انتقال دستیاران پزشکی ایرانی خارج کشور به دانشگاههای داخل ممنوع

شنبه 13 مهر 1387 ساعت 01:12 ب.ظ

 

انتقال دستیاران پزشکی ایرانی خارج کشور به دانشگاههای داخل ممنوع شد
دبیر شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت از ممنوعیت انتقال و مهمان شدن دستیاران ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور خبر داد.
دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شورای عالی ارزشیابی با همکاری دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مصوب کرد که هر گونه انتقال و مهمان شدن دستیاران دوره های تخصصی پزشکی بالینی به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور، ممنوع است.
وی اضافه کرد: افرادی که از ابتدای سال 2008 آموزش خود را در دوره های دستیاری تخصصی در کشورهای خارجی آغاز کرده اند تحت هیچ شرایطی نمی توانند به دانشگاههای داخل کشور منتقل شوند.
حسن زاده گفت: افرادی که پیش از سال 2008 آموزش خود را آغاز کرده اند نیز تحت شرایط خاصی می توانند منتقل شوند که از جمله این شرایط می توان به انطباق 80 درصد طول دوره و 80 درصد محتوای دوره آموزشی با طول و محتوای دوره آموزشی رشته مورد نظر در داخل کشور، معتبر بودن کشور و دانشگاه محل تحصیل در حوزه آموزشهای تخصصی پزشکی و نیاز نبودن به دوره های تکمیلی در داخل اشاره کرد.
وی تاکید کرد: ظرفیت دوره دستیاری تنها برای داوطلبان داخل کشور تعریف شده است و امکان این وجود ندارد که دستیاران ایرانی خارج از کشور در داخل به تحصیلات خود ادامه دهند و در واقع ظرفیتی در دانشگاهها برای آنها وجود ندارد.
دبیر شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت خطاب به داوطلبان ادامه تحصیل در دوره های دستیاری تخصصی پزشکی در خارج از کشور یادآور شد: این داوطلبان پیش از هرگونه اقدامی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور با مراجعه به سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از مقررات ارزشیابی و دانشگاهها معتبر و سایر ضوابط نسبت مطلع شوند. 

 

 اسامی پذیرفته شدگان ذخیره آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد
 

اسامی پذیرفته شدگان ذخیره آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد
وزارت بهداشت نتایج مرحله اول جایگزینی سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: کلیه افراد معرفی شده در لیست جایگزین در صورت تمایل به ثبت نام و شروع به دوره در رشته مربوطه موظف هستند، مراتب تمایل خود را به صورت کتبی و از طریق دورنویس به دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش خود اعلام کنند.

با در نظر گرفتن سقف پذیرش در هر رشته – محل در این مرحله (با رعایت اولویت اعلام شده) ثبت نام از اولویتهای بالاتر در 15 و 16 مهرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش به عمل خواهد آمد.

در صورت عدم مراجعه و تقاضای افراد با اولویتهای بالاتر، ثبت نام از سایر افراد در اولویتهای پایین تر (با رعایت اولویت اعلام شده) در تاریخ 17 مهرماه جاری در دانشگاههای علوم پزشکی محل پذیرش صورت می گیرد.

افراد معرفی شده در این مرحله در صورت عدم تمایل به ثبت نام و شروع به آموزش باید مراتب انصراف خود را به صورت کتبی به دانشگاه محل پذیرش ارائه کنند.

این گروه از انصراف دهنده ها مشمول محرومیت از شرکت در سی و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی شناخته نخواهند شد.

به گزارش مهر، نتایج نهایی سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی 12 خردادماه سال جاری اعلام شده است. این دوره از آزمون دستیاری پزشکی روز پنجشنبه دوم اسفند ماه 86 با حضور 16هزار و 318 داوطلب در 31 حوزه امتحانی برگزار شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo