X
تبلیغات
رایتل

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی برگزار شد

جمعه 3 اسفند 1386 ساعت 10:37 ق.ظ

سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی امروز پنجشنبه دوم اسفند ماه به طور همزمان ساعت 9 صبح در 31 حوزه امتحانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، 16 هزار و 318 داوطلب در این آزمون شرکت کرده اند که از این میان 9 هزار و 941 نفر مرد و 6 هزار و 377 نفر زن هستند. 61 درصد داوطلبان شرکت کننده در این آزمون را مردان تشکیل می دهند.

ازمون در 31 حوزه امتحانی که 4 حوزه در تهران و 27 حوزه در شهرستانها بوده است برگزار شده است.

پذیرش در رشته های جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی)، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (ارولوژی)، بیماریهای اعصاب (نورولوژی)، بیماریهای داخلی، بیماریهای عفونی و گرمسیری، بیماریهای قلب وعروق، بیماریهای کودکان، بیهوشی، پزشکی اجتماعی، پزشکی هسته ای، آسیب شناسی (پاتولوژی)، پوست، پزشکی فیزیکی وتوانبخشی، جراحی عمومی، جراحی مغزواعصاب، چشم پزشکی، پرتودرمانی (رادیوتراپی)، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان و زایمان، گوش و گلو وبینی و جراحی سر و گردن، پزشکی قانونی، طب کار، طب اورژانس و پزشکی ورزشی صورت می گیرد.

تعداد سئوالات آزمون 200 سئوال تستی چهار گزینه ای است و برای هر سئوال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن است انتخاب شود.

به هر سئوال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سئوال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد. به سئوالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد. به هر سئوال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می گیرد. روش آزمون و نمره دهی براساس مقررات کلی آزمون ها است.

داوطلبان مجاز هستند پس از برگزاری آزمون حداکثر تا پایان وقت اداری روز یکشنبه پنجم اسفندماه به صورت منحصراً اینترنتی به ارسال اعتراض به سئوالات آزمون اقدام کنند. دریافت و رسیدگی به اعتراضات پس از این تاریخ به هیچ عنوان انجام نمی گیرد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo