیماران مبتلا به ایدز و داروی "آنژی پارس" برای درمان زخم پای دیابتی، اظهارداشت: مستندات علمی این دو دارو در داخل و خارج کشور منتشر شده است و هیچ مشکلی درباره اثربخشی این داروها وجود ندارد، درخواست وزارت بهداشت برای پوشش بیمه ‌ای این دو قلم دارو نیز به شورای عالی بیمه ارائه شده و منتظر تصمیم این مرجع هستیم.

وزیر بهداشت در مورد چگونگی حمایت از بیماران مبتلا به هموفیلی، ایدز و دیابت گفت: وزارت بهداشت از نظر خدمت‌ رسانی برای درمان بیماران هموفیلی چه از نظر تعداد و چه از نظر درصد بیماران جزء 10 کشور برتر دنیاست و سالانه از 228 میلیارد تومان یارانه دارویی کشور برای 6 هزار بیمار هموفیلی اعم از آلوده شده به ویروس ایدز و هپاتیت یا غیر آن هزینه می‌کند.

لنکرانی افزود: طی دو سال گذشته نزدیک به هزار بیمار هموفیلی آلوده به ویروس هپاتیت سی تحت درمان رایگان وزارت بهداشت قرار گرفتند و حدود 60 درصد آنان درمان شدند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo