رایزنی وزارت بهداشت با قوه قضائیه برای ابطال رأی دیوان عدالت؟!؟

سه‌شنبه 4 تیر 1387 ساعت 11:20 ق.ظ
برگزاری آزمون دستیاری در اول اسفند
رایزنی وزارت بهداشت با قوه قضائیه برای ابطال رأی دیوان عدالت اداری
وزیر بهداشت از رایزنی با قوه قضاییه برای جلوگیری از بازگشت متخلفان دستیاری خبر داد و گفت: وزارت بهداشت هر زمان متوجه شود که فردی در ورود به یک دوره آموزشی تخلف کرده موظف است با آن برخورد قانونی کند و این موضوع خط قرمز وزارت بهداشت محسوب می شود.
دکتر کامران باقری لنکرانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نتیجه رایزنی این وزارتخانه با مسئولین ارشد قوه قضائیه در خصوص رای دیوان عدالت اداری مبنی بر بازگشت متخلفان آزمون دستیاری به تحصیل افزود: رایزنی ادامه دارد و ما فکر می کنیم اگر سالها هم از این مسئله بگذرد باید با متخلف برخورد شود............
 
آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان دستیاری/ محرومیت یکساله در صورت عدم ثبت نام
پذیرفته شدگان سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی از امروز تا 17 تیرماه فرصت دارند با در دست داشتن تصویر (پرینت) ثبت نام اینترنتی به دانشگاههای محل پذیرش مراجعه و طبق ضوابط و مقررات نسبت به ثبت نام، سپردن تعهد محضری و ارائه مدارک لازم اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، یک هزار و 700 نفر شامل همه گروه های شرکت کننده در سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پذیرفته شده اند که این گروه ها شامل استعدادهای درخشان و مازاد مناطق محروم نیز است.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی تأکید کرده است : ثبت نام قطعی داوطلبینی که تا پایان شهریورماه سال جاری فارغ التحصیل می شوند و یا خدمات قانونی و نظام وظیفه را به پایان می رسانند، در پایان شهریورماه صورت می گیرد. ضمن اینکه مراجعه این دسته از پذیرفته شدگان جهت اعلام وضعیت حداکثر تا تاریخ 17 تیرماه و ثبت نام مشروط در دانشگاه ذیربط الزامی خواهد بود.

چنانچه پذیرفته شدگان تمایلی به ثبت نام ندارند باید مراتب انصراف از تحصیل خود را به صورت کتبی به دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش تحویل دهند و بدیهی است اینگونه داوطلبان مشمول یکسال محرومیت از شرکت در آزمون هستند.

همچنین عدم مراجعه داوطلب در مهلت مقرر جهت ثبت نام به معنای انصراف از تحصیل بوده و مشمول یکسال محرومیت از شرکت در آزمون دستیاری خواهد بود.

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی کلیه افرادی که در آزمون پذیرش دستیار دوره سی و پنجم پذیرفته نشده اند، در صورتی که تمایل ندارند که در مرحله جایگزین شرکت کنند، باید مراتب انصراف از شرکت در پذیرش جایگزین را به صورت کتبی به یکی از دانشگاههای علوم پزشکی ارائه دهند. در غیر اینصورت در پذیرش مرحله اول جایگزین در نظر گرفته شده و در صورت قبولی و عدم ثبت نام مشمول یکسال محرومیت از آزمون خواهند بود.

تغییر رشته برای کلیه پذیرفته شدگان دوره دستیاری ممنوع است و تنها در صورت داشتن نقص عضو موثر حرفه ای بر اساس شرایط آئین نامه امکان تغییر رشته برای فرد پذیرفته شده وجود خواهد داشت. در صورتیکه فردی پس از قبولی در یک رشته دارای نقص عضو موثر حرفه ای باشد و امکان تحصیل در آن رشته را نداشته باشد بر اساس شرایط آئین نامه و در صورت کسب حد نصاب لازم، می تواند به تغییر رشته اقدام کند.

رشته بعدی فرد نیز بر عهده و با تشخیص دانشگاه مربوطه خواهد بود. دلیل این امر این است که فرد در مرحله اول خود به انتخاب رشته اقدام کرده و از شرایط خود نیز آگاهی داشته است.

پس از پایان مهلت ثبت نام و مشخص شدن تعداد افرادی که ثبت نام نکرده اند و انصراف داده اند، دانشگاههای علوم پزشکی میزان ظرفیت خالی خود را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. اعلامیه رسمی دانشگاه مبنای عمل خواهد بود و بر این اساس مجدداً تعداد سه برابر ظرفیت پذیرش به دانشگاههای مربوطه اعلام می شود تا نفرات جایگزین معرفی شوند.

برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری در 20 تیر / برگزاری آزمون دستیاری در اول اسفند
تقویم آزمونهای سال جاری دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تقویم آزمونهای سال 87 دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت آزمون ارتقاء دستیاری 20 تیرماه و آزمون دانشنامه فوق تخصصی 31 مردادماه و پس از آن آزمون دانشنامه تخصصی در اول شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

بیست و ششمین دوره پذیرش دستیار فوق تخصصی پزشکی روز 24 بهمن ماه و سی و ششمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی نیز روز اول اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

با توجه به تقویم اعلام شده از سوی دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی آزمونهای پیش کارورزی (پره انترنی) دانشجویان پزشکی در دو دوره زمانی در شهریور و اسفند برگزار می شود که در دوره اول در 7 شهریورماه و در دوره دوم نیز در 15 اسفندماه برگزار خواهد شد.

همچنین بر اساس اعلام دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی آزمون دوره های تکمیلی و تخصصی (فلوشیپ) نیز دوبار در سال برگزار می شود که در دوره اول در 18 مهرماه و در دوره دوم در 22 اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo